Afrika

• Česko David Attenborough: Afrika (více)
TV spot

Epizody(6)

BBC nám ve svém mimořádně úspěšném seriálu předvádí Afriku tak, jak jsme ji ještě nikdy neviděli. Vydáme se na nádhernou cestu, poznáme pět překrásných afrických regionů a v nich nové příběhy, zvířecí druhy a místa, která pro nás dosud byla naprosto neznámá. Zúčastníme se unikátní expedice, která nás zavede do nejextrémnějších částí tohoto obrovského kontinentu, uvidíme úchvatnou divočinu a její neuvěřitelnou faunu a flóru. Procestujeme Afriku od krásného a poklidného pohoří Altas až po Mys Dobré naděje, od konžských džunglí až po rozbouřený Atlantický oceán. Uvidíme záběry horských hřebenů a zasněžených pustin, jaké nikdo nikdy dříve nenatočil. Celý ten nádherný svět nám seriál předvede zcela novým způsobem, budeme mít pocit, že se s živočišnou a rostlinnou říší Afriky setkáváme tváří v tvář. Neznámá místa a chování jejich zvířecích obyvatel budeme moci sledovat z dosud naprosto nevídaného úhlu pohledu. (TV Spektrum)

Recenze uživatele Vrata88 k tomuto seriálu (1)

Afrika (2013)

Velkolepé, epické, majestátní, dechberoucí....to všechno a ještě mnohem víc. Sir Attenborough si na stará kolena udělal výlet do Afriky a při té příležitosti připravil a namluvil další perfektní dokumentární cyklus. Už od první chvíle, hned od úvodní majestátní předmluvy pana Davida podbarvené hřmějícími bubny vám nejspíš dojde, že se do Afriky nevydal nadarmo. Vznikl další seriál, kvůli kterému jásá nejen laická veřejnost ale i věděcká komunita. Najde se tu několik událostí, které ještě nikdy před tím nebyly natočeny nebo vůbec spatřeny a tak je jasné, že zoologové celého světa vítají takovéto projekty, protože ty tuny disků, které jsou plné natočeného materiálu se určitě nezaloží někam do archivů ale dají se k dispozici vědeckým komunitám. Úžasné záběry, skvělí komentář, bezchybný střih, úžasný hudební doprovod = povinnost (nejen) pro všechny fandy přírody. ()