Mravenčí teror

• USA Empire of the Ants

Marilyn Fryser v něm představuje bezskrupulózní podnikatelku, která se snaží skupince naivních duší prodat podíly v bezcenném stavebním projektu na Floridě. Ale Marilyn i její potenciální zákazníci se bohužel musí věnovat horším věcem, než je hodnota nemovitostí. Zjistí totiž, že v blízkosti bylo uloženo velké množství radioaktivního odpadu. Jeho důsledkem je přítomnost gigantických zmutovaných mravenců v nepřátelské náladě a s chutí na lidskou krev. (oficiální text distributora)

obitus

Já jsem byl, narozdíl od většiny ostatních, kvalitou a vynalézavostí triků poměrně potěšen a film jako takový jsem si užíval. První půlka jede podle povinného schematu monster horrorů, druhá pak je naprosto šílená a hodně mě pobavila. Rozhodně je Mravenčí teror příjemnou nostalgickou podívanou, která si neklade žádné velké nároky. ()

Hunter2222

Béčko, ktoré na rok svojho vzniku nie je tak zlé ako sa niekomu zdá. Mravci síce nie sú spravený veľmi dobre (ale film je predsa starý 33 rokov), zato celkom potešia herecké výkony a okolitá príroda. Dosť tu dominuje nuda, no ku koncu je to celkom zábava a dokonca to má aj hlbšiu pointu... 40%. ()

Anderton

Mravenčí teror je ten typ filmu, ktorému dáte buď odpad, alebo plný počet. Ak sú však natoľko zábavné, že si tieto hodnotenia zaslúžia. Mravenčí teror má však jednu vadu na kráse (nie že celý nie je jedna vada) a tým je podľa mňa dramaturgia. Po jeho skončení som mal pocit, že film trval niečo cez dve hodiny a to skutočne nie je pocit, ktorý by som chcel mať po takomto béčku. Inak jednotlivé scénky sú nádherne wtf, svoju "funkciu" plnia a herečky stále vyvolávajú dojem, že sa to za chvíľu zvrhne v typické sedemdesiatkové péčko. Čo by bolo mimochodom oveľa rozumnejšie. Pri jeho sledovaní som si chcel zapamätať nejakú tú "hlášku" do komentára, ale bolo ich tam toľko, že vyberať jednu nemá zmysel. ()

MM_Ramone

Zlý, zlý, velice zlý animal horror. Neoriginálny príbeh o rádioaktivitou zmutovaných obrých mravcoch, čo agresívne napadajú ľudí. Podobne naivné snímky, ale predsa len na vyššej úrovni, sa točili v Spojených štátoch prevažne v 50.-tych a 60-tych rokoch minulého storočia. "Mravenčí teror" z roku 1977 je naozaj mimoriadne nepodarené dielo. Hlúposť scenára a totálne nelogické konanie postáv je až zarážajúce. Po trikovej stránke je to snáď ešte horšie. Pre nízkorozpočtový horrorový filmový subžáner mám však slabosť, jedine preto dávam tomuto nepodarku aspoň jednu hviezdičku. * ()

MartinezZ odpad!

Neuvěřitelný. To, že poslali mravence lozit po miniaturách domečků, proč ne. To, že je už pekelně špatně naklíčovali do filmu, no co. Ale to, že mravenci KŘÍČÍ!!!, to už jsem ani v takovéhle debilárně nevydýchal. Do mraveniště s režisérem! (A že to vzešlo z nějaké povídky H.G. Wellse ze začátku 20. století, tomu se mi věřit nechce - a ověřovat to nehodlám!) ()

• Herečke Joan Collins sa natáčanie s obrovskými mravčími rekvizitami príliš nepáčilo. Podľa jej tvrdenia tieto atrapy narážali do hercov a spôsobovali im škrabance. (beso74)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na Floride v USA. (dyfur)