poster

Fruitvale

 • USA

  Fruitvale Station

 • USA

  Fruitvale

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Fruitvale Station

Drama / Životopisný

USA, 2013, 85 min (Director's cut: 90 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Riddick77
  **

  Většina tu očividně hodnotí JEN obsah (sdělení) a na formu (kvalitu zpracování) kašle. (Skoro)průměrná nezávislárna o životní tragédii, která má při relativně krátké stopáži problém udržet diváka při vědomí. Zajímavý je na celém příběhu kontext, leč ten tu jaksi absentuje. A když není osud Oscara Granta zasazen do kontextu, ztrácí na hodnotě. 4/10!(8.6.2014)

 • Slarque
  ***

  Tragický konec Oscara Granta je smutný, a takové věci by se neměly dít. Jenže tahle hraná rekonstrukce je do značné míry manipulativní, a to přesně nemám rád. Takže Afroameričané si společně popláčou, zanadávají a půjdou rozpoutat vzpomínkové nepokoje, já jen pokrčím rameny a za chvíli zapomenu. Jinak tedy herci přesvědčiví, a režisér evidentně věděl, co a proč dělá, jen tohle prostě není film pro mne.(20.7.2017)

 • Dont
  ****

  Postava hlavního hrdiny byla nepochybně „zneužita“ a zidealizována ve prospěch potřeb filmu a jeho sdělení. Šlo to i bez toho, protože ten konec by byl stejně tragický i bez ohledu na snahu Oscara se polepšit a začít znovu a lépe. Možná by to potom mohlo mít blíže i k dokumentu. Takto to byl pouze film na motivy skutečné události. Film o jednom černém dnu v životě obyčejného táty, bývalého drogového dealera. Bavilo mě to sledovat a ta gradace v závěru byla zdařilá. Octavia Spencer tradičně vynikající.(27.1.2014)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Oscar sa navzdory neľahkej finančnej situácii snaží urobiť čokoľvek aby uživil svoju malú dcérku či pomohol matke so sestrou. Nie je to, ale tak jednoduché ako sa môže zdať. Z práce ho pre nedisciplinovanosť prepustia a tak mu veľa možností neostáva. V minulosti sa živil predajom drog za čo si odsedel niekoľko mesiacov. Tomuto druhu živobytiu sa rozhodol z ďaleka vyhnúť. "Nový" život chce odštartovať príchodom nového roka v spoločnosti priateľov v centre mesta. Dráma s pomerne s krátkou stopážou Vám prvú hodinu "zdanlivo" neponúka nič výnimočné. Režisér Vás zoznamuje s hlavnou postavou a jeho najbližšími. Všetko však má svoj dôvod. Ten je ukrytý v rozuzlení. Pokiaľ ste si k Oscarovi "vypestovali" nejaký citový vzťah, snímok Vás určite zasiahne, prinajmenšom poriadne naserie. Mne osobne pri scéna odohrávajúcej sa na Fruitvale Station, poriadne búchalo srdce od zlosti. Film podľa skutočnosti.(2.1.2014)

 • MonaSax
  ****

  Život je opravdové drama, ale tohle je fakt smutný a tak nespravedlivý. Oscar byl opravdový sympaťák, fandila jsem mu, ale už od začátku bylo jasné, že to nevyhraje a že to se pěkně posere.Takový normální film o tom jak si žijí afroameričané, ale s velice hnusným a dojímajícím koncem. Vzalo mě to, ne že ne, filmy podle skutečných událostí to prostě umí a zvlášť z takového prostředí, mám pro ně prostě slabost.(4.1.2014)

 • - Zpěvačka Billie Eilish označila tento film za svůj nejoblíbenější. (Katzenklo)

 • - Aby producenti filmu neprekročili stanovený rozpočet, tak sa herečka Octavia Spencer vzdala svojho honoráru. (MikaelSVK)

 • - Film sa natáčal na autentických miestach v kalifornskom Oaklande, San Franciscu a tiež v štátnej väznici San Quentin. Finálna scéna na vlakovej stanici Fruitvale sa natáčala takisto na totožnom mieste, kde sa stal aj skutočný incident a kde je dodnes v podlahe stanice diera od guľky. (MikaelSVK)