Mravenčí teror

Michael Luciano

Scénografie:

Charles Rosen
  • eye candy

Létající disky, nemrtví a nafukovačky z bažin začali pomalu ztrácet punc originality a tak když se objevil radioaktivní odpad muselo asi spoustu hororových béčkařů otevírat šampaňský. Co si budem povídat, mutace a radioaktivita prostě nemůže chybět u pořádného béčkového hororu. Po pavoucích, kteří jsou pro své jedinečné vzezření v tabulce havěti na první příčce, museli zákonitě následovat mravenci. Jsou organizovaní, silní a taky to nejsou žádní velcí krasavci. Bert Gordon se s tím ani tentokrát nepáral a film okořenil o všechny ingredience, které má každý hodně špatný film mít. Hrozné efekty, otřesné akční sekvence, příšerné dialogy a dementní a nesympatické postavy. Jak už tady bylo řečeno jediný co ještě chybí je klasický konec nekonec. Přesto nemůžu dát mravencům odpad, věřím že v určitém rozpoložení se totiž může jednat o docela zábavnou podívanou.(21.10.2008)

• Lima

Jeden z typických výtvorů pekelného béčkaře Berta I. Gordona. Obří mravenci, zmutovaní radioaktivním odpadem (ehm :), si za pomocí zotročených policistů podmaňují okolní obyvatele tím, že je nahánějí do nedaleké fabriky, kde na ně v uzavřené kabině dýchne mravenčí matka a svým dechem z nich učiní poslušné loutky (ehm, ehm :o)) Triky úměrné svému nízkému rozpočtu (ale lepší než v Gordonově legendárním Pokrmů bohů), při mravenčím ataku je kamera roztřesená tak, aby navodila dojem pohybu statických mravenčích figurín, "herecké výkony" v čele s Joan "Mrs.Dynastie" Collins náležitě křečovité a celkově nic, co by stálo za komentář. Tak proč ho tady vůbec píšu....? :o)(22.1.2005)

Americká kinematografie měla tendence od padesátých let točit horory s něčím obvzláště přerostlím a tentokrát to jsou mravenci.Když budu film hodnotit z dnešního pohledu tak mě to fakt bavilo..ale mám na mysli komediálně bavilo..triky jakým je film natáčen jsou tak zábavné že jsem od filmu nemohl odejít navíc onen "béčkový" děj mě doslova připoutal k obrazovce a nevěřil jsem svým očím takhle jsem se nepobavil ani u některých komedií ..já prostě retro miluji!Když si představím jak v americe seděli lidé v kině a hrůzou si zakrývali oči tak padám smíchy :-)(10.1.2010)

• nevermore

CHA! Tak tady se opravdu legendární Bert I. Gordon vyřádil. Sestřihy živých mravenců, tak neuvěřitelně průhledné, že Vás ani nenapadne pohlížet na scény tak, jak to bylo myšleno. Výseč v pravé horní čtvrtině obrazovky, kde se hýbou mravenci a nalevo od nich je plácají pádlem po hlavě. Další obří téměř nehybné mravenčí figuríny, kterým se pomáhá třesoucí se kamerou, aby je bylo pokud možno co nejméně vidět. A herci, ti se taky moc nenadřeli. Borka předstírá pád s následným vymknutím kotníku - a spadne tak pohodlně, že by si snad ani neodřela koleno, sakra tak se trochu odřu, když hraju scénu, kdy mě v zápětí, kvůli zranění sežere obří figurína mravence!! A co to bylo za zvuky, co ti mravenci vydávali? Jsem ani nevěděl, že mravenci mají hlasivky :-D Ovšem celkově jsou efekty tak o třídu lepší, než v podobné Giant Spider Invasion, to bylo k popukání ještě víc.... Ale všechno dobře skončilo. Ten příběh byl opravdu nápaditý. Suma sumárum 2 hvězdy, přece jen je to nízkorozpočtové dílo :-)(1.6.2009)

Já jsem byl, narozdíl od většiny ostatních, kvalitou a vynalézavostí triků poměrně potěšen a film jako takový jsem si užíval. První půlka jede podle povinného schematu monster horrorů, druhá pak je naprosto šílená a hodně mě pobavila. Rozhodně je Mravenčí teror příjemnou nostalgickou podívanou, která si neklade žádné velké nároky.(9.1.2010)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na Floride v USA. (dyfur)

• - Scenárista, režisér i producent v jednej osobe, Bert I. Gordon, vytvoril ilúziu obrovských mravcov tak, že použil zväčšené zábery druhu Paraponera clavata z dažďových pralesov strednej Ameriky. (beso74)

• - Herečke Joan Collins sa natáčanie s obrovskými mravčími rekvizitami príliš nepáčilo. Podľa jej tvrdenia tieto atrapy narážali do hercov a spôsobovali im škrabance. (beso74)