poster

Smrtící sestup (TV film)

 • USA

  Abominable Snowman

 • USA

  Deadly Descent

Fantasy / Horor / Sci-Fi

USA, 2013, 90 min

Scénář:

Nathan Atkins

Scénografie:

Kes Bonnet
(další profese)
 • George Stobbart
  ***

  Je to síce o trochu slabšie než minulotýždňová SyFy nádielka "Tasmanian Devils", ale v tomto prípade som mal zase pocit, že bolo lepšie zvládnuté CGI; príšera po väčšinu času nevyzerala zle a ani sa na obrazovke neobjavovala zbytočne často. Akurát úplne na koniec to zase prestrelili, no pokým sa budú tieto filmy natáčať s obmedzeným rozpočtom a behom dvoch týždňov, tak asi lepšie vyzerať nebudú. Ináč to však bolo fajn; skupinka si vyrazí do snehových hôr hľadať stratených známych, no nájdu naštvaného snežného mužíka, ktorý tu úraduje. Mňa to bavilo a už som celkom zvedavý na "Heebie Jeebies", ktorý SyFy vypustí o 2 týždne.(28.1.2013)

 • XTrader
  ***

  S očekáváním toho nejhoršího filmového zážitku jsem s nadšením tento film stahoval a těšil se na hodinu a půl utrpení. A víte co? Ono to až tak hrozný nebylo. Modely vrtulníku a vybuchující model domu, efekty jako z roku 1980 a promítané scény za herci působí sice komicky, příběh je přímočarý a jasný, ale celkově takový průměr na odpočinkové sobotní odpoledne. V TOP200 jsou podle mne i o dost horší filmy jak tohle.(29.11.2014)

 • SOLOM.
  *

  Brakové céčkové podívané jsem se nikdy nějak závratně nevyhýbal, protože tu a tam jsem mezi tou záplavou odpadní podívané narazil i na několik zajímavých (občas i dost zábavných) leč podprůměrných filmů. SyFy nás společně s Asylum každoročně zásobuje mírou vrchovatou, takže nemusím mít obavy, co s nudnými večery. Tentokrát jsem ovšem šlápl dost vedle. Smrtící sestup totiž opravdu spadá do kategorie té nejhorší žumpy, kterou většina lidí asi nerozdýchá. Je až k nevíře, co někteří lidí dokáží vypustit do světa a ještě to označit za „film“. Ovšem je pravdou, že k namíchání této těžko poživatelné pochutiny není ani zapotřebí příliš drahých surovin. Stačí udělat menší konkurz, na který se stejně dostaví jen pár pochybných existencí, které by se rády staly „celebritami“, objednat pár letenek do Bulharska, po těžkém draku sesmolit pár řádků do scénáře a zavzpomínat na filmy či dokumenty o Yettim. Pak už jen sehnat nějakého toho začátečníka přes digitální efekty – protože na lepšího machra nemáte prostě prachy, něco natočit a nechat to posvětit společností, která podobné braky jednoduše miluje a hodí je na svůj televizní kanál. O nějaké hloubce příběhu či snad jeho smysluplnosti si tak můžeme nechat jen zdát. Smrtící sestup je tak filmem, určeným jen opravdovým labužníkům odpadních filmů. Pokud však máte rádi digitální šmouhy a lacinou zábavu, možná se u toho budete královsky bavit. Já už však pomalu začínám být na podobné filmy alergický. Nejraději bych tomu vlepil rovnou nulu, ale za to pěkné horské prostředí a Elizabeth Croft dám 20%.(6.6.2017)

 • hladass
  **

  Já si nemohu pomoci, ale mně poslední dobou filmy od SyFy Channel tak strašné nepřijdou, jak by se mohlo zdát podle zdejších hodnocení... Ano, filmy jsou jasně dělané "na koleni" s naprosto mizerným rozpočtem, během několika hodiny a ne příliš dobrými herci, ale zase na druhou stranu kolikrát se úžasně bavím u nechtěně komicky přehrávajících herců a scén... A co si budeme nalhávat, oproti filmům společnosti Asylum, jsou ty od SyFy Channel opravdové skvosty, takže na jedno podívání za hnusně deštivého dopoledne, proč ne...(9.3.2013)

 • Untitled07
  **

  Věděla jsem, že od snímku nemůžu čekat nic extra a s tím jsem do toho také šla. Chtěla jsem se na to kouknout hlavně proto, že mám ráda horory, které se odehrávají v zasněžených horách. Celkově to prostředí umí vytvářet parádní atmosféru. Smrtící sestup je ale slabé béčko, které sice má jakýsi dějový potenciál, ale mě konkrétně třeba neseděli herci a závěr se mi zdál přepísknutý. Pokud ale nejste nároční diváci, myslím že vás film neurazí. Dávám dvě hvězdy za snahu.(6.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace