Velký bazar

• slovenský

Veľký bazár

Komedie

Francie, 1973, 84 min

Velice sympatická, slavná francouzská komedie, která uběhnuvšími dekádami neztrácí na kvalitě. Jde zde také o nastínění sociálněhospodářského problému, kdy v éře kapitalismu končí epocha malých podnikatelů, které je vystřídána nadnárodními společnostmi představujícími korporátní kapitalismus. Jenže bohužel doba jde dopředu a nakonec – kdo by dnes upřednostnil řadu malých obchůdků, když vše může koupit pod jednou střechou nějakého hypermarketu?(13.1.2014)

Tuhle skvělou komedii jsem poprvé viděla když mi bylo tak 10 let a hrozně jsem si jí oblíbila. Dnes je mi o 15 let víc a pořád mě to strašně baví. Myslím že je to nejlepší kousek od Bažantů. Už ten úžasný začátek jak vstávají. ..bože to miluju :-). Scény kdy kradou v tom obchoďáku jsou naprosto úžasný. Tato komedie je prostě srandičkami doslova nabitá a směju se tomu stále stejně jako když jsem to viděla poprvé. A navíc - všimli jste si že to téma je i po skoro 40 letech stále aktuální? Malé krámy krachují kvůli velkým řetězcům, lidi nakupujou jak vzteklý a klidně se o to žrádýlko i poperou...(19.2.2012)

V dětství jsem měl tuhle supermarketovou taškařici od Les Charlots asi nejradši. Teď už jsem ale čekal nanejvýš tak shovívavý nostalgický úsměv. A ejhle, ono to pořád funguje. Ne že by nostalgie nebyla vůbec ve hře, ale myslím, že spousta gagů prostě neztratila lesk a pořád dokáže pobavit. A když jsem si dodatečně všimnul jména režiséra, už jsem se přestal divit. Stará dobrá francouzská komediální škola.(14.11.2010)

Nočná mora všetkých SBS-károv. Túto les-charlotskú bláznivú komédiu som prvýkrát videl ako decko a ak ma niečo po toľkých rokoch, deliacich ma od premiéry, niečo prekvapilo, tak fakt, že som sa bavil rovnako dobre i v dospelosti. Už úvodné zobúdzanie je niečo, čo sa nevidí často. A to ešte len máme pred sebou následnú výpoveď; konkurovať jej môže snáď len tá z Americkej krásy a Klubu bitkárov. Fyzické gagy fungujú na jednotku. Hrdinovia bojujú v prospech malého obchodíku so zmiešaným tovarom, proti novo otvorenému hypermarektu.(6.11.2005)

Zidi ty komedie ("božské" komedie) prostě umí a tahle je opravdu skvost. Parádní film, který mohu shlédnout nespočetněkrát a stejně mě nepřestane bavit. Nejlepší film s Les Charlots, no ikdyž to většina jejich filmů je skvělá. Jediná nevýhoda je to, že pokaždé při tom filmu dostanu obrovský hlad a chuť na něco dobrýho, když tam vidíte, jak se tam žere a pijou samé dobroty :D(30.12.2013)

• - Auto, které opravuje Jean-Guy a povyskočí z něho motor je Renault model 4L. (Stocki)

• - Když se pokouší Jean nastartovat sekačku, jeho pracovní deska je ale již čistá. Navíc smícháním zelené a červené dostaneme žlutou, ovšem šéfův bílý plášť je obohacen jen sytě červenou barvou. (Stocki)

• - Ve scéně, kdy sekačka strhne jednomu z kamarádů kalhoty, si lze všimnout, že je na konci úplně rozthrhne. V další scéně, kdy jdou přátelé společně k řediteli, jsou však kalhoty jako nové. (DexMASTER094)