Reklama

Reklama

Monster on the Campus

  • Austrálie Monster on the Campus (více)
Trailer

Obsahy(1)

Paleontolog dělá pokusy s primitivní rybou latimérií a nechtěně se nakazí její krví. To způsobí, že se přemění ve vraždícího opočlověka. (Hans.)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: TEROR NA AKADEMICKÉ PŮDĚ!!! KRÁSKA UVĚZNĚNA ZRŮDOU!!! STUDENTI OBĚTÍ TERORU MONSTRA!!!___Ani ne tak blbé, aby to bylo zábavné, ani tak nadprůměrné, abych si to znova kdy pustil. Každopádně nehodné jména Jacka Arnolda, asi nejlepšího tvůrce ´Zlatého věku sci-fi´. Tohle totiž mohl natočit průměrný řemeslník své doby a výsledek by byl stejný. Celé gró se točí kolem poslední přeživší pravěké ryby, kterou si prof.Blake nechal přivézt do své laboratoře. Třikrát se od ní nakazil (říznutí o chrup, nechtěné šlukování rybí krve z fajfky, do níž se dostala od nakažené vážky a do třetice experiment s vpichem přímo do žíly) a pokaždé se na chvilku proměnil v - heh – NEANDRTÁLCE!! Při první transformaci zabije svoji kamarádku, v druhém případě detektiva, který po něm jde a v posledním případě běhá co by člověk doby kamenné po krajině, s roztrženou kostkovanou košilí a sekerou v ruce a vydává hrozivě mručivé zvuky :o), což je dost v protikladu se zbytkem filmu, kdy filozoficky přemítá nad úzkou hranicí mezi tím „být člověk“ a „být zvíře“. Za pochvalu stojí maska – zdařilá prostetika s chlupama, škoda že cca 4 minuty čistého času, kdy masku divák vidí, není tolik, aby si jí plně vychutnal. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Arnold to má v tomhle filmu za sebou. Bohužel tímhle mě totálně zklamal, ať už to je pitomým příběhem či maskou která vypadá docela dost špatně. Konec je neuvěřitelně debilní a celý film bohužel nemá ani co nabídnout. Plusy dávám jen z úcty k Arnoldovy a sem tam dobrou nicméně vtipnou scénu. Ale jinak spíše ruce pryč. ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Chlapík se při rentgenování latimérie o ní řízne a promění se v krvelačnýho neandrtálce. Jako... proč?! Koncem 50. let Jacku Arnoldovi zřetelně ubývaly síly, po skvělých filmech, kterými definoval žánr monster movies té dekády, přišly na řadu ty slabší. O to víc je proto třeba tyto filmy číst (resp. sledovat) jako camp - pak si lze užít i ty slabší kousky (čímž nemyslím Wooda, Gordona, Robot-monstrum etc., ale slabší v rámci normálu). Právě několik parádiček nakonec překlopily moje hodnocení ke třem hvězdám, ač jsem většinu filmu nepochyboval o dvou. V první řadě vzhled neandrtálce - škoda, že není v záběru delší čas, přesně takhle si dnes totiž představujeme vlkodlaka ze starých filmů (vůbec byl příběh podivnou vlkodlačí variací) - chlupatý netvor, oblečený v potrhanou košili a kalhoty... a skvěle háže sekerou, moment, kdy ji hodil po policajtovi, kterému se zasekla do hlavy, je další z řady těch dobrých. Rovněž tak zápolení se zmutovanou mouchou a sem tam i pokus o budování napětí... jasně, je to blbé, moc se to v kampusu neodehrává, můžeme jmenovat tisíc a jednu scenáristickou, režisérskou, hereckou či trikovou botu a omyl, ale vůči daleko lepším momentům mi to přijde nefér. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vcelku průměrný monstrhoror o pravěké rybě (jako latimérie moc nevypadá), která byla před výlovem zasažena radiací. její krev tak obsahuje látku, jejíž pomocí lze zvrátit evoluční vývoj. A tak vážka, která na rybu v laboratoři usedne, se promění v pravěké obří monstrum s rozpětím křídel okolo 75 cm (zřejmě