Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kimon
  ****

  Skvělá komedie, jedna z těch, které se umě zrodily v sedmdesátých a osmdesátých letech ve Francii. Trochu by se snad dala přirovnat ke komediím s bláznivým Fantozzim v italských komediích ze stejných let. Ovšem tato "Operace Banzaj" na rozdíl od Fantozziho stojí hlavně na inteligentním humoru a ne jen na přihlouplých scénkách jakéhosi dementního chlapíka. Kvality komedií s Pierre Richardem či s Louis De Funèsem sice spíše nedosahuje, ale určitě patří k těm lepším, které v žánru komedie vznikly.(8.1.2009)

 • Colonist
  ****

  Příjemná francouzská komedie. Nepatří sice k nejlepším kouskům, ale je to slušná oddechovka, ve které nechybí humor, krásné francouzské ženy a exotické lokace (New York, Afrika, Honkong). Nejpovedenější byla asi epizodka s povstalci a samozřejmě velbloud :) . Plus je tu i ten typický vynikající český dabing, který k těmto starším komediím zkrátka patří.(8.2.2010)

 • Bernhardiner
  ***

  Chtěl bych poznat svět, ale narozdíl od tohoto úředníka z pojišťovny bych na těch místech rád pobyl déle než jen pár hodin. Předčasně zesnulý Coluche měl výrazný komediální talent a Vladimir Cosma vždy dokázal složit k filmům skvělou hudbu. Jenže když smícháme skvělé přísady, nedostaneme z toho automaticky skvělou komedii. Námět je celkem dobrý, hlavní problém však tkví ve scénáři, který je neuvěřitelně plochý a tak trochu vyvařen z vody. Claude Zidi si prostě našel slabší chvilku. Na jedno zhlédnutí to stačí, ale moc smíchu nevyvolá. 60%(21.1.2014)

 • petaspur
  ****

  Pojišťovna Planeta důsledně dbá o blaho každého klienta. Není problém kdykoli sehnat opravnu velbloudů na Sahaře, dodat převodovku do Adis Abeby nebo dopravit pacienta s průjmem z Kolumbie domů. Oporou společnosti je poněkud zmatkařský Michel, který se navzdory svému panickému strachu z létání prohání po celém světě a zaslouženou odměnou mu je účast při bombardování Pearl Harboru dopravním letadlem.(1.2.2009)

 • Lacike
  ***

  Cakal som ovela viac. Pocas prvej polhodiny film vela gagov neobsahuje a iba sa zoznamujeme s postavami. Potom sa film konecne rozbehne do priam zbesileho tempa ale prilis som sa nezasmial, pretoze jednotlive gagy neboli prilis vtipne. Pritom zaujimave napady film obsahuje celkom dost, ale ich spracovanie nejak nefungovalo. Ani neviem preco, Proste to tentokrat Zidimu nevyslo. 5/10.(22.1.2012)

 • - Natáčelo se v Paříži, New Yorku, v Ouarzazate v Maroku a v Hong Kongu. (Cheeker)