Reklama

Reklama

Afrika


Mys Dobré naděje (E04)

(epizoda)
  • USA Cape
Dokumentární / Dobrodružný
Velká Británie, 2013, 51 min

Scénář:

David Attenborough

Hudba:

Sarah Class

Hrají:

David Attenborough, Forest Whitaker (vypravěč)

Obsahy(1)

V jižní části Afriky najdeme bohatou paletu barev a životních forem. Kdyby ale nebylo dvou velkých mořských proudů, které ji obtékají a tvarují její pobřeží, byla by tu poušť. Tento díl seriálu proto oslavuje oživující sílu oceánu. Na východní straně teče na jih proud Střelkového mysu a vytváří mračna, která se valí do vnitrozemí, do nejvlhčejší části jižní Afriky. Horská oblast, která byla objevena díky satelitním snímkům až v roce 2005, je dějištěm pohádkových tanců motýlů. Díky teplému mořskému proudu se u břehů setkáváme s hejny kranasů obrovských a s jednou z nejkrásnějších mořských scenerií – souostrovím Barazuto. Západní část jižní Afriky obtéká studený Benguelský proud. Domov tu má největší populace žraloků bílých na světě. Přestože proud téměř nevede ke vzniku dešťů, mlha, která stoupá nad jeho chladnými vodami, postupuje dál do vnitrozemí a přináší sem aspoň trochu vláhy. Ta umožňuje existenci překrásných pouštních zahrad, v nichž vrubouni spí na lůžkách tvořených korunními plátky květů. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další výjimečný projekt, který nabídne všemožné živočichy do nejmenších detailů. Strhující záběry ve velmi pestré společnosti černého kontinentu. Zvířata kouzelně a zblízka. Je fascinující, jak tvůrci vymýšlejí stále nové a nové postupy, jak sledovat ještě pečlivěji jejich svět. Žraloci, tance motýlů a hlavně marný boj mláďat karety obrovské na pískových plážích při cestě do vody, kdy jsou snadnou potravou pro spoustu živočichů. Přežije a dospělosti se dožije pouze zlomek z nich. ()

Reklama

PaTeXx 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Samotné natáčení karet obrovských by si těch pět hvězd zasloužilo. K tomu nám ještě tvůrci jako bonus naservírovali hromadnou honičku sardinek a další kinematografické pochutiny. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama