Monster on the Campus

Russell Metty

Ted J. Kent

Masky:

Bud Westmore

Ešte, že to nedopadlo, ako podobné spektákle z tej doby, typu I WAS A TEENAGE WEREWOLF - FRANKENSTEIN. Arnoldovo meno značilo, že pôjde o dosť vážnejšiu vecičku a aj tomu tak je. Snímok nemá tendenciu nič odľahčovať a keby boli vraždy a útoky zrežírované tvrdšie, išlo by o čistokrvný horor. Na to sme ale veľmi v minulosti, kedy prekvitala síce paranoidná, ale nie až tak drsná atmosféra ako dnes.(30.8.2016)

• Campbell

Arnold to má v tomhle filmu za sebou. Bohužel tímhle mě totálně zklamal, ať už to je pitomým příběhem či maskou která vypadá docela dost špatně. Konec je neuvěřitelně debilní a celý film bohužel nemá ani co nabídnout. Plusy dávám jen z úcty k Arnoldovy a sem tam dobrou nicméně vtipnou scénu. Ale jinak spíše ruce pryč.(3.12.2013)

Tenhle film jsem si dlouho nechával ujít, neb mne odrazoval jeho blbý název. Ten totiž slibuje mimořádně béčkovou zábavu, představa příšerky pobíhající po studenských kolejích a unášející vřeštící studentky mne moc neláká. No, nakonec ten film je víceméně o nečem jiném:) Vcelku solidní film o profesorovi, který se přeměňuje v pračlověka, pak někoho zabije, druhý den se probere a nic si nepamatuje. Škoda jen, že ten profesor je tak natvrdlý a řídí se heslem 2 x řež a vůbec neměř. Když je třeba provést nějaký experiment, proč to dělat na myši, když to může rovnou vyzkoušet na sobě. Ale o tom to vlastně v podobných filmech vždy je...:)(28.12.2008)

Chlapík se při rentgenování latimérie o ní řízne a promění se v krvelačnýho neandrtálce. Jako... proč?! Koncem 50. let Jacku Arnoldovi zřetelně ubývaly síly, po skvělých filmech, kterými definoval žánr monster movies té dekády, přišly na řadu ty slabší. O to víc je proto třeba tyto filmy číst (resp. sledovat) jako camp - pak si lze užít i ty slabší kousky (čímž nemyslím Wooda, Gordona, Robot-monstrum etc., ale slabší v rámci normálu). Právě několik parádiček nakonec překlopily moje hodnocení ke třem hvězdám, ač jsem většinu filmu nepochyboval o dvou. V první řadě vzhled neandrtálce - škoda, že není v záběru delší čas, přesně takhle si dnes totiž představujeme vlkodlaka ze starých filmů (vůbec byl příběh podivnou vlkodlačí variací) - chlupatý netvor, oblečený v potrhanou košili a kalhoty... a skvěle háže sekerou, moment, kdy ji hodil po policajtovi, kterému se zasekla do hlavy, je další z řady těch dobrých. Rovněž tak zápolení se zmutovanou mouchou a sem tam i pokus o budování napětí... jasně, je to blbé, moc se to v kampusu neodehrává, můžeme jmenovat tisíc a jednu scenáristickou, režisérskou, hereckou či trikovou botu a omyl, ale vůči daleko lepším momentům mi to přijde nefér.(15.6.2014)

Plakátové.info: TEROR NA AKADEMICKÉ PŮDĚ!!! KRÁSKA UVĚZNĚNA ZRŮDOU!!! STUDENTI OBĚTÍ TERORU MONSTRA!!!___Ani ne tak blbé, aby to bylo zábavné, ani tak nadprůměrné, abych si to znova kdy pustil. Každopádně nehodné jména Jacka Arnolda, asi nejlepšího tvůrce ´Zlatého věku sci-fi´. Tohle totiž mohl natočit průměrný řemeslník své doby a výsledek by byl stejný. Celé gró se točí kolem poslední přeživší pravěké ryby, kterou si prof.Blake nechal přivézt do své laboratoře. Třikrát se od ní nakazil (říznutí o chrup, nechtěné šlukování rybí krve z fajfky, do níž se dostala od nakažené vážky a do třetice experiment s vpichem přímo do žíly) a pokaždé se na chvilku proměnil v - heh – NEANDRTÁLCE!! Při první transformaci zabije svoji kamarádku, v druhém případě detektiva, který po něm jde a v posledním případě běhá co by člověk doby kamenné po krajině, s roztrženou kostkovanou košilí a sekerou v ruce a vydává hrozivě mručivé zvuky :o), což je dost v protikladu se zbytkem filmu, kdy filozoficky přemítá nad úzkou hranicí mezi tím „být člověk“ a „být zvíře“. Za pochvalu stojí maska – zdařilá prostetika s chlupama, škoda že cca 4 minuty čistého času, kdy masku divák vidí, není tolik, aby si jí plně vychutnal.(12.3.2012)