Nesmělému filmaři Jasonovi (Alain Chabat) se může splnit sen. Bohatý producent Bob Marshall souhlasí, že zafinancuje jeho hororový film. S jedinou podmínkou: Jason má 48 hodin na to, aby objevil nejlepší výkřik v historii filmu. Jeho hledání se však postupně mění v noční můru... Osobitý režisér Quentin Dupieux naplnil Realitu absurdním humorem, snovými pasážemi i hudbou Philipa Glasse. Do české distribuce film vybrala stovka filmových nadšenců v rámci projektu Scope100. (Aerofilms)

PSyk

Nejzábavnější filmový guláš všech dob, navíc servírovaný na několikrát zatočené Möbiově pásce. Pan režisér/scénárista/kameraman/atd. je sice šílený, ale zatím to má pod kontrolou. ()

Mates Hradecky

Nerrrozumim, Pepiku... aneb hoďka a půl s otevřenou pusou. Na závěr chyběl jen dědeček Hříbeček s hláškou: "Ivane, Ivane, nic jsi nepochopil...!" ()

vinducha

Film o filmu ve filmu . Něco v tomhle stylu už u nás v 89. natočil Hynek Bočan , jmenovalo se to Útěk ze seriálu. Nicméně pan Dupieux mě opět nezklamal . V upoutávkách nad biografem je mimojiné Rubber 2 , odkaz na jiný rejžův film. ()

studentice

Film jsem viděla v rámci úžasné akce kino naslepo. Bohužel tento žánr není mým šálkem čaje a dopředu bych si jeho sledování nikdy nevybrala. Párkrát jsem zasmála, ale bylo to na mě moc překombinované a stále jsem čekala na pointu, která bohužel nepřišla:). ()

Mykie

Tak hned zkraje musím přiznat, že ať jsem hledal jak jsem hledal, pointu jsem nenašel. Možná jsem se nedíval pořádně, možná byla dokonale skryta, a nebo to pointu vůbec nemá. Asi jako sen, který si užíváte, nechcete se z něj probudit a čekáte jak dopadne. Pak se ale probudíte a když se jej snažíte převyprávět kamarádům, zjistíte, že vlastně nedává vůbec žádný smysl. Častokrát jsem si vzpomněl na The Enemy, které ale pointu (dosti šokující) nepostrádá, nebo The Double, oproti němuž je Realita roztomilejší a méně abstraktní. Realita je výborný film, ale to nevyplněné místo s otazníkem "vo co go?" mě nutí jednu hvězdičku ubrat. ()

space weaver

Realita podle Quentina Dupieuxe mě vtáhla okamžitě. Nic jsem si o filmu nezjišťoval a v tomto případě to byl chytrý krok. Jedná se o další "divnofilm" kdy po skončení jsem uznale kroutil hlavou nad nevšedně originálním námětem. Skvělé! Hawk! ()