The Polar Bears

• Slovensko Polárne medvede
všechny plakáty

Coca-Cola polárne medvede sa vracajú, aby túto zimu potešili deti aj dospelých. Od januára do februára budú rozdávať úsmevy na televíznych obrazovkách, v kinách a na internete. Cieľom spoločnosti Coca-Cola je podporiť rodinnú súdržnosť prostredníctvom svojho obľúbeného symbolu: polárnych medveďov. Nová celosvetová kampaň predstavuje jedných z najpopulárnejších hrdinov zimných mesiacov ako nikdy predtým. Dnes už preslávené Coca-Cola medvede sa stali súčasťou reklamnej tradície spoločnosti Coca-Cola v roku 1922, keď sa objavili v reklame pre francúzsky trh. Ich „sláva" stúpla v roku 1993, kedy Coca-Cola uviedla kampaň „Always Coca-Cola", v rámci ktorej sa objavila vôbec prvá televízna reklama s medveďmi „Northern Lights". Tú na svet priviedol Ken Steward, ktorý sa inšpiroval svojím labradorským retrívrom podobným polárnym medveďom. Kampaň špeciálnymi technikami animácie doslova „zľudštila" tieto priateľské stvorenia z pólu.
Túto zimu bude úlohou medvedích hrdinov inšpirovať rodiny po celom svete, aby spolu trávili viac času. Popri klasickej 30-sekundovej televíznej reklame, ktorá sa objaví na vybraných televíznych staniciach v priebehu januára a februára, sa bude možné s polárnymi medveďmi stretnúť aj na internete.
Navyše, počas zimných mesiacov spoločnosť Coca-Cola pripravila unikátny 6-minútový film Polárne medvede. Film z produkcie spoločnosti Ridleyho Scotta, za ktorou stoja aj také animované filmy, akými je napríklad Hľadá sa Nemo, rozvíja príbeh rodiny polárnych medveďov a svojím dejom apeluje na podporu rodinnej súdržnosti. (oficiální text distributora)

orkadimenza

Tancování malého medvíděte mi připomnělo Happy feet, tady to naštěstí Coca Cola medvídci nechali plavat a přizpůsobili se mnohem rychleji. Závěrečný hashtag byl už jen očekávatelný. ()

Matty odpad!

Medvědi jsou to roztomilí, ale čerstvě po dočtení No Logo od Naomi Kleinové nemohu hodnotit jinak. ()

Jara.Cimrman.jr

"Hraje si se svou potravou." I medvědi si mohou hrát s ptáky, když jsou sami sebou. Mě to tedy moc nebavilo, ale alespoň to vypadalo optimisticky. ()

whack odpad!

Nadnárodné korporácie zistili, že prezentovať sa pod nálepkou "eko" prospieva biznisu. Koka Kola sa takýmito videami prezentuje ako ekologická spoločnosť, a pritom ona je jednou z tých, ktoré najviac zasierajú Zem... Neverím im ani slovo, nezachránia to roztomilí animovaní medvedíkovia, keď tí skutoční sa kvôli Koka Kole topia v oceáne. ()

juta

Nějaké ponaučení? Vyvrcholení? Ani jedno z toho a kdo se má v tom vyznat, kdo je kdo, když jsou všichni stejní? :D Animace bezva. Konečně už jsem viděl taky něco, co je z roku 2013. :-) ()

maseer2

sedmiminutové animované nic bez pointy.. teda pokud za pointu nepovažujete něco jako: mí milí lední medvědi, neměli bychom se kamarádit s ptáky, anebo počkat.. ptáci jsou fajn, tak se mějme rádi a zatancujme si spolu! ()

JohnCZ

Roztomilej kraťas s mědvědí rodinkou v hlavní roli. Jako animák to není nic extra, ale jako reklama je to hodně fajn. Navíc to má dost hezkou animaci... a mám rád Coca Colu. ()

Marek1991 odpad!

