Reklama

Reklama

Afrika


Kongo (E03)

(epizoda)
  • USA Congo
Dokumentární / Dobrodružný
Velká Británie, 2013, 51 min

Obsahy(1)

Konžský tropický deštný prales, který pokrývá samotný střed Afriky, nabízí svým obyvatelům dynamické prostředí pulzující životem. Každý, kdo v něm chce přežít – od jeho přehuštěného středu po otevřené okraje u Atlantského oceánu – musí být schopen vybojovat si mezi ostatními tvory své vlastní místo pod sluncem. Šimpanzi s pomocí mohutných klacků rozbíjejí úly tvrdě pracujících včel a kradou jim drahocenný med. Vranule bělokrké symbolizují v pralese vše skryté a starobylé – lysé hlavičky těchto ptáků vypadají jako vymodelované z marcipánu a mláďata v jejich hnízdech připomínají bizarní, vychrtlé dinosaury. Když padne tma, atmosféra se náhle změní. S pomocí speciální kamery můžeme sledovat nádhernou zář světélkujících hub. Drobounké žabičky při soubojích o partnerku používají údery vypůjčené z kung-fu a potom ukrývají svá drahocenná vajíčka do slepených listů trávy. Velká stáda slonů se shromažďují na jednom tajuplném místě, kde pod pláštíkem tmy vedou čilý společenský život. Při zuřivém souboji dvou obrovských, třítunových sloních býků se otřásá zem a lámou stromy. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další výjimečný projekt, který nabídne všemožné živočichy do nejmenších detailů. Strhující záběry ve velmi pestré společnosti černého kontinentu. Zvířata kouzelně a zblízka. Je fascinující, jak tvůrci vymýšlejí stále nové a nové postupy, jak sledovat ještě pečlivěji jejich svět. V konžském deštném pralese každý bojuje o své místo. Třeba žabí samci se při soubojích o partnerku evidentně učili u Bruce Leeho. ()

UhLee 

všechny recenze uživatele

(10/10). Přenádherné detaily a výprava. Dokument nabitý zajímavými zvířaty z deštného pralesa v Kongu. Poučí a uchvátí. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama