• Radko

Bláznivá francúzska komédia o podarenom snúbeneckom páriku, ktorý si navzájom vymýšľa o svojich zamestnaniach a miestach pobytu. Kumulácia množstva humorných situácií je najväčším kladom a zároveň záporom filmu, pretože najmä v závere pôsobí kŕčovite a zo spústy použitých vtipov sú len niektoré naozaj humorné.(3.2.2005)

Naozaj vydarená komédia, ktorá má však jedno naozaj slabé miesto a tým je uštipnutie moskytom, ktorý bol ukrytý v krabičke od cigariet. Nasledujúce dve minúty sú naozaj zlé. Inak je film parádnou oddychovkou, ktorá ma navzdory roku svojho vzniku (alebo možno práve preto) naozaj skvelo pobavila. Výborný a neohraný nápad utajovania ciest lietadlami oboch snúbenov, je aj scénaristicky skutočne na úrovni.(14.6.2013)

Příjemně svižná komedie o malé oboustranné nepravdě v zamilovaném páru před svatbou. Michel Bernardin (dobrý Coluche) je neúspěchem přinucen cestovat letecky po světě. Jeho snoubenka Isabelle Parisse (Valérie Mairesse) jako letuška má několik letů nad plán. Poměrně banální zápletku velmi zábavně spestřuje Michelovo seznamování se se světem. V Subsaharské Africe je podroben velmi důkladné prohlídce, ve Spojených státech je přepaden černošským gangem a následně bezpečně přepraven na letiště, v Černé Africe je spouštědlem převratu, v Hongongu je zapleten do obchodu s drogami. Další zajímavé postavy: Michelův bratranec Paul (Didier Kaminka), který tak krásně posloužil překupníkům drog, Michelova starostlivá matka (Marthe Villalonga) a Michelova kolegyně Carole (Eva Darian). Příjemně vtipné a rozpustilé zároveň.(2.3.2011)

Jak je to dlouho, kdy se Vám naposled stalo, že jste brečeli smíchy? Mně se to dlouho nestalo. Vlastně se mně to často stává u francouzských filmů a to je divné. Ti tvůrci tam v těch sedmdesátých a osmdesátých letech měli něco, čím mě i po čtyřiceti letech dokáží dělat radost. Coluche tady jakožto pojišťovák jezdí po světě a zažívá situace, které bych si nedokázal představit ani když bych musel napsat scénář na nejkomediálnější film vůbec a jeho producent by mi mířil brokovnicí mezi voči. Coluche je tady pojišťovák, extrémista a taky trochu blázen a neurotik. Díky tomu vznikají scény, které si zopakuju rád pokaždé, kdy to bude možné. To je asi ta nejlepší možná vizitka komedie, nemyslíte?(4.1.2014)

"V New Yorku je to samý černoch s nožom!..." Neskorý vysielací čas na ČT2 (po 23.00) a podivne znejúci názov ma trochu miatol napriek tomu, že som vedel, že sa jedná o komédiu. Vďaka štedrému hodnoteniu Malarkeyho som bol na francúzku komédiu zvedavý. Úvod ešte potrebuje trocha trpezlivosti, ale potom sa to slušne rozbehne a fakt sa dá pobaviť. Až na plné hodnotenie to nevidím, ale slušná porcia zábavy je zaručená. Ideálny vysielací čas by som videl v nedeľu poobede. Neskoro večer po 23.00 by som čakal skôr krvavý thriller...80%.(22.2.2015)

• Coluche

• - Natáčelo se v Paříži, New Yorku, v Ouarzazate v Maroku a v Hong Kongu. (Cheeker)