Cizinec v nás

Smrtiaca liečba

Thriller / Psychologický

Dánsko, 2013, 87 min

• *CARNIFEX*

Film na úrovni Tv inscenácie o herečke, ktorá sa po skúsenosti so šialeným zvrhlíkom psychicky zrúti. Z celej situácie sa jej snaží pomôcť manžel, ktorý je psychiatrom. Emily totiž trpí post-traumatologickými výjavmi. Alebo je všetkému úplne inak? Strašne slabé. Herecké výkony v občasných etapách, rovnako ako dialógy či scény s pokusom o vytvorenie napätia - amatérske. Primitívne správanie hlavnej "hrdinky" nebudem ani komentovať. Nečudujem sa, že film ihneď vyšiel v dabingu. Pokiaľ by išlo o poriadny thriller, čakali by sme naň mesiace!! Toto je snímok, ktorý slúži iba na doplnenie finančných úspor Williama Baldwina.(3.9.2013)

• Vlad

Napriek kritike a nízkym percentám som sa odhodlal, pretože námet (aj keď v žiadnom prípade nie originálny, ale dalo sa z toho niečo dobré navariť) ma zaujal. Chyba! Nezabíjajte svoj čas týmto filmom. Zápletka je síce zaujímavá, kulisy sú pekné, uvidíme i nejaký ten prsník a zadok, ale tam všetko pozitívne končí. Dialógy sú neskutočne primitívne (ako vystrihnuté z nejakej slabej telenovely), rovanko tak správanie postáv. Jeden z mála filmov, kde sú herecké výkony všetkých(!) postáv na úrovni nanajvýš ochotníckeho divadla. Počiatočné napätie veľmi rýchlo opadá a nastupuje totálna tuposť. Donútili sme sa a dopozerali to výlučne zo zvedavosti a ako už bolo spomenuté predomnou, záverečná lobotómia dáva za filmom dokonalú bodku. Nie, neujde to ani na jedno pozretie. Zapnite si radšej primitívny panelák, ten aspoň netrvá 87 min.(26.1.2014)

• kaylin

Někteří lidé vypadají na digitální kameře divně. Trochu jako retardi. Tady jsem měl ten pocit od začátku do konce. William Baldwin se až neskutečně podobá Alecovi, jen ještě není tak silný. Hlas má ale také skoro stejný. Asi trochu opožděná dvojčata. Tohle je ten typ filmu, kde se půl hodiny nic neděje, pak najedou velké drama, násilí, šoky, a pak zase půl hodiny nic. Vzhledem k délce filmu je celkem pochopitelné, že se toho opravdu mnoho nestane, i když máte mít pocit, že opak je pravdou. To, že jsou zde nějaké rádoby hororové scény, je sice hezké, ale chtělo by to méně klišé.(15.1.2014)

• Acrobat

Skôr ako film, ktorý neutiahne pozornosť ani tých mizerných 87 minút, to mohlo ísť na divadelné dosky. Tu máme tak akurát solídne rostredie, ktoré vás však prinúti myslieť skôr na dovolenkový rezort ako čo sa v tomto nudnom príbehu deje. Dáni sa snažia strašiť tu snáď len hudbou, ktorá však funguje len pri visení za hák. Úvod nesedí so zvyšnou časťou filmu, celé je rozbité na kúsky, ktoré sa neschopnému režisérovi nepodarilo spojiť. Ľakačka je na smiech pri takto koncipovanom filme a sexuálne scény, ktoré sa tam ocitli omylom (nezapadajú jednoducho do deja), môžu skôr partnerov vybudiť k vzájomnej erotickej stimulácii pri ignorovaní zvyšku filmu. Nikto o nič nepríde a pozitívom je snáď ten hovorený záver s voiceoverom, kde ten kto to spáchal aj ide tam kde má. (videné 24.1.2019 Markíza archív)(25.1.2019)

Na jedno pozretie ujde. Ženská má depresie zo svojej minulosti a vidí duchov, manžel sa jej snaží pomôcť, potom sa do toho pripletie jedna pipinka, manžel sa snaží rovnako pomôcť aj jej, a je jasné, že to nemusí dopadnúť dobre. Na to priemerné hodnotenie to u mňa vyťahuje predošetkým kvalitná kamera, solídni herci a veľmi pekná hudba. Taktiež sa mi páčil ten duchársky psycho-motív, a aj keď z toho veľa nevyťažili, potešila občasná ľakačka, ktorá sa tam omylom vyskytla. So samotným príbehom to bolo o dosť horšie, lebo je fádny a často trebalo dlhú dobu vyčkať, kým sa to pohne dopredu. Záver nijako neprekvapil ani nezaujal, navyše mi to prišlo poriadne nedotiahnuté (čakal som nejaký dramatickejší twist). Ale nie som nahnevaný, že som to videl.(2.9.2013)