poster

The Cyclops

Horor / Sci-Fi

USA, 1957, 66 min

Režie:

Bert I. Gordon

Scénář:

Bert I. Gordon

Kamera:

Ira H. Morgan

Producenti:

Bert I. Gordon

Střih:

Carlo Lodato
(další profese)
 • MM_Ramone
  odpad!

  Mám rád staré filmy, a mnohé z nich považujem za neprekonateľné kultové diela, takže moje nízke hodnotenie tohto snímku, nie je ovplyvnené jeho vekom. "The Cyclops" je jednoducho skrz na skrz špatný produkt. Od prostoduchého námetu, cez idiotské správanie sa hlavných postáv, až po príšerne primitívne filmové triky. Je to proste odpad!(18.9.2008)

 • gumli
  ***

  Susanin snúbenec havaruje lietadlom v Mexiku.Tá zoženie ešte troch chlapov a vydajú sa hľadať snúbenca.Po pristaní v nejakom odľahlom údolí,zisťujú,že všetko dookola je radioaktívne.Tento svet je obývaní zmutovanými zvieratmi. Obrovská jašterica,obrovský leguán atď.A aj kyklop.Mne to pripadalo,že to bol asi Susanin snúbenec,ale samozrejme už zmutovaný so zdeformovanou tvárou s jedným okom.A obrovského vzrastu.Pozostatky jeho lietadla nájdu,a aj hodinky.Kyklop samozrejme bude na nich utočiť,ale jeho zase pre zmenu napadne obrovský had.Jeden z nich zahynie,ale ostatný sa vrátia.A kyklopa zlikvidujú.Priemerný sci-fi horror päťdesiatich rokov.(6.11.2009)

 • Lima
  **

  Plakátové.info: PŘÍRODA ZEŠÍLELA!!! SVĚT DĚSU - DOSUD BYL MUŽEM, ALE NYNÍ JE ZRŮDOU!!! NEUVĚŘÍTE VLASTNÍM OČÍM!!!___Na začátku své kariéry Bert I.Gordon hodně frčel v mutacích všeho druhu (a vlastně ho to neopustilo až do jeho smrti). Proslavil se eskapádami zmutovaného obřího podplukovníka Manninga (filmy THE AMAZING COLLOSAL MAN a WAR OF THE COLLOSAL BEAST) a mezitím si střihl tuhle žánrovku, kde je zmutováno leccos, myší počínaje a třeba člověkem konče. A to vlivem radioaktivní horniny, která způsobuje enormní růst místní fauny na mexické náhorní plošině, kde se film odehrává. A jede to jako po másle - boj hrdinů o "holý život" a k tomu obří ještěrky, obří myš, tarantule, jestřáb, had a zlatým hřebem - tramtadadá - ano, přítel hlavní hrdinky, zmutovaný do cca 10m vysokého obra se znetvořenou tváří a jedním okem. Jestliže jsem u o rok staršího ´THE AMAZING....´ napsal, že zadní projekce jsou celkem adekvátní době, tady trikově nefunguje téměř nic, proporce strašlivě haprují, v každém záběru jinak a třeba souboj kyklopa s hadem je tak neskutečně špatně sestříhaný, že by i Ed Wood zrudnul hanbou. Ale tím, jak se film bere smrtelně vážně, je prostě neodolatelně pitomoučce zábavný.(9.2.2012)

 • zelvopyr
  *

  Tři hloupí, velmi hloupí lidé plus jeden extrémní pitomec letí do Mexika, kde provokují nenávist domorodců k sobě. Pak se vlastní vinou životu nebezpečně přesunou do pustiny, kde z nich padají výroky, které stojí za úvahu tesat pro jejich zhovadilost do mramoru (a to už jsem viděl / slyšel leccos). Tu a tam narazí na mimořádně zvětšené tvory, obvykle jsou tak 10 metrů vysocí a stojí 5 metrů od nich, tváří se žravě, a naše čtverka na ně tupě kouká, vyměňuje si repliky, a pak na pokyn zpoza kamery zničehonic zpanikaří, uteče o 5 metrů dál a tam se zase tupě a sošně tváří. Měl jsem chuť na hovadinku, ale tohle byl silný kalibr.(21.8.2014)

 • Campbell
  ***

  Filmy z 50 let kde jsou hlavní role přerostlé zrůdy mám strašně rád, protože koukat na takovýhle filmy kde něco likviduje města prostě neomrzí, ale tentokrát bohužel Cyclops je tak trochu zklamání. Film se odehrává na nějakým ostrově či co takže nějaká likvidace tu není. navíc mě trošku zklamalo že samotný kyklop se objeví až skoro ke konci, předtím tu máme obrovské ještěry a jinou havět. Ale to zas tak nevadí ta havět to aspon trochu vynahradí. Efekty jsou poměrně na úrovni a nevypadají špatně. ostatně on Gordon nic než přerostlou havět moc neumí. Ale jeho filmy jsou aspon zábavné. Co se moc už nepovedlo byl výběr herců který byl dost špatnej. Hlavní herečka mi přišla strašně obyčejná a u Chaneyho jsem se prostě nemohl odprostit od Vlkodlaka. Ale jako celek se mi film celkem líbil.(17.8.2012)

 • - Špecialista na hlasy Paul Frees mal na starosti hlasové efekty, vytvoril hlasy kyklopov, zvuky dýchania gigantického plaza a "mexicky" znejúci hlas vo vysielačke rádia. (beso74)

 • - Hoci sa väčšina deja odohráva v dvoch rôznych kaňonoch, všetky scény sa natočili len v jednom, bol ním prekrásny Bronson Canyon. (beso74)

 • - V kinách uvádzaný ako dvojprogram s filmom Daughter of Dr. Jekyll (1957), kde taktiež hrala herečka Gloria Talbott. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace