Fruitvale

Fruitvale

(festivalový název)

Fruitvale Station

Drama / Životopisný

USA, 2013, 85 min (Director's cut: 90 min)

Od filmu, který vyhrál cenu poroty a diváků na Sundance, jsem přece jen očekávala mnohem více. Snad je to tím, že jsem v USA nežila a nedokážu se vcítit do tamní mentality, ale příběh o napraveném tátovi od rodiny, který to schytal od zlé policie, mě téměř nijak nedojal. Vlastně mě pouze donutil učinit dva závěry: 1) Pokud pod stresem můžete jednat ve zkratu, nedávejte ke na dráhu policisty; 2) Pokud vás policisté odchytí jako podezřelé, chovejte se klidně, a nedávejte jí důvody k tomu, aby proti vám musela zasahovat.(3.7.2013)

• playboxguest

Škoda, že si film připravuje půdu pro povedený konec hodinovým chozením od ničeho k ničemu. Do konečný desetiminutovky ve mně vzbuzoval podobné pocity, jako když koukám z okna na souseda, co věší prádlo. Prostě z toho nejsem nijak odvázaná a je mi jasný, že když okno zavřu, o nic moc nepřijdu. Nedá se svítit. Je to proste více méně nuda s nulovým dějem. Určitě se to dalo zpracovat o dost lépe. 50%(24.2.2015)

Protože víte, jak film skončí, pořád čekáte na ten zlom. Já se tedy přiznám, že mě Fruitvale lehučce zklamal. I když M. B. Jordon byl úžasný. Po celý film jsem sledovala jeho rozporuplný život, až nejednou přišel konec, a mě to všechno zasáhlo. Ta šílená nespravedlnost, a zničený mladý život. Přesto však se na tu gradaci čekalo až příliš dlouho.(31.1.2015)

Parádně zrekonstruované drama podle skutečných událostí.Film o chlapci co v životě dělá chyby (vím o čem mluvím)...a i když to celé chce zvrátit a přehodit na lepší životní kolej,tak se mu stane něco co ovlivní všechny jeho příbuzné na vždy.Michael B.Jordan je perfektní a už se od Ryane Cooglera i něj těším na Creeda.Za mě celkově 90% a pět hvězd.(26.12.2015)

Víme, co se stane, už v úvodu. Pak začíná film - v podstatě vyprávění toho, jak vypadal jeden den jednoho černocha, který...film má poměrně velkou reklamu...a já se ptám proč? Co je na něm tak zajímavého, jedinečného? Jasně, je to natočeno bezchybně, herecké výkony jsou dobré, hudba taky...nicméně takových filmů je prostě dvanáct do tuctu. Ničím nevybočuje, nic zajímavého Fruitvale Station nesděluje, kdyby to byl opravdu dokument, možná bylo lépe...takhle ztráta času a filmového materiálu.(4.7.2013)

• - Společnost The Weinstein Company odkoupila snímek za 2 500 000 amerických dolarů dva dny po jeho premiéře na filmovém festivalu Sundance. (Dr Lizal)

• - Snímek obdržel dotacina ve výší 100 000 amerických dolarů od filmové školy San Francisko Film Society a dalších 100 000 dolarů od Nadace Kennetha Rainina. První částka padla na produkci, druhá na post-produkci. (Dr Lizal)

• - Aby producenti filmu neprekročili stanovený rozpočet, tak sa herečka Octavia Spencer vzdala svojho honoráru. (MikaelSVK)