Detektivní TV inscenace přinášející vše, co správná detektivka má být. I divák může při sledování hádat, kdo že je tím pachatelem. Literární příběh si kromě vyšetřování případu všímá také velmi zajímavé postavy, slepého důchodce Karla Zíchy, který ví tolik, že se dokonce málem stane hlavním podezřelým. Jeho osud se stává snad nejzajímavějším na celém dějství. Nejedná se sice o klenot televizní tvorby, ale vzhledem k účasti hereckých legend stojí zato tento hodinový TV film zhlédnout.(11.1.2017)

• argenson

Mi chcete jako říct, že na počátku tuhé normalizace jezdil přímej vlak Praha-Paříž a dneska ne? To za prvé. Za druhé jsem byl natěšenej na mladou krásnou Balzerovou. Jenže ta nebyla ještě ani krásná ani Balzerová, místo toho oplácaná Havránková s příšernou parukou až do prvního patra. Herecky slušné (Eva Jiroušková), dějově divné.(12.8.2015)

Velmi smutný příběh. Před Ladislavem Peškem musím smeknout. Bylo příjemné sledovat jeho herecký koncert. Také jsem si jako Miroslav Masopust myslela, že se jen za těmi černými brýlemi jen skrývá. Ale to by bylo příliš podlé. Elišku Balzerovou jsem poznala podle očí, i když je měla velmi silně nalíčené a podle úsměvu. Ale nejdřív jsem nevěřila vlastním očím.(2.12.2013)

Hodně smutná televizní kriminálka... A v ní excelující Ladislav Pešek.__P.S. V závěrečných titulcích sice nebyl uveden, ale dal bych ruku do ohně za to, že kouzelníka hrál František Budín, známý to partner Felixe Holzmanna, který právě jako varietní eskamotér původně vystupoval. Visící na nástěnce je vidět na druhé fotografii ve zdejší galerii. A je-li to vážně Budín, byl coby kouzelník doopravdy výborný.(1.12.2013)

Smutný příběh slepého důchodce Zíchy a jeho přítele Meduny, který je nalezen mrtev druhý den po oslavě Zíchových narozenin. V první chvíli to vypadá, že Meduna se otrávil plynem, ale po přivolání policie začínají na povrch vyplouvat zcela jiné skutečnosti a samotný Zícha od začátku tuší nějakou nekalost. Pešek skvěle zahrál svou roli slepce a inteligentního zlomeného muže a neméně sympaticky se představil i Postránecký v roli mladého vyšetřovatele. Oddychová poklidná detektivka ze staré školy, která rozhodně neurazí. 70%(27.8.2016)

• - Kytarista skupiny hrající ve varieté v čase 32:48 je zpěvák Petr Novák. (moriaty)