Velký bazar

• slovenský

Veľký bazár

Komedie

Francie, 1973, 84 min

Podle mě tenhle film patří rozhodně k tomu lepšímu ze série Bažantů, protože to neni jen taková bláznivina, ale film má dokonce i nějakou myšlenku, skoro až poselství. Jenže celou dobu měl film klesající úroveň a ke konci se z toho stala už naprostá slátanina a blbost. Začátek byl opravdu hodně povedenej a nebál bych se dát i 5 hvězdiček, ale konec se přibližoval spíš někam k odpadu, takže mi to vychází v průměru na ty 3. Dost rozporuplnej film. Jinak jsou tady tradiční herci z bažantovskejch filmů (např. Jacques Seiler, což je ten nezapomenutelnej seržant s oholenou hlavou). Zajímavym zpestřenim ve filmu byla účast Michela Galabru. V paměti mi utkvěla hlavně scéna, kdy otvírá dopisy s účtama a před každym si naleje většího a většího panáka.(10.3.2007)

Keby som si Les Charlots nebol opat po rokoch pozrel na DVD tak by tento film bol az za Blaznami zo stadiona. Avsak vdaka opakovanym reprizam v DVD prehlavaci hlavne zo strany mojich deti (je uzasne ze sa na tom bavia rovnako dobre ako my ked sme mali ich vek, 8 - 11) musim dat absolutne hodnotenie. Film ma niekolko velmy podarenych gagov a opat treba len skonstatovat ze dnes uz taky jednoduchy a predsa cisty humor v sucasnych komediach nevidime. Aj ked sa pritom clovek uz nevala smiechom ako za mladi, predsa jeho laskavost pohladi aj dnes. Tato komedia zostarla v mojich ociach naozaj len sposobom tocenia filmu, avsak jeho esprit v nom ostal zachovany az dodnes....(14.9.2009)

Pro mě takový praotec bláznivých komedií (s Blázny ze stadionu či Bažanty, kteří jdou do boje coby pramáti). Jako dítěti se mi to líbilo moc, ale ani po létech, poněkud překvapivě, se mi to nezdá tak pitomé, jak bych čekal. To, o čem přemýšlíme dnes, řešili blázni už tenkrát, kdy jsme ani pořádně netušili, co to konzum je. A malý poznatek: na děti to bezvadně funguje pořád.(11.7.2011)

I po těch letech, co film vznikl, je stále strašně moc zábavný. Gagy film přímo hýří a potěší fakt, že i bez fekálního humoru jde natočit skvělá komedie, která je i v dnešní době díky konkurenčnímu boji malých obchodníků versus hypermarkety stále aktuální. Tenkrát v kinech to byl neskutečný hit, na který se chodilo stále dokola. Z nostalgie hvězdička navíc.(2.11.2008)

Tuhle skvělou komedii jsem poprvé viděla když mi bylo tak 10 let a hrozně jsem si jí oblíbila. Dnes je mi o 15 let víc a pořád mě to strašně baví. Myslím že je to nejlepší kousek od Bažantů. Už ten úžasný začátek jak vstávají. ..bože to miluju :-). Scény kdy kradou v tom obchoďáku jsou naprosto úžasný. Tato komedie je prostě srandičkami doslova nabitá a směju se tomu stále stejně jako když jsem to viděla poprvé. A navíc - všimli jste si že to téma je i po skoro 40 letech stále aktuální? Malé krámy krachují kvůli velkým řetězcům, lidi nakupujou jak vzteklý a klidně se o to žrádýlko i poperou...(19.2.2012)

• - Jean přinesl do dvanáctého patra tři přepravky s láhvemi, dvě žluté a jednu šedou, když ovšem vyleze lev ze dveří, jedna žlutá přepravka chybí. (Stocki)

• - Na zdi v pokoji Jeana visí plakát Jima Hendrixe. (Stocki)

• - Motorka, kterou “testuje“ Phil je Kawasaki Bighorn model F5 350. (Stocki)