Afrika

• Česko David Attenborough: Afrika (více)
TV spot

Epizody(6)

BBC nám ve svém mimořádně úspěšném seriálu předvádí Afriku tak, jak jsme ji ještě nikdy neviděli. Vydáme se na nádhernou cestu, poznáme pět překrásných afrických regionů a v nich nové příběhy, zvířecí druhy a místa, která pro nás dosud byla naprosto neznámá. Zúčastníme se unikátní expedice, která nás zavede do nejextrémnějších částí tohoto obrovského kontinentu, uvidíme úchvatnou divočinu a její neuvěřitelnou faunu a flóru. Procestujeme Afriku od krásného a poklidného pohoří Altas až po Mys Dobré naděje, od konžských džunglí až po rozbouřený Atlantický oceán. Uvidíme záběry horských hřebenů a zasněžených pustin, jaké nikdo nikdy dříve nenatočil. Celý ten nádherný svět nám seriál předvede zcela novým způsobem, budeme mít pocit, že se s živočišnou a rostlinnou říší Afriky setkáváme tváří v tvář. Neznámá místa a chování jejich zvířecích obyvatel budeme moci sledovat z dosud naprosto nevídaného úhlu pohledu. (TV Spektrum)

Recenze uživatele NeMiQ k tomuto seriálu (1)

Afrika (2013)

Čím ďalej, tým sú dokumenty od BBC vizuálne krajšie a niektoré scény akoby mali aj ďalší rozmer, obohatené o akýsi príbeh. Je pravda, že niektoré fakty sa opakujú vo viacerých dokumentoch z ich série, ale kto to baští zaradom, tak musí chápať, že rôzne dokumenty sú rozdelené na rôzne tematické časti a teda duplicita k tomu patrí. David Attenborough je pre mňa klasický "narrator" prírodopisných dokumentov, aj keď evidentne už starne. 1. a 2. diel série boli fakt famózne. ()