Reklama

Reklama

Nicota

  • Kanada Nothing
Komedie / Sci-Fi / Mysteriózní
Kanada, 2003, 90 min

Obsahy(1)

Dave a Andrew jsou sociální ztroskotanci, kteří jsou přátelé od dětství a dělí se o jeden dům, stojící mezi dvěma silničními mosty. Když Dave přijde o práci a přítelkyni a Andrew je ve stejný den neprávem obviněný ze sexuálního obtěžování malé dívky, věci se začnou v jejich idylickém světě kazit. Navíc přijde policie a exekutoři, kteří chtějí kvůli stavbě dálnice jejich dům zbourat. Ve chvíli, kdy se k nim do domu policie dobývá, mají oba přání, aby kolem nich všechno zmizelo. Když vyjdou ven, překvapeně zjistí, že se jim povedlo celý svět kolem opravdu vymazat a zůstali jenom oni, jejich dům a želva Stan. Kolem zůstalo jenom bílé NIC. Jak dlouho ale dokážou i dva nejlepší přátelé vydržet jen sami se sebou, navíc se schopností mazat špatné vzpomínky? Je vymazání okolního světa opravdu to nejlepší, co se jim mohlo stát? (Klenotka)

(více)

Recenze (39)

honajz 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je skutečně zklamání. Začátek slibuje mnohé, ale pak, kdy by člověk čekal rozvinutí myšlenky, se začne opakovat. Zhruba 40 minut film docela šlape, ale téma nihilismu přece jen nevyčerpal dokonale, navíc ta forma je někdy skvělá, ale častěji trapná a hloupá. Chybí mi tam aspoň náznak něčeho ve stylu proti nihilismu se dá bojovat, člověk si jen musí přiznat svoje chyby a omezení a jít dál a tohle ho jen posílí. A ty slapstickové momenty nemá už vůbec cenu komentovat. --- EDIT: Navíc to celé kopíruje jeden díl Spongeboba v kalhotách. ()

Okara 

všechny recenze uživatele

Tento film je o ničem. Ale v dobrém slova smyslu. Naštěstí to Natali zpracoval snad v jediném možném koukatelném subžánru, a tak se člověk i sem tam pousměje nad počínáním dvou ztroskotanců, které spěje k nevyhnutelnému konci. Velký plus za efekty, na kterých se dalo vše potopit, takhle nějak si představuji nicotu. Jako svěží oddechovku vřele doporučuji. 60% ()

Reklama

MrMysterious 

všechny recenze uživatele

Úžasné!! Námet, myšlienka, herci, situácie. Bavil som sa počas celého filmu. Komédia pri ktorej sa naozaj zasmejete a posolstvo, ktoré keď nájdete, pochopíte, ako veľmi je v dnešnej dobe potrebné. Škoda len že pointu filmu ktorú by si mal každý z nás vziať k srdcu väčšinou nepostrehnú tí, ktorí by to najviac potrebovali. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Intelektuální avantgardní snímek anebo eintopf bez chuti? Těžko říci... 1) Dokoukáno jest. I nastupují úvahy... Co jsem to vlastně shlédl? Že by komedii, u které jsem se nezasmál ba ani nepousmál? Třeba nemám smysl pro humor. Byla to sci fi? Taková zvláštní, že? Undergroundový snímek nezávislé scény? Nemohu se rozhodnout... 2) Spolu s žánrovou nevyjasněností mi dost vadil konec. Chápu, že poselství filmu je právě v zobrazení bezúčelného nihilismu, přesto však bych dal přednost více "hollywoodskému" konci, kdy se ukáže, že lze i tvořit, třeba konečně nalezenou láskou...nebo alespoň, že hrdinové začnou nenávidět onu nicotu - stav, do něhož svět přivedli dříve. Filosofický podtext bude oslaben, zato film získá na stravitelnosti. 3) Myšlenka filmu je závažná i hluboká. Zpracování mě však ponechává za pochybách. 4) Bye-bye, Andrew's thing on the floor next to the thing with the thing in it! ()

petero 

všechny recenze uživatele

Príbeh dvoch stroskotancov, ktorí dokážu mazať veci okolo seba iba vďaka pomysleniu na ne. A tak, keď sa im zdá, že sa celý svet proti nim sprisahal, vymažú ho a ostane iba ich dom s kúskom pozemku. Kým však na túto schopnosť prídu, rozhodnú sa preskúmať to nič čo okolo nich ostalo. NOTHING i keď to tak s počiatku nevyzerá, skrýva v sebe myšlienku aké by to asi bolo, keby sme sa dokázali jednoducho zbaviť všetkých vecí alebo myšlienok ktoré nás trápia a či by nás to urobilo šťastným. Jeden z mála filmov po ktorých skončení som ešte dlho o ňom premýšľal ... a hlavne ďalší zárez pre šikovného filmára Vincenza Natali (Cube, Cypher). ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama