Escape from Tomorrow

J*A*S*M

Černobílý experiment, jenž jeho tvůrci natočili načerno přímo v Disneylandu. Nejzajímavější je film hned na začátku - první halucinogenní projížďka jednou z atrakcí mě příjemně naladila na budoucí bizarní psycho wtf Lynch zážitek. Očekávání ale bohužel nebyla zcela naplněna, snímek se postupně stává monotónním, počáteční fascinace něčím nezvyklým pomalu mizí. Třicet minut intenzivnějšího bizáru by stačilo, celovečerní stopáž je na tohle až moc. ()

Dellamorte

Prípadne " The Dark Side of Disney ". Vkusne agresívne odtrhávanie naškrobených oblekov z právnikov, manažérov, spokojne bafkajúcich pohlavárov štúdia, ktoré síce má, prípadne nemá nárok budovať armádu na "domobranu". Je to výstrel, ktorý ukázal, že nie všetko je v parku kóšer, a nepomôže tomu ani kdejaký maskot. Ak si totiž nevyladený, tak to buď vydelíš, alebo vynásobíš. To samé platí, aj keď máš vysurfovanú myseľ do bublajúcej pohody. 2farebné-to bola dobrá voľba, celková atmosféra snaživo a spolupracujúca kamera ponúkli to, čo som teda nečakala. ()

George Stobbart

Chlapík sa v posledný deň dovolenky s rodinkou v zábavnom parku dozvie, že stratil prácu. Rozhodne sa to zatiaľ utajiť a pri prechádzaní atrakcií sa v rámci rozptýlenia radšej sústredí na 2 mladé Francúzky. Začne však vidieť podivné veci a výjavy, vďaka ktorým si nie je istý, či zažíva halucinácie alebo sa v parku deje niečo zlovestné. Čiernobiela haluz, tajne natočená v Disneyho parkoch, kde sa tvorcovia rozhodli vyhnúť pozornosti a pracovať v utajení, aby im natáčanie nestopli kvôli vykresleniu parku v negatívnom svetle. Každopádne ide o neobvyklú, zaujímavú vec, pomerne bizarnú a surreálnu, za to však s chytľavým dejom a štýlovým spracovaním. ()

*CARNIFEX*

Potom ako Jim dostáva padáka v práci, berie svoju rodinu na výlet do Disneylandu. Po celú dobu pobytu v zábavnom parku nedokáže svoje žene priznať fakt, že dostal výpoveď. Táto situácia ho natoľko zožiera z vnútra, že prepadá depresiám a paranoji. Aby toho nebolo málo začína mať vidiny či predstavy rôznych udalostí, ktoré sa nikdy nestali. Ako skončí tento rodinný výlet? TAK TO NETUŠÍM. Vydržal som čumieť na tento čiernobiely experiment do 40 minúty. Už len zato by som mal dostať nejakú cenu! Kde sme to dospeli, že Disney začína točí horory. Tento film nie len že nie je hororom, ale nebol ani dramatický, ani FANTASY – 20%. ()

Morholt

Na divné filmy si sice nepotrpím, ale tohle mě nějakým způsobem zaujalo. Nejvíce asi stylem natáčení, které probíhalo na tajňačku a pak také prostředím Disneylandu, které v černobílém provedení rozhodně nepůsobilo vysmátě a pohádkově. Spíš naopak. To tvůrcům vyšlo. Slušně byla zvládnutá i role chlapíka, který po ztrátě zaměstnání začne trpět přeludy. Nevyšla stopáž, která způsobila, že postupně začal mít člověk pocit, že se dívá pořád na to samé. To filmu asi ublížilo nejvíc. Zkrácení na takovou hodinu by filmu prospělo. Přesto se jedná o zajímavý experiment. 60% ()

FFilipCZ

Zaujal mě především nápaditý plakát, proto jsem se k filmu odhodlal. Byla to však velká chyba. Nejen, že je film celý černobílý, což se dá považovat za originalitu, ale mě to přijde krajně otravné, rušivé a nudné. A především se to nedá ani považovat za horor, to mě štve nejvíc. Pokud už film má nálepku drama a horor, tak by to mělo být dramatické nebo byste se u toho měli bát. Odpad tomu dávat nechci a ani nebudu, přeci jenom respekt Moorovi, že tohle natočil zcela nelegálně - je to hodně znát i na kameře - to jediné se mi líbí. ()

maddy

David Lynch na výlete v Disneylande v čiernobielych odtieňoch. Aj keď na úvod je potrebné podotknúť, že celá tá hra ako na film upútať pozornosť tým, že bol natočený v Disneylande bez akéhokoľvek povolenia Disneyho je zbytočná. Vo výsledku totiž vznikol z filmu len podivný mišmaš, kde sú evidentne viaceré scény odohrávajúce sa na väčšej ploche natočené len pred zeleným pozadím a prostredie Disneylandu pridané dodatočne v postprodukcii. Tým jeho vizuál klesá do zbytočnej lacnosti. Napodiv však ani prostredie reálneho Disneylandu nevyužilo na plno svoj potenciál. Pár halucinogénnych tripov na začiatku sľubuje zvrátenú atmosféru, ale transformácia zábavného parku do hrôzostrašného miesta sa ani zďaleka nevydarila, keďže film sa s pribúdajúcimi minútami na samotný Disneyland ani tak nesústredí. Vo výsledku síce originálny, ale značne nezmyslený halucinogénny fantasy experiment, ktorý mohol fungovať ako 20 minútový kraťas, ale na ploche celovečerného snímku veľmi rýchlo stráca na atraktivite a s pribúdajúcimi minútami sa zamotáva sám v sebe, keď začne kombinovať nezmyslenú symboliku s prapodivným fantasy, v závere dokonca až lacnými sci-fi prvkami, aby vo výsledku prestal dávať zmysel úplne. Randy Moore si utajeným nakrúcaním v Disneyladne zaručil, že sa o jeho prvotine chvíľu hovorilo, ale inak za pár týždňov upadne do absolútneho zabudnutia, nakoľko daný nápad trestuhodne nevyužil, čo je mierne škoda, keďže minimálne úvodné minúty celkom sľubne rozohrali ten halucinogénny výlet. Ako taká zaujímavosť na spestrenie môže slúžiť maximálne pre divákov, ktorí majú radi experimentálne filmy, ale pochybujem, že aj tí plnohodnotne ocenia celých 90 minút. Radový divák nech sa to s Escape From Tomorrow ani len neskúša. ()

Philcze

Dokud se tatíkovi jen zvedá žaludek z disneyovských postav, tak je to vyloženě epesní sumarizace veškerých mých hrůz z rodinné dovolené v zábavním parku. Randy Moore toho ale chtěl až moc a do druhé půlky zbytečně zamíchal lacinou symboliku, fantazijní prvky a padesát let starou sci-fi. Vznikl z toho poutavý kočkopes, který ale ve finále nedává úplně smysl a bohužel plně nevyužívá fantastický původní nápad. 65% ()

honajz2

Já vím, tohle bylo natočené nejspíš nelegálně (aby to na Disney neuvrhlo špatné světlo) a celý film asi díky tomu postrádá něco jako příběh. Děj filmu totiž sestává pouze z několika scén, na které se potom později naváže a to tak nějak celé tvoří... Prvních 20 minut to fakt dobře funguje, člověk se zamýšlí nad tím, co se děje, ale pak se dlouhou dobu snad ani nic neděje, než přijde naprosto pitomý závěr. Je to škoda, potenciál to mělo velký... Ale i tak, kolik vznikne filmů, které aspoň maličko poukazují na temné minulost Disney? 1* ()

PavelVanekArt

Je to zvláštní artovej nízkorozpočťák, kterej nabízí více pohledů na danou situaci. Tvůčí východisko ve finále to shodilo o hvězdu. Rozhodně to není pro každýho. Solidní nápad ve zvláštním provedení. 3* a.k.a 55% ()

VanTom

Podloudné "guerrillové" natáčení za plného provozu sbírá většinu kladných bodů, různorodé atrakce megalomanského zábavního parku prostě nemohou nezaujmout (když už je v reálu nikdy nenavštívím). Jenže halucinogenní trip po Disneylandu dojíždí na rozbředlý, smysl nedávající scénář, jemuž všechny ty "lynchovsky" surreálné / sci-fi prvky spíš podrážejí nohy, než aby ho činily pamětihodným. ()

zigíš

zajímavý nápad, stylové zpracování, nemalé ambice (!) bohužel po první třetine už to není ta zábavná jízda co nám byla slibována, převládá vata, stopáž se natahuje aby měl film parametry celovečeráku -a závěr, ten je dokonce v úplně jiném žánru- škoda ..ale jako potvrzení faktu, že měl Walt Disney gén zla, přesvědčivé ..70% ()

Silviaxx

Od prvej minúty som vedela, že toto nie je pre mňa. Námet, vizuál aj celkové spracovanie je z objektívneho hľadiska celkom nápadité, neokukané a originálne. Záleží od toho ako sa divák na túto vlnu naladí. Experimentalitu bolo cítiť z každého póru celej stopáže, čo samo o sebe nie je to najhoršie. V polovici mi začal film ísť strašne na nervy. Už som nevedela vystáť postavy, ich ksichty, herecké výkony, paranoju ani čiernobiely look. Čakala som, že snáď záver to aspoň jemne zlepší, avšak po skončení sa mi zruinovali všetky predstavy. Dospela som k subjektívnemu názoru, že film vypovedá o ničom. Zacítila som jemnú snahu o zámer, resp. podchytenie paranoidných predstáv, avšak ako celok to pôsobí skôr ako zliepanie náhodných obrazov bez nejakej hlbšej myšlienky. K ničomu sme sa nedostali, na nič to nebolo platné. 1* snáď len za pokus o originalitu vďaka odosobneniu sa. ()

dragoliz

Na prvý pohľad výborné, na druhý mätúce a na ten tretí... zlé. A teda aj keď film priniesol niekoľko veľmi VEĽMI zaujímavých pasáží a prvkov, nedokáže sa povýšiť na vyššiu úroveň. Chýba mu priamočiarosť, údernosť a akási štruktúra, ktorá by ten obrovský zmätok držala pohromade. Miesto toho sa vám po zhliadnutí zdá, že ste len zbierali kúsky rozbitého zrkadla. Naopak, potešilo ma niekoľko paradoxov, kontrastov, narážiek, ktoré sa tu objavili. Na prvý pohľad výborné, na druhý mätúce a na ten tretí... zlé = 40% ()