poster

13. komnata Michaela Hofbauera (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní / Životopisný

Česko, 2013, 26 min

 • Rodriguez
  *****

  Stoupající dětská herecká hvězda upadla v zapomění. Nevzali ho na školu a tak šel dělat divadlo. Založil vlastní kapelu, ale jeho dar si vybral krutý osud v podobě nádoru. Podrobil se operaci a dlouho dobu statečně s touto nemocí bojoval. Když už se konečně zdálo, že má definitivně vyhráno, přišla ta nejhorší možná zpráva. 90%(10.2.2013)

 • Jello Biafra
  ****

  Epilog života herca Michaela Hofbauera známého z detských úloh je emotívne ladená spoveď o neskutočnom utrpení a bolesti, ktorú tento človek zažil a dovolím si tento diel zaradiť medzi najsilnejšie diely celého cyklu. Zvláštnosťou je že tento diel je natočený cca týždeň pred jeho smrťou.(1.4.2014)

 • castor
  ****

  Je fajn, že se jednou za čas zadaří. Nejsem pravidelným divákem cyklu, ale o jeho zajídání se se určitě dá pár stránek napsat. Hofbauerova tvář uličníka s prořízlou hubou těšila diváctvo už v sedmdesátých a osmdesátých letech, mistr malých rolí se neztratil ani potom. Životem napsaný tvrdý příběh má ve „13. komnatách“ své opodstatnění, ba dokonce platí za jednu z těch nejsilnějších. Velmi solidní nekrolog bojovníka.(4.2.2013)

 • triatlet
  *****

  Velkého herce i velký film dělají i malé role - příkladem je Gorčík v podání Michaela Hofbauera ve filmu Želary. 13. komnata Michaela Hofbauera je důstojným počinem ČT, jak připomenout herce, který byl známý především z dětských rolí. Ale hlavně představuje Michaela Hofbauera jako člověka, který měl rád život a který se nechal okouzlit herectvím. Historka s pomalovanými vajíčky odlehčí smutné ladění pořadu...(1.2.2013)

 • lubospoti
  ****

  Už už to vypadalo, že má vyhráno, ale bohužel...(1.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace