Nejsem příznivcem grotesek, bláznivých komedií a ztřeštěných gagů. Ale závěr, věnovaný natáčení filmu "Poslední člověk", je naprosto famózní. Díky němu se tato moderní groteska vyšvihla hodně vysoko nad průměr. Milovníci klasické francouzské komedie mohou být ale poněkud zklamáni, Králové gagů neodpovídají běžné francouzské šabloně. Osobně mi spíše připomínají sovětské komedie. A nejvíce snad film z téhož roku Životu nebezpečno (Opasno dlya zhizni!). Komu se líbí jedna z těchto komedií, mohla by se líbit i druhá.(25.6.2011)

Formát je zajímavý. Ale nemůžu se ubránit tomu, že Lhermitte a Jugnot jsou krok před Serraultem. Pár vtipnějších momentů tam je, ale třeba ten od Snorlax vychválený konec mě nebavil vůbec. Mathilda May i zmalovaná byla dobrá škvíra.(22.11.2017)

Dělat humor, to musí být hrozná dřina. Ani tady se všechny ty fóry nevyvedly, ale ta radost a nadšení pro věc z obou srandistů přímo tryská. Bavila jsem se dobře až do chvíle, kdy populární bavič začal natáčet "vážný" film. No, ale konec dobrý, všechno dobré, takže zase jeden další spokojený divák přibyl.(30.10.2019)

,,Ja svoj sen vždycky zaspím." Až do zvratu s natáčaním dramatického filmu "Poslední človek" som mal pocit, že film ani poriadne nezačal a to už za chvíľu mal pomaly skončiť... že to trvalo naozaj skoro 100 minút? Hmm, tak možné to je, ale v závale nabitých gagov, vtipov a grotesiek (ako skutočných z príbehu, tak tých natáčaných a vymýšľaných pre televízny program) to celé ubehlo doslova bleskovým tempom... a to som si zo začiatku myslel, že takáto francúzska komédia nebude príliš určená pre mňa, no s pribúdajúcimi minútami som hltal tento originálny súboj medzi starým majstrom gagu Gaëtana a dvomi amatérmi stále viac a nesmierne som sa (niekedy aj hlasne) bavil. Mimochodom, český dabing je tiež vynikajúci a Michelovi Serraultovi neskutočne pasuje hlas Vladimíra Brabca!! -------- ,,Mne nějakej režisér nezajímá, dokud nám nezastaví dopravu." / ,,Nedělejte ze sebe hňupa, stačí, že ho děláte na obrazovce." (85%) (Challenge Tour 2018: 30 dní so svetovou kinematografiou)(22.3.2019)

Tak tato neznámá komedie od Clauda Zidiho se může bez problémů zařadit mezi jeho největší klasiky a největší klasiky francouzské komedie vůbec. Už od začátku mi bylo jasné, že tohle bude pecka a nemýlil jsem se. Postavit celou komedii na vymýšlení gagů je velmi dobrý a svěží nápad. Zidi krásně vzdává hold svému žánru a ukazuje, že dělat srandu není sranda. Nejlepší je, když se gagy rovnou odehrávají v hlavách postav. To je pak opravdu velmi zajímavá forma. Tento film je prostě komedie v komedii a to se jen tak nevidí. Navíc hlavní trio je perfektní (především Jugnot) k tomu si přidejme ještě Colucha v menší roli, brilantní dabing Čt a pak Pierra Richarda, Philippa Noireta a Clauda Brasseura v několikavteřinovém milém cameu, kde ztvárňují sami sebe. Je super, že do toho nechali ukecat. Prostě všechno je na tomto filmu super a nelze nic dodat.(29.7.2019)

Ja chapem svojho oblubenca ze sa mu film pacil, a ono to aj celkom dobre zdovodnil. Mno ale u mna ked uz ide o gagy, bez deja, tak beriem jednoznacna Taliana Villaggia a jeho Fantozzi seriu. Serrault /Klec Blaznu1 a 2/ mi bol odporny vzdy, tu je asi snad najznesitelnejsi, Lhermitte je plany herec, ktoreho nemusim ... priemerne hodnotenie dam snad len za to, ze to natocil Claude Zidi . 60 %(4.8.2019)

Film o tom, kterak komik tvrdý chleba má. Možná mnohými opovrhované troškoviny daly scénáristům více přemýšlení než rodinná dramata, romantické příběhy a přepříliš umělecké filmy, kde je hlavní motivací postav prokopat se k vnitřnímu já poté, co lidstvo vymře a které existují jenom proto, aby měla elita co žrát. "Umělecký" konec filmu mi trochu připomněl Nebezpečně výbušnou trhavinu, byť si nemyslím, že její autoři se inspirovali přímo tímto kouskem. Jsem také rád, že jsem našel Serraulta v poloze, která v sobě nemá ptačí úchylnost a podivnou bezvýraznost jeho dřívějších postav. Claude Zidi tímhle filmem vlastně poctil žánr, kterému sám hodně dal (Bažanti apod.), a zároveň mu dal poslední políbení. Ztřeštěné komedie plné gagů, a přitom ne pitomé a vulgární, potom už nikdo nenatočil (vyjma snad kromě Richardova Nalevo od výtahu), alespoň co se Francie týče. 100%(25.2.2018)

Málo známá komedie o komedii uváděná kdysi pod názvem (překlad z originálu) "Mistři gagu". Originální snímek mi utvrdil zjištění, že je stále možné vymýšlet nové a nové gagy, nové eskapády, nové vtipné situace. Člověk by si řekl, že všechny nápady jako pobavit diváka byly už dávno vyčerpány, opak je pravdou. TOP 10!(11.7.2004)