Ridley Scott ma sklamal, no nielen on. Takúto faloš dovoľuje súčasná doba a robí ju ešte oficiálnou a normálnou. O Coca Cole som viackrát robil rôzne referáty a podobne a tak viem, že to čím škodia sa snažia vynahradiť takzvanou sociálnou a ekologickou zodpovednosťou, že sponzorujú rôzne charitatívne veci a že sa svoj marketing majú prepracovaný tak, že vyzdvihujú každú vec, ktorou akože prispejú k záchrane pralesov, zvierat a podobne, že dávajú prácu a nevyhnutné škody proste kompenzujú. No uvedomiť si, že ide o korporáciu, ktorá je hnaná ziskom a inými mocenskými záujmami, že vlastne predáva balenú vodu a často chemikálie, že vlastne ničí životné prostredie a je jednou z tých, ktorí sú strojcami neustáleho zhonu za akýmsi pokrokom a sú symbolom bezbrehého kapitalizmu, to už je ťažšia vec. Aj keby samotné zlo natočilo neviem ako milý film s detičkami a zvieratkami, s krásnou kamerou, no bola by za tým iba propaganda a snaha ukázať, že my nie sme takí, ale my sme inakší, tak to nemôžem brať vážne. Tento film však nemal ani riadny príbeh, staval iba na emóciách, na tančekoch zvieratiek, aby ľudí obalamutili, že jaké je to milé, ani zábermi akože animovanej prírody, krásnych záberov Slnka na polárnych oblastiach si ma nezískajú. Pri tomto ma hneď napadol film Chlapec v pruhovanom pyžame, kde sa malý chlapec hral s krásnymi vecami, mal takmer všetko, po čom mu srdce zatúžilo, no bolo to aj kvôli tomu, že mnohé mal od ukradných vecí židov, ktorí za jeho domom nemali ani čo úst a postupne ich likvidovali. Nikdy nechcem byť za takéto pokrytectvo. Príde mi to tiež ako keby teraz prišla Coca Cola, že potrebuje naďalej predávať, tak ide čerpať vodu zo Žitného ostrova, dá za to prácu mnohým ľuďom, nakrúti krásne filmy, niečo zasponzoruje, všetko vydrancuje a potom odíde a vlastne iba tamojších ľudí zdroje využila, odhodila, zalepila oči, tak toto veru podporovať nemienim. ()

Hannibal92

Celkem dost slabota. Strašně je z toho cítit, že to vzniklo hlavně aby to propagovalo ten černej samoser. Prostě i do 7 minut se dá vsoukat velký příběh, který může zapůsobit a vrýt se do paměti, ale s tímhle se prostě nikdo ani neobtěžovat moc snažit. [Cinestar Anděl] ()

Moena

Takže nakonec se tu překvapivě dočkáme toho, že lidi budou místo animáku s polárními medvědy hodnotit Coca-Colu a hrdě se tu plácat po ramenou, že tu nezdravou fuj fuj limonádu nikdy pít nebudou a všemu co je s ní spojené hrdě narazí odpad!, ale že se ještě vůbec divím. Za mě příjemný kraťas, jen by to chtělo ty trapné lidské kecy nahradit něčím trochu zvířečtějším. ()

URBAN

Překvapivé co se do tak krátké stopáže vešlo mělo to takové svoje kouzlo , ponaučení které podle ostatních komentářů vidím asi jenom já a animace byla taky skvělá ( 27.3.13/MAC ) ()

ecceHOMMO

Vlastne celkom milí polárny medvedi....akurát ma mrzí, že niektorí užívatelia viac hodnotili to, k čomu to video poslúžilo, než samotnú animáciu..... Ponaučenie je jasné: Medvedi sú bez viny....buďme sami sebou. ()

Yokolobuna

Příšerně obyčejné, bez pořádné pointy, tolik potřebné špetky humoru a v neatraktivním prostředí, kde je všechno prostě bílé. 50%. ()

Hermi14

Pěkně animovaná nuda, která je nejen rozvláčná, ale hlavně zcela postrádá pointu, na které dle mého názoru kraťasy stojí. ()

Octane

Krátkometrážní filmek, kde je jedno klišé vedle druhého. Určený vážně jen těm nejmenším...a právě proto mě to vůbec nebavilo a ani nijak nezaujalo. ()