Cizinec v nás

Smrtiaca liečba

Thriller / Psychologický

Dánsko, 2013, 87 min

• George Stobbart

Slabý a zúfalo otrepane pôsobiaci Direct-to-TV thriller, vhodný snáď len na nenáročný, večerný TV program pre zabitie nudy. Ináč je to totiž poriadna slabota, zaujímavá akurát tak sympatickým prímorským vizuálom a obsadením E. Warren a S. Butler, ktoré by si zaslúžili lepší film, než tu mrhať potenciálom po boku vyžitého Baldwina. Ostatné dianie, príbeh a pomyselné zvraty tu nestoja prakticky za nič a celé je to skôr na smiech.(3.9.2013)

• Googooplexer

Na tomto filme bolo zlé úplne všetko a najviacabsolútne definitely úplne Billy B., o ktorom sa nedalo povedať či zaspí alebo bude plakať. Ak k tomu prirátam jeho sugestívnu ofinku, Estellu Warren, ktorej filmové aj životné IQ 3 z nej len tak srší, vychádza mi z toho prd a odpad. Zapol som si to kvôli menu Kim Bodnia a doteraz sa divím, kde sa len ten bastard celý film skrýval.(7.9.2013)

Na jedno pozretie ujde. Ženská má depresie zo svojej minulosti a vidí duchov, manžel sa jej snaží pomôcť, potom sa do toho pripletie jedna pipinka, manžel sa snaží rovnako pomôcť aj jej, a je jasné, že to nemusí dopadnúť dobre. Na to priemerné hodnotenie to u mňa vyťahuje predošetkým kvalitná kamera, solídni herci a veľmi pekná hudba. Taktiež sa mi páčil ten duchársky psycho-motív, a aj keď z toho veľa nevyťažili, potešila občasná ľakačka, ktorá sa tam omylom vyskytla. So samotným príbehom to bolo o dosť horšie, lebo je fádny a často trebalo dlhú dobu vyčkať, kým sa to pohne dopredu. Záver nijako neprekvapil ani nezaujal, navyše mi to prišlo poriadne nedotiahnuté (čakal som nejaký dramatickejší twist). Ale nie som nahnevaný, že som to videl.(2.9.2013)

• Acrobat

Skôr ako film, ktorý neutiahne pozornosť ani tých mizerných 87 minút, to mohlo ísť na divadelné dosky. Tu máme tak akurát solídne rostredie, ktoré vás však prinúti myslieť skôr na dovolenkový rezort ako čo sa v tomto nudnom príbehu deje. Dáni sa snažia strašiť tu snáď len hudbou, ktorá však funguje len pri visení za hák. Úvod nesedí so zvyšnou časťou filmu, celé je rozbité na kúsky, ktoré sa neschopnému režisérovi nepodarilo spojiť. Ľakačka je na smiech pri takto koncipovanom filme a sexuálne scény, ktoré sa tam ocitli omylom (nezapadajú jednoducho do deja), môžu skôr partnerov vybudiť k vzájomnej erotickej stimulácii pri ignorovaní zvyšku filmu. Nikto o nič nepríde a pozitívom je snáď ten hovorený záver s voiceoverom, kde ten kto to spáchal aj ide tam kde má. (videné 24.1.2019 Markíza archív)(25.1.2019)

• Vlad

Napriek kritike a nízkym percentám som sa odhodlal, pretože námet (aj keď v žiadnom prípade nie originálny, ale dalo sa z toho niečo dobré navariť) ma zaujal. Chyba! Nezabíjajte svoj čas týmto filmom. Zápletka je síce zaujímavá, kulisy sú pekné, uvidíme i nejaký ten prsník a zadok, ale tam všetko pozitívne končí. Dialógy sú neskutočne primitívne (ako vystrihnuté z nejakej slabej telenovely), rovanko tak správanie postáv. Jeden z mála filmov, kde sú herecké výkony všetkých(!) postáv na úrovni nanajvýš ochotníckeho divadla. Počiatočné napätie veľmi rýchlo opadá a nastupuje totálna tuposť. Donútili sme sa a dopozerali to výlučne zo zvedavosti a ako už bolo spomenuté predomnou, záverečná lobotómia dáva za filmom dokonalú bodku. Nie, neujde to ani na jedno pozretie. Zapnite si radšej primitívny panelák, ten aspoň netrvá 87 min.(26.1.2014)