Leprechaun: Origins

Scénografie:

Troy Hansen

Kostýmy:

Aieisha Li

Je to už vyše 20 rokov, čo som bol na Leprechauna v letnom kine a vtedy som sa celkom slušne bavil. No ale to bola iná doba, iné nároky a hlavne sme do toho kina s kamošmi nešli ani tak kvôli filmu ako pivečku :). Bol som teda zvedavý ako sa veci pohli vpred, avšak mám zmiešané pocity. Výprava, exteriéry a hudba neboli zlé, dokázali navodiť celom príjemnú írsku atmosféru. S trpajslíkom som bol tiež spokojný (dosť pripomínal mutantov z Pádu do tmy), lepšie ako škaredá zubatá tvárička v zelenom cylindri a kabátiku, aj keď to išlo na úkor komédie a srandy. Na druhú stranu som sa nedočkal nejakého ucelenejšieho záberu, väčšinou sa len niečo mihlo alebo sa ukázala postavička v tme, prípadne len nejaká časť tela. Niektoré zábery boli celkom pôsobivé a pár scénok dokázalo navodiť aj celkom podarenú hororovú atmosféru, ale žiaľ takých scénok bolo prevelice málo. Väčšinou sa akcia odohrávala za doprovodu chaotickej kamery a roztrasených záberov. Ani gore tu nebolo veľa. Pre mňa teda slabší priemer, nepovažujem to však ani za úplnú stratu času. 55/100(29.8.2014)

• hladass

Nic moc jsem od filmu nečekal, takže nemůžu ani říct, že jsem nějak zvláště zklamaný, i když původní šestidílnou sérii mám docela rád... Jenže s tou nemá tenhle kus vůbec nic společného... Z docela sympatického skřeta, který má za každé situace připravenu nějakou vtipnou a trefnou hlášku se stala podivná bestie s dosti nepovedeným vzhledem, který tvůrci neuměle maskovali rychlým střihem a rozostřující se kamerou, což ve filmu působí opravdu rušivě... Ale na druhou stranu, děj nám už od začátku pěkně odsýpá, atmosféra je chvílemi opravdu hororová, nejakého lehkého gore se divák taky dočká, proto trochu zamrzí, že se většina vražd odehrává mimo kameru... Na jedno podívání proč ne, ale příště bych si raději pustil o třídu lepší Leprechaun's revenge...(17.10.2014)

• rollman1

Pamatujete si toho hláškujícího skřítka, který zabíjel pro svoje zlaťáčky a šlo mu to docela pěkně od ruky? Pokud ano, tohle Vás určitě nenadchne. Nový Leprechaun se zdá spíše jako spin-off k pádu do tmy. Přesně tak, už to není ten starý, vtipný skřítek, ale nějaká gumová příšerka, která se radši moc na kameru neukazuje a tak jsme svědky zběsilých střihů a rozmazaností kamer. Na druhou stranu se film rozjíždí docela rychle, utíká rychle a nějaké to gore (ikdyž málo) tu taky najdeme. Pokud znáte starého Leprechauna, moc se netěšte, pokud ne, 50% by jste tomu dát mohli.(27.8.2014)

• korbitch22

Nenáročná blbina o třech zábavných scénách, která má s původním filmem, ve kterém zabíjel a rozesmíval démonický Warwick Davis (snad ze šesti dílů jsem fanouškem prvních tří) společný pouze název, Irsko a zlato.Člověk už jen tápe, proč se neustále točí takové kraviny na jedno brdo, se stokrát viděným klišé a tupostí postav.Nejvíc mě asi pobavilo utíkání před monstrem, které bylo sice dobře udělané a režisér nám ho 80% stopáže neukáže, čímž vykouzlil něco jako atmosféru, ale dalo se zabít asi tisíckrát.Téhle vybíjené, která má téměř pohádkový nádech sice nechyběli dvě sexy roštěnky, obě ovšem oblečené až hamba a celkové obsazení bylo fajn.Typický, nablblý dvd monster/slasher, který mě nějakou záhadou moc nesral.Konec byl ovšem opět mrtě "nečekaný".Proč se tyhle filmy pořád točí, mi bude asi navždy záhadou.Scéna se sekerou ovšem dokonalá, 42% úplně vystihuje všechno.(1.9.2014)

Výlet na írsky vidiek sa stane neopakovateľným zážitkom pre dva mladé páry, ktoré tu objavia temné zákutia miestnej histórie... Podobne ako minuloročný reboot Chuckyho „Child's Play“ série, tak aj tohtoročný reboot série Leprechauna sa vracia k hororovým koreňom, nesie sa vo vážnejšom duchu a ponúka značnú dávku tajomna, pričom svoju hlavnú postavičku ukazuje čo najmenej. A tak ako pri spomínanom Chuckym, aj tu bol podľa mňa ten reboot vhodným riešením, keďže sa posledné diely série uberali už príliš komediálnym smerom. Takže Leprechaun vyzerá úplne ináč, netancuje, nespieva, nerapuje, no podstatne tomu chýba osvedčený Warwick Davis, ktorý mu vdýchol neopakovateľnú osobnosť. Toto je už v podstate béčková lesná vyvražďovačka, ktorá má bližšie napr. k Leprechaun's Revenge (Red Clover), či dokonca k Wrong Turn, takže som zvedavý ako (a či vôbec) sa Leprechaun predvedie v ďalších rokoch.(26.8.2014)