Afrika

(seriál)
  • Česko David Attenborough: Afrika (více)
TV spot

Epizody(6)

BBC nám ve svém mimořádně úspěšném seriálu předvádí Afriku tak, jak jsme ji ještě nikdy neviděli. Vydáme se na nádhernou cestu, poznáme pět překrásných afrických regionů a v nich nové příběhy, zvířecí druhy a místa, která pro nás dosud byla naprosto neznámá. Zúčastníme se unikátní expedice, která nás zavede do nejextrémnějších částí tohoto obrovského kontinentu, uvidíme úchvatnou divočinu a její neuvěřitelnou faunu a flóru. Procestujeme Afriku od krásného a poklidného pohoří Altas až po Mys Dobré naděje, od konžských džunglí až po rozbouřený Atlantický oceán. Uvidíme záběry horských hřebenů a zasněžených pustin, jaké nikdo nikdy dříve nenatočil. Celý ten nádherný svět nám seriál předvede zcela novým způsobem, budeme mít pocit, že se s živočišnou a rostlinnou říší Afriky setkáváme tváří v tvář. Neznámá místa a chování jejich zvířecích obyvatel budeme moci sledovat z dosud naprosto nevídaného úhlu pohledu. (TV Spektrum)

TV spot

JohnCZ

Další pecka z dílny BBC a na rozdíl od trochu stereotypního Frozen Planet má Africa jednu nespornou výhodu. Je to prostě Afrika. Kontinent co do bioverzity a klimatu tak rozmanitý, že za těch 5 epizod nestihne ani na minutu nudit. Potěšilo mě, že to není jen tradiční přehlídka slonů, lvů a žiraf, ale že se tvůrci zaměřují i na druhy méně známé. A vlastně nejen na zvířata, ale i na samotná prostředí. Třeba časosběrné záběry na pohyby písečných dun byly neskutečná pecka. Přelety nad konžským pralesem zrovna tak. Stejně tak jsem nikde neviděl tak detailní a kvalitní noční záběry, pro které si zejména kameraman, který točil divoké slony, prošel doslova očistcem. Závěrečný díl tradičně bez obalu řekne, v jakém průseru se africká divočina nachází, ale zároveň s sebou přináší řadu příběhů obyčejných lidí, kteří dennodenně bojují za její zachování. Koho nedojal příběh poloochrnuté želvy nebo šedým zákalem trpícího nosorožce, tak kecá. Škoda jen těch několika faktických chybek, které věrohodnost dokumentu úplně zbytečně sráží. ()

Movie Gourmet

Afrika, jako kontinent, který nás už ničím nemůže překvapit, přesně to jsem si myslel, než jsem uviděl tuto zbrusu novou šestidílnou sérii od BBC s komentářem a vystupováním sira Davida Attenborougha. Série má úžasnou kameru i hudbu a prezentuje zde věci a jevy, které se doposud ještě nikomu nepodařilo natočit. Verdikt: neumím si představit jiný než 5* a 95-100 %. ()

Matli

Škoda, že nejde dát 6 hvězdiček. Nejlepší dokument o přírodě co jsem kdy viděl. Jeden díl lepší než druhý. Člověk si řekne jenom Afrika, ale co se tam odehrává je něco nepředstavitelnýho. Nádherný záběry přírody i zvířat (ať zpomalený nebo normální) od obrovských hor, přes džungli až po drsnou poušť. Úchvatný záběry hmyzu i hodně drsný souboje těch největších zvířat co na planetě žijou. Občas i slza ukápne. + na konci každého dílu je pár minutek toho jakýma podmínkama si museli fimaři projít a to taky nemá chybu. Jako jedinej dokument maximálně doporučuju. Současných 94% je silně podhodnocené. ()

FortKnox

Stále skvělý dokument o místě, které většina z nás nikdy nenavštíví. Vidět Afriku ve vysokém rozlišení je stejně skvělé jako kterýkoliv jiný dokument od Attenborougha, ale tentokrát mi to přišlo takové nijaké. Jakoby filmařům, řekl tady máte špičkové vybavení, jeďte na rok do Afriky a nevracejte se zpět dokud nenafilmujete skvělé záběry. Kdybych neviděl všechny dokumenty od BBC o přírodě dal bych více, ale už to na mě nemá, ten wau efekt jako před lety. ()

mArtinko5MB

Vizuálny orgazmus pre oči plný veľmi zaujímavých faktov o Afrike. Vo full-hd to je pre každého milovníka dokumentov jeden z tých must-see a bezpochyby najlepší tohto roka. Kalahari 95%, Savannah 85%, Congo 80%/, Cape 83%, Sahara N/A, The Future N/A. ()

• V epizodě můžeme během sekvence s mravenci slyšet soundtrack, který je stylem dost podobný stylu britské kapely The Prodigy, která má mravence ve svém logu. (vyfuk)