Scény, kdy Coluche vyráží do světa za svejma pojištěncema považuju za totálně chcací šlágry, protože co výlet to smích v takovým rozsahu, že hrozí realizace hesla smíchy jsem se pochcal. Francie prostě tyhle komediální chcacáky uměla dokonale, vtipně do bláznova vygradovaný situace, podpořený svěla napsanejma dialogama, který se vzájemně skvěle doplňujou by si mohl nechat Claude Zidi patentovat.(2.1.2014)

priznavam - zase trosku nadhodnocujem, pretoze banzai je proste film z mojho detstva, takze je tam ista davka nostalgie. Na druhej strane - ani po skoro 30rokoch to nie je az tak zle a da sa to pozriet. Ano, humor je taky ako v 80s ale - zasmial som sa aj dnes, na komediu staci. Je tam dobrodruzstvo (v 80s bolo vo filmoch popularne cestovat po exotickych miestach...), je tam laska - je to uplne v pohode film. Tazko odporucit - predsa len dnes je uz an vyber ovela viac lepsich komedii, ale ak mate chut na europsku komediu z 80tych rokov - preco nie.(21.5.2011)

Jak je to dlouho, kdy se Vám naposled stalo, že jste brečeli smíchy? Mně se to dlouho nestalo. Vlastně se mně to často stává u francouzských filmů a to je divné. Ti tvůrci tam v těch sedmdesátých a osmdesátých letech měli něco, čím mě i po čtyřiceti letech dokáží dělat radost. Coluche tady jakožto pojišťovák jezdí po světě a zažívá situace, které bych si nedokázal představit ani když bych musel napsat scénář na nejkomediálnější film vůbec a jeho producent by mi mířil brokovnicí mezi voči. Coluche je tady pojišťovák, extrémista a taky trochu blázen a neurotik. Díky tomu vznikají scény, které si zopakuju rád pokaždé, kdy to bude možné. To je asi ta nejlepší možná vizitka komedie, nemyslíte?(4.1.2014)

Chtěl bych poznat svět, ale narozdíl od tohoto úředníka z pojišťovny bych na těch místech rád pobyl déle než jen pár hodin. Předčasně zesnulý Coluche měl výrazný komediální talent a Vladimir Cosma vždy dokázal složit k filmům skvělou hudbu. Jenže když smícháme skvělé přísady, nedostaneme z toho automaticky skvělou komedii. Námět je celkem dobrý, hlavní problém však tkví ve scénáři, který je neuvěřitelně plochý a tak trochu vyvařen z vody. Claude Zidi si prostě našel slabší chvilku. Na jedno zhlédnutí to stačí, ale moc smíchu nevyvolá. 60%(21.1.2014)

Cakal som ovela viac. Pocas prvej polhodiny film vela gagov neobsahuje a iba sa zoznamujeme s postavami. Potom sa film konecne rozbehne do priam zbesileho tempa ale prilis som sa nezasmial, pretoze jednotlive gagy neboli prilis vtipne. Pritom zaujimave napady film obsahuje celkom dost, ale ich spracovanie nejak nefungovalo. Ani neviem preco, Proste to tentokrat Zidimu nevyslo. 5/10.(22.1.2012)

• - Natáčelo se v Paříži, New Yorku, v Ouarzazate v Maroku a v Hong Kongu. (Cheeker)