poster

Wernher von Braun

Sci-Fi / Drama

USA / Západní Německo, 1960, 106 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • Oktavianus
    ***

    Nenechte se mýlit - tento film fakt není sci-fi. Jen proto, že se v něm vědci pokoušejí vyrobit raketu, to není sci-fi. Je to totiž v první řadě životopisný film: hrdinou je Wernher svobodný pán von Braun, vědátor, který pracoval nejdřív pro nacistické Německo (je autorem mimo jiné rakety V2), než se vzdal Američanům a v jejich službách se podílel na raketovém výzkumu při snaze dobýt vesmír. Zajímavé je, že zemřel až v roce 1977, takže si filmu o svém životě mohl užívat docela dlouho. No uznejte - komu ze žijících lidí se tohle podaří? Film to není špatný, je poctivě udělaný, rozpočet taky nebyl nejmenší, a titulní roli si střihl Curd Jurgens, kterého mám prostě rád, takže to na tři hvězdy vystačí, ale zítra už ze snímku nebudu vědět nic, natolik zábavný či dobrý zase není.(3.5.2015)

  • kaylin
    ****

    Povedený snímek, který skutečně není sci-fi, ale je to docela dobrá polemika o tom, co je to vlastenectví a co je to zrada. Film v tomhle ohledu není vyloženě jedinečný, ale jeho skoro až noirové podání mu přidává na atmosféře, která je místy skutečně dobrá. Zajímavé snímky člověk někdy vykope.(25.4.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace