Karlos80

Tento film je tzv "Svatý grál" pro naprostou většinu giallo fanoušků, kdy tento obskurní kousek považovaný dlouhé roky za ztracený, konečně spatřil světlo světa, sledováním tohoto filmu se ocitnete ihned na prahu 70 let, páč to vypadá jakoby vám někdo tento film servíroval přímo z filmového pásu, kopie se spoustou škrábanců, rýh a částic prachu. Film Yellow: le cugine je velice diskrétní a celkem dobře promyšlený film bez hvězd, ale s pěkným Lenzianiho "žlutým" příběhem a spiknutím, dobrou atmosférou a pěknou hudbou. Není moc složité pochopit co se tady děje, kdy k tomu nepotřebujete prozatím ani titulky. Říkám prozatím, film se teprve nedávno objevil a jakožto každá nová rarita je "zatím" bez subs, ale určitě se na nich už pracuje. Po smrti dědečka, se Marta, stěhuje do domu zemřelých předků za účelem získání svého podílu na dědictví, nicméně do domu přijíždí ještě sestřenice Marty Valentina se svým manželem Pierrem (sochař). Jak to tak vypadá tak soužití není vůbec snadné, zejména pro zcela odlišné povahové rysy (temperament) obou příbuzných. Valentina je lehkomyslná a prostopášná holka s nemorálními zvyky, Marta pochází z přísné konzervativní rodiny, ona je docela prostá, strohá, ale o to více ctnostná. Netrvá to mov dlouho a po hádce dochází ke zločinu, kdy Valentina je nalezená mrtvá! Jde o neštěstí a nebo ji někdo zabil, kdo to mohl být, kdo by mohl mít ten hlavní podíl na její vraždě a proč? Každý je záhy podezřelý, páč jde o dědictví, tam jsou nějaké dobré slovní konfrontace, film je poměrně dost smyslný, tam je neustálé erotické jiskření, decentní nahota, a s pěkným zvratem na konci, všichni zúčastnění tu dělají velmi dobře svou práci, Pierro (Bonuglia) je takový dobrodruh, bohém, floutek a frajírek, mladá blonďatá krasavice Valentina (Barbero) taková správná pipinka a svůdná žena Marta s krásnou černou hřívou (Seagram) pro mě naprosto neznámá herečka - s neuvěřitelným sexappealem, která mě tu zaujala prakticky od samého začátku. Nej scény: sólo na klavír, nespoutaný hippie večírek s indickým hudebníkem hrajícím na sitár a pak finále + Pierrrova ironie, a Pierro jedoucí v autě po silnici, kdy zastavující krásné mladé stopařce, to je sakra "cool" kurevská scéna s tím zapálením svou cigaret, kdy pak tu jednu vkládá holce mezi nohy (stehna). P.S.: Co jsem se se dozvěděl, tak ještě předtím než film někdo vytáhl ze zaprášeného sklepa, tak byl promítán na "Joe D'Amato Horror festival" a to přesně po 35 letech od svého uvedení. Ten prrogram je tady : http://guide.supereva.it/cinema_horror/interventi/2007/04/293563.shtml Nikde jinde ho předtím nebylo možné spatřit. Podobné filmy: "Vergogna schifosi". ()