poster

Podoba lásky (studentský film)

 • USA

  Form of Love

Krátkometrážní / Drama / Komedie

Česko, 2013, 23 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • stratocasta
  *

  Tak tohle mě pořádně vyděsilo. Přesně ten druh filmu, kdy si zaplatíte 30 000 za semestr, ale oni vás tam nenaučí "mít nápady" nebo "sednout si na půl hodiny a vymyslet originální zápletku", takže se jenom "jako inspirujete" a "skláníte pocty". On existuje důvod, proč se tyhle druhy filmů už netočí. Teda zřejmě jenom v okolních státech, protože jak tady něco smrdí nostalgickou zatuchlinou, tak se na to slítnou všichni z TV Barrandov. Balcarovi naštěstí ale ještě očividně stojí, takže to není úplná Menzelovina, ale sakra jak to bylo těsný.(28.1.2014)

 • kriplozoik
  *

  Kamera a zvuk jsou zvládnuty dobře, ale nic nového ani neotřelého neukázaly. Hraní mi přišlo škrobené a retardované jak z počátků kinematografie. Výkony herců robotické a jejich vedení nepřesvědčivé. Spousta hlušiny, která měla být osekána. Tomuhle režisérovi bych (být producentem) prachy na další film nedal, bohužel. Po přečtení dalších komentářů se přidávám k názoru, že v tomhle dílku není žádná mladistvá jiskra.(1.11.2015)

 • CheGuevara
  odpad!

  Panebože, a teď si představte, co asi stejní tvůrci budou točit za dvacet třicet let, pokud tenhle impotentní film pro celou rodinu natočí ve svých mladých studentských letech. Kde je ta mladická bouře, dravost a rebélie? Vedle toho je Vyprávěj punkovej Tarkovskij. Tvůrci opisují od zkostnatělé televizní generace, jejímž vrcholem jsou tak maximálně Bakaláři, místo toho aby se vůči ní vymezili. To ten Písek musí být pořádné peklo.(24.11.2013)

 • mazadlo
  ****

  Matěj už klasicky přináší něco, co si nehraje na nic víc. Což je asi hlavní stavební kámen jeho úspěchu. Když jdete na jeho filmy víte, že si odpočinete u lehkého humoru s nádechem něčeho, co v nás vyvolává vzpomínky. A opět je tomu tak stejně jako u "Podivného Flámu." Víc k tomu nelze dodat neb jsem měl na starosti první dni rekvizity a bylo by sobecké hodnotit něco v čem se člověk pitval :D(3.10.2013)

 • honajz2
  **

  Jednoduchá historka s pitomým a předvídatelným dějem (který je takovou divnou verzí Romea a Julie), klišovitým scénářem a celkově to poněkud nudí. Ale musím uznat dobrou kameru a i když herecké výkony byly takové nijaké, líbí se mi zde herecké obsazení. Jinak teda nevím, ale jestli tímhle filmem někdo ukončoval filmovou školu, tak asi nemá vyšší ambice, než se dělat průměrné, lehce zapomenutelné televizní filmy pro ČT. Opravdu mi tady chybělo něco, po čem bych si myslel, že ten film vymyslel člověk, ne generátor náhodných zápletek. Ale tak co už, jsou i horší studentské filmy (a některé tady dokonce mají i vyšší hodnocení). A v mém případě se to atmosféru 30. let vytvořit nepodařilo, ani poetické mi to nepřipadalo. Ale milé se to snaží být, to jo. 2*(27.3.2020)