Fruitvale

Fruitvale

(festivalový název)

Fruitvale Station

Drama / Životopisný

USA, 2013, 85 min (Director's cut: 90 min)

Oscar sa navzdory neľahkej finančnej situácii snaží urobiť čokoľvek aby uživil svoju malú dcérku či pomohol matke so sestrou. Nie je to, ale tak jednoduché ako sa môže zdať. Z práce ho pre nedisciplinovanosť prepustia a tak mu veľa možností neostáva. V minulosti sa živil predajom drog za čo si odsedel niekoľko mesiacov. Tomuto druhu živobytiu sa rozhodol z ďaleka vyhnúť. "Nový" život chce odštartovať príchodom nového roka v spoločnosti priateľov v centre mesta. Dráma s pomerne s krátkou stopážou Vám prvú hodinu "zdanlivo" neponúka nič výnimočné. Režisér Vás zoznamuje s hlavnou postavou a jeho najbližšími. Všetko však má svoj dôvod. Ten je ukrytý v rozuzlení. Pokiaľ ste si k Oscarovi "vypestovali" nejaký citový vzťah, snímok Vás určite zasiahne, prinajmenšom poriadne naserie. Mne osobne pri scéna odohrávajúcej sa na Fruitvale Station, poriadne búchalo srdce od zlosti. Film podľa skutočnosti.(2.1.2014)

viděno na 48. MFF KV 2013(3.7.2014)

Jo, jsem rasista. Fakt hodně nesnáším tu naší povýšeneckou bílou rasu. Je mi zle.(24.3.2018)

1 3 4 5 6 7 následující >>