Monster on the Campus

• Austrálie Monster on the Campus (více)

Paleontolog dělá pokusy s primitivní rybou latimérií a nechtěně se nakazí její krví. To způsobí, že se přemění ve vraždícího opočlověka. (Hans.)

p6qwre

Tenhle film jsem si dlouho nechával ujít, neb mne odrazoval jeho blbý název. Ten totiž slibuje mimořádně béčkovou zábavu, představa příšerky pobíhající po studenských kolejích a unášející vřeštící studentky mne moc neláká. No, nakonec ten film je víceméně o nečem jiném:) Vcelku solidní film o profesorovi, který se přeměňuje v pračlověka, pak někoho zabije, druhý den se probere a nic si nepamatuje. Škoda jen, že ten profesor je tak natvrdlý a řídí se heslem 2 x řež a vůbec neměř. Když je třeba provést nějaký experiment, proč to dělat na myši, když to může rovnou vyzkoušet na sobě. Ale o tom to vlastně v podobných filmech vždy je...:) ()

corpsy

Ešte, že to nedopadlo, ako podobné spektákle z tej doby, typu I WAS A TEENAGE WEREWOLF - FRANKENSTEIN. Arnoldovo meno značilo, že pôjde o dosť vážnejšiu vecičku a aj tomu tak je. Snímok nemá tendenciu nič odľahčovať a keby boli vraždy a útoky zrežírované tvrdšie, išlo by o čistokrvný horor. Na to sme ale veľmi v minulosti, kedy prekvitala síce paranoidná, ale nie až tak drsná atmosféra ako dnes. ()

Anderton

Obával som sa béčkového strašenia plného teenagerov, ale ide o smutný príbeh jedného vedca pracujúceho na univerzite. Arnold skrátka točil inteligentné monster filmy a tento je obzvlášť komorný. A najviac tragický. Monštrum sa ukáže v plnej kráse až v poslednom akte, čo je rozhodne plus a predznamenáva tak to, čo urobil Spielberg v Čeľustiach. Triky a masky sú priemerné a dnes nechcene smiešne, ale aj v tom je kúzlo mnohých scifícok z päťdesiatok. ()

darkrobyk

Vcelku průměrný monstrhoror o pravěké rybě (jako latimérie moc nevypadá), která byla před výlovem zasažena radiací. její krev tak obsahuje látku, jejíž pomocí lze zvrátit evoluční vývoj. A tak vážka, která na rybu v laboratoři usedne, se promění v pravěké obří monstrum s rozpětím křídel okolo 75 cm (zřejmě z rodu Meganeura). Když se profesor Blake při manipulaci s rybou nechtěně poraní o její zuby a kontaminaci znásobí ponořením ruky do vody, v níž byla, promění se v jakési pravěké monstrum, křížence člověka a opice. Když pak sám zkouší sérum z ryby dobrovolně na sobě, připomene klasickou postavu doktora Jekylla, byť samotná proměna spíše vypadá, jak zmiňuje zde Oktavianus, jako z filmů o vlkodlacích. První část filmu sází především na dialogy a monstrum samotné není vidět, druhá část už přibírá více napětí a akce, poslední čtvrtina má slušný spád a názornou ukázku práce maskérů. Spíše pro skalní fanoušky. Zklamán jsem nebyl, ale čekal jsem od J. Arnolda přeci jen něco onačejšího. ()

Lima

Plakátové.info: TEROR NA AKADEMICKÉ PŮDĚ!!! KRÁSKA UVĚZNĚNA ZRŮDOU!!! STUDENTI OBĚTÍ TERORU MONSTRA!!!___Ani ne tak blbé, aby to bylo zábavné, ani tak nadprůměrné, abych si to znova kdy pustil. Každopádně nehodné jména Jacka Arnolda, asi nejlepšího tvůrce ´Zlatého věku sci-fi´. Tohle totiž mohl natočit průměrný řemeslník své doby a výsledek by byl stejný. Celé gró se točí kolem poslední přeživší pravěké ryby, kterou si prof.Blake nechal přivézt do své laboratoře. Třikrát se od ní nakazil (říznutí o chrup, nechtěné šlukování rybí krve z fajfky, do níž se dostala od nakažené vážky a do třetice experiment s vpichem přímo do žíly) a pokaždé se na chvilku proměnil v - heh – NEANDRTÁLCE!! Při první transformaci zabije svoji kamarádku, v druhém případě detektiva, který po něm jde a v posledním případě běhá co by člověk doby kamenné po krajině, s roztrženou kostkovanou košilí a sekerou v ruce a vydává hrozivě mručivé zvuky :o), což je dost v protikladu se zbytkem filmu, kdy filozoficky přemítá nad úzkou hranicí mezi tím „být člověk“ a „být zvíře“. Za pochvalu stojí maska – zdařilá prostetika s chlupama, škoda že cca 4 minuty čistého času, kdy masku divák vidí, není tolik, aby si jí plně vychutnal. ()