Ain't Them Bodies Saints (festivalový název)

Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

Drama / Krimi / Romantický

USA, 2013, 96 min

Příběh jak od McCarthyho a obrazy jak od Malicka, americký nezávislý film jako ve své zlaté éře 70. let. Spoustu lidí to asi bude nudit, protože příběh je přímočarý, ale pokud se člověk naladí na tu správnou vlnu, tak bude unešen. Lowery to vede s přehledem, skvěle napsané, nasnímané i zahrané. Casey Affleck se pro tenhle typ rolí asi narodil, Rooney Mara potvrzuje, že je vycházející hvězda, a Ben Foster zvládl svou obtížnou roli bez zaváhání.(2.7.2013)

Snímek láká na kvalitní obsazení (Ben Foster, Rooney Mara, Casey Affleck), ale chtělo to víc zamakat na scénáři, aby měli všichni výše uvedení co hrát. Příběh nedrží pohromadě, pár skvělých momentů se vynoří z ničeho a po jejich odeznění film zase upadne do umělého spánku. Potenciál tady byl, ale kromě těchto několika povedených scének, dobře navozené bezútěšné atmosféry a hereckých tváří, kterým nebylo dopřáno ukázat naplno svůj talent, film nemá moc čím zabodovat. Na čtyři hvězdy mi to nestačilo.(27.12.2013)

Jemně a nenásilně plynoucí film, který si pohrává s jižanskými i westernovými archetypy. Lowery zpočátku vypráví hlavně v náznacích a velmi pozvolna, někde za půlkou pak film podobným tempem pomalu ale jistě začne mířit ke svému nevyhnutelnému vyústění. Žádné rozmáchlé herectví ani vyprávění neočekávejte, ale možná i v tom je přednost jinak zdánlivě nenápadného, ale vnitřně soudržného a silného filmu.(4.2.2014)

V zahraničním tisku je vizuální stránka filmu přirovnávána k některým snímkům Terrence Malicka a já musím tento odvážný příměr jedině potvrdit. Překrásné záběry přírody, které nenudí svojí délkou, ale naopak fascinují a dokreslují atmosféru texaské love story. Jednoduchý příběh, žádné zbytečné odbočky, skvělá hudba a střih. Výjimečným se tento snímek stává právě díky své jednoduchosti, srozumitelnosti a vizuálním zpracování.(4.7.2013)

Tak tohle jsou přesně ty snímky, které miluju, které se nenápadně a pomalu vkradou pod kůži a zůstanou tam až do úplného konce. V tomhle případě na tom má zásluhu bezesporu především Rooney Mara a skvěle vytvořená atmosféra smutku a melancholie, včetně vizuálně nádherných momentů na které se nezapomíná. Možná tam nějaké slabiny byly, ale já je tentokrát ani nevnímala a nechala se unést příběhem, tak jak byl předložený a vychutnala si ho se vším všudy. Díky za takové filmy, jen houšť.(16.12.2013)

• - Malou Sylvii hrají ve filmu dvojčata Jacklynn a Kennadie Smith. (=woody=)