Afrika (TV seriál)

David Attenborough: Afrika

Africa

Africa - the Future

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2013, 5 h 7 min (Minutáž: 6x58 min)

Byť je to těžce představitelné, tento dokumentární cyklus jde dokonalostí toho co ukazuje snad ještě dál než série Planet Earth a Life. Od té doby technologie pokročily a v jednotlivých scénách je to vidět. Když už kvůli ničemu jinému, tak kvůli tomuhle má smysl mít Full HD televizi. Nenapadá mě co víc napsat, než patetické: „děkuji BBC Earth".(13.5.2013)

Stále skvělý dokument o místě, které většina z nás nikdy nenavštíví. Vidět Afriku ve vysokém rozlišení je stejně skvělé jako kterýkoliv jiný dokument od Attenborougha, ale tentokrát mi to přišlo takové nijaké. Jakoby filmařům, řekl tady máte špičkové vybavení, jeďte na rok do Afriky a nevracejte se zpět dokud nenafilmujete skvělé záběry. Kdybych neviděl všechny dokumenty od BBC o přírodě dal bych více, ale už to na mě nemá, ten wau efekt jako před lety.(5.4.2014)

Aktuálně šestý nejlepší seriál na ČSFD? Není se čemu divit. Unikátní záběry, jak už v těchto BBC cyklech bývá zvykem, ano, samozřejmě. Ale mně by snad stačilo jenom se kochat, ať už by tam třeba jenom běhala slepice - filmy vypadají na blurayi skvěle, ale Africa, Planet Earth, apod., to je skvost. Nádherně čisté detailní záběry, úchvatné velké přelety nad krajinou, prostorový zvuk a zapálený David Attenborough rozprávějící nad divy přírody.(21.1.2015)

Po Planet Earth jsem netušil, že může být nějaký dokument ještě lépe natočený a mít tak strhující záběry, ale Africa ho ještě o kus překonává. Dokumentární filmy od BBC s přehledem trumfnou veškerou komerční produkci v kvalitě obrazů, neuvěřitelné preciznosti až neskutečnosti záběrů. Práce s digitálními filtry a kompozicí má za následek naprosto odzbrojující scény, na které se ani Peter Jackson nebo James Cameron prostě nechytá. V kombinaci se skvělou hudbou se dokreslují mini příběhy, koloběhy života v tak vycíděném podání, jaké jsem nikdy neviděl. Nejpřirozenější věci v podání kameramanů z BBC jsou tak ohromující, že strkají do kapsy veškeré scifi nebo fantasy. Ne, neviděl jsem nic lépe natočeného, nikdy. Jestli jsem kdy snil o nějakém povolání, tak je to být vědcem-kameramanem u BBC.(26.1.2013)

Vizuálny orgazmus pre oči plný veľmi zaujímavých faktov o Afrike. Vo full-hd to je pre každého milovníka dokumentov jeden z tých must-see a bezpochyby najlepší tohto roka. Kalahari 95%, Savannah 85%, Congo 80%/, Cape 83%, Sahara N/A, The Future N/A.(12.12.2013)