Externí recenze k filmu (13)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Le Mans ′66 je výborne nakrútený film, v ktorom sa odrážajú bohaté skúsenosti jeho tvorcov. Po remeselnej stránke sa mu nedá nič vytknúť. Ani na chvíľu nenudí a to ani nemusíte byť fanúšikom automobilových pretekov. Jeho najväčšou slabinou je asi to, o čom je, resp. to, že nemá žiaden presah. Mnohé…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) *****

  "Le Mans ’66 je zkrátka uměleckým počinem po všech stranách. Tvůrcům se daří diváka držet v neustálém napětí od začátku až do konce. Celé dvě a půl hodiny jsme zkrátka na okraji svého sedadla a v neustálém pozoru. Za to ale vděčíme i hereckému obsazení v čele s Damonem a Balem (které by neměla…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ****

  "Ve výsledku jde i přes jeho některé temnější momenty o nenáročný a zábavný zvedák nálady, který docení jak fandové motorsportu, tak i lidé, kteří se o svět rychlých kol zas tak moc nezajímají." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "I napriek tomu čo odznelo vyššie, je vlastne na škodu, že distribútor nemohol použiť názov Ford v Ferrari a domáci divák sa musí uspokojiť s menej úderným Le Mans ´66. Ten totiž nenaláka do kina toľko divákov, akoby sa to podarilo druhému menovanému a jedenásty režijný počin Jamesa Mangolda si ich…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Le Mans ’66 navíc není v první řadě film o závodění (byť závodní pasáže v něm tvoří tu největší atrakci). Je to film o přátelství dvou mužů, o jejich vášni k autům a závodění, o jejich snech, osobní hrdosti a životních osudech, jež nebyly vždycky růžové, a které si díky silnému důrazu na postavy a…" (více)

 • Moviefan.cz (Viktor Klein) ***

  "Ano, film to je dobrej, o tom žádná, ale dobrej film je není dost. Dobrej film buďto vyrovnává nedostatky jistými perlami a nebo slušně šlape, ačkoliv magie, která je ve slovech a obrazech se nedotkne. Umím si představit, že by ten film mohl být plnější, že by šel více do hloubky, což by však…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) *****

  "Bezchybné vedení herců si totiž podává ruku s dokonalým řemeslem. Závodní scény měli na starost choreografové zodpovědní třeba za Baby Drivera a dostali od produkce naprosto volné ruce. Jediným zadáním bylo, že musí závody vypadat co nejrealističtěji. Kde to šlo, tam byly použity praktické triky,…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) *****

  "Le Mans ’66 je nádherně natočeným filmem, z něhož přímo čiší ryzí filmové řemeslo. Jde o film, na který nejen, že se skvěle dívá, ale funguje i po všech ostatních stránkách. Na ploše bezmála tříhodinové stopáže nepostrádá ani na okamžik dynamiku a napětí. Je filmem o lásce k závodění, ale i…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ****

  "Mangold si řemeslně i autorsky zajíždí své perfektní kolo, závodní příspěvek v jeho filmografii je čirou zábavou bez kapky nudy, pudr s benzínem, a v dobře ozvučeném kinosále možná i filmovým zážitkem roku." (více)

 • Refresher.cz (Dominik Vetrák) *****

  "Ford vs. Ferrari je jedním z nejlepších filmů roku. Uděluji mu devět bodů z deseti a doporučuji ho každému divákovi. Je úplně jedno, jaký máš k závodění vztah. James Mangold dokázal i díky svým úžasným hercům prodat každý element filmu na vysoké úrovni." (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Původní název filmu Ford v Ferrari možná odkazuje na souboj dvou společností, ale opravdu jde v příběhu o osobní tahanice mužů ve slunečních brýlích z korporátu s muži ve slunečních brýlích, kteří žijí pro ten pocit, kdy přes řinčení motoru není slyšet okolní svět. Opakující se monolog o tom, jak…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "Le Mans ´66 je výlet do benzínem provoněné nostalgie jednoho nádherného přátelství a pocta těm, kteří skrze vlastní vášeň a vytrvalost dokázali představy měnit v realitu a riskovat život při rychlosti vyšší než tři sta kilometrů za hodinu. Tu vnímá divák často z kabiny automobilu a jeho zážitek se…" (více)

 • Týden.cz (Adam Kahánek) ****

  "I když si možná řeknete, že je hašteření kolem sestrojování perfektního vozidla trochu moc, tak film šlape jako hodinky od začátku až do konce. Mangold odvádí řemeslnou práci, scénář je kompaktní, postavy jsou vrstevnaté a audiovizuální prožitek je místy dechberoucí. Po Rivalech, kteří nabízejí…" (více)