Expedice na konec světa (festivalový název)

• Dánsko

Daniel Dencik

Per Sandholt

Zvuk:

Per Nyström

viděno na 48. MFF KV 2013(10.7.2013)

Nijak převratně ani extra poutavě to natočené nebylo, takže bych vlastně neoceňovala tvůrce, ale přírodu.(6.7.2013)

...taky bych se odexpedovala k fjordům... takhle musím říci jen Závidím fjordům, že mohou být...(8.7.2014)

Vizuálně podmanivý dokument zachycuje krásy přírodní scenérie, kterou proplouvá skupina vědců spolu s Danielem Dencikem. Dobrodružná expedice na konec světa je proložena řadou zajímavých vědeckých poznatků, jejichž odbornost odlehčuje unikátní humor. Až hypnotický účinek přírodních obrazů je zesílen netradičně vybraným hudebním doprovodem. Rozhodně jde o dokument, který si zaslouží velké plátno a kvalitní zvuk, není totiž založený na upovídaných hlavách zírajících do kamery, ale na úchvatné meditativní podívané.(29.6.2013)

Dávám 4, přestože jsem v kině občas klimbal. Záběry pobřeží, ledovců a pusté krajiny jsou naprosto neuvěřitelné. Navíc některé dialogy a kometáře jsou velmi vtipné. Bohužel časem tempo filmu trochu upadalo a mě se zavíraly oči, přestože jsem se nutil se pořád dívat, aby mi žádný obraz neutekl. Tenhle film je opravdu nutné vidět v kině, na monitoru počítače nevynikne majestátnost ledovců a grónského pobřeží.(7.7.2013)