Leprechaun: Origins

Troy Hansen

Kostýmy:

Aieisha Li
  • J*A*S*M

Sice mi není úplně jasné, koho napadlo remakovat/rebootovat polozapomenutou hororovou sérii a současně těch pár potenciálních natěšených fanoušků potenciálně nakrknout tím, že tam není "ten" Leprechaun, ale budiž, já s tím osobně problém nemám. Řemeslně to nenaštve, klišovitostí občas jo (ty falešné záchrany, kdy postava nastoupí k někomu do auta, přičemž ten někdo spolupracuje se záporáky, mi už fakt pijou krev), leprikóni vypadaj' jak mutanti z Descentu a má to sympaticky krátkou stopáž. Jako zaměnitelné creature feature of the week v pohodě. 5/10(26.8.2014)

• Campbell

Tak tohle se moc nepovedlo. Původně jsem chtěl dát 3* ale po uvážení nad třema věcma prostě nemůžu dát více než 2*. Takže za 1) to co tady scénárista předváděl bylo šílený, bylo sice hezké že se snaží udělat postavám nějaký charakter ale totálně to propadá. Například máme tu chlapa který je přítel hlavní hrdinky a 2x uteče místo toho aby pomohl, a když čekám že si toho konečně hlavní hrdinka všimne tak ten kluk umře. Pak tu je další postava kterou hraje Fletcher, neuvěřitelně nevyvážená postava, když se na sebe snaží upoutat Leprikonovu pozornost a pak křičí ať jde pryč, další naprosto tupá postava je ten syn, která snad 10x pustí všechny a pak zabije svého tátu a místo toho aby utekl tak si sedne a čumí jak jeho tátu zabíjí leprikón, proč mu nepomohl nebo ještě lépe neutekl?. Nemá cenu tady vypisovat ty postavy, prostě všechny stojí za prd. Další naprosto debilní věc je ten leprikón samotný, tam kde Leprechaun revenge jakž takž ještě ušel, tak tady je ta maska vyloženě odfláklá a navíc co to má sakra společného s leprikónem? Proč všechno moderní musí vypadat jak levná příšera a ne se držet podle předlohy? Navíc proč tvůrci utrácely za wrestlera? Leprikon je tu málo vidět a do toho kostýmu mohl vlézt kdokoliv. Leprikon se prostě moc nevyvedl, jediné co ho zachraňuje je pár povedených gore scén, a sem tam nějaká scéna která se snaží navodit atmosféru ale jinak velké zklamání, kde jsou ty časy kdy byl leprikon zelený hnusný skřítek?(29.8.2014)

• Pítrs85

Asi to nakonec nebyl ten úplně nejlepčejší nápad, načít tuhle hororovou legendu (hm, asi trochu eufemismus, prý legenda... :-) tímhle novým flákem, sáhnout po dvacet let starším kousku, možná že bych teď nemusel vofrňovat nos nad tím, jak jsem zase jednou viděl ryze moderní horor- tedy se vším, co k tomu patří a beze všeho, co k tomu patřit mělo... Těšil jsem se na hláškujícího smrada ve vysokých botách a v ikonickým klobouku a namísto toho jsem dostal jakýsi mix Predátora, teho mutanta z Pádu do tmy a já nevím čeho ještě. Vyzdvihnout se snad dá jen docela povedený gore (hlavně dvě scény jsou tu fakt vydařený, že neuhádnete, který? ;-) a pak (ne)délka filmu, kdy závěrečný titulky začnou už víc jak deset minut před koncem stopáže- což, přiznejme si, bylo také menší vysvobození ;-)(16.11.2014)

• VenDulin85

Opět se potvrdilo, že co je psáno, to je dáno, a tudíž: věřte cestovním průvodcům! Pokud vám takový průvodce nepíše, že by se v nějaké irské vesnici měla nacházet nějaká památka a místní štamgast vám tvrdí opak a podezřele ochotně nabízí přespání v chatce u lesa (miluju to originální cabin in the woods), neberte to. Skupinka čtyř mladých a nadějných na moje povykování u monitoru nedala a jak dopadli? Celý tento popis zní, jako by se mi Leprechaun líbil, ale bohužel byl to slabý odvar, který mě nadchnul ve své podstatě jen jednou, kdy "skřítek" projevil smysl pro houmra, a pak ještě jedna scénka v závěru nebyla marná, a sice kdy neplatilo dvakrát měř, jednou sekej. Za tyto dvě scény dávám 2*.(17.11.2014)

• korbitch22

Nenáročná blbina o třech zábavných scénách, která má s původním filmem, ve kterém zabíjel a rozesmíval démonický Warwick Davis (snad ze šesti dílů jsem fanouškem prvních tří) společný pouze název, Irsko a zlato.Člověk už jen tápe, proč se neustále točí takové kraviny na jedno brdo, se stokrát viděným klišé a tupostí postav.Nejvíc mě asi pobavilo utíkání před monstrem, které bylo sice dobře udělané a režisér nám ho 80% stopáže neukáže, čímž vykouzlil něco jako atmosféru, ale dalo se zabít asi tisíckrát.Téhle vybíjené, která má téměř pohádkový nádech sice nechyběli dvě sexy roštěnky, obě ovšem oblečené až hamba a celkové obsazení bylo fajn.Typický, nablblý dvd monster/slasher, který mě nějakou záhadou moc nesral.Konec byl ovšem opět mrtě "nečekaný".Proč se tyhle filmy pořád točí, mi bude asi navždy záhadou.Scéna se sekerou ovšem dokonalá, 42% úplně vystihuje všechno.(1.9.2014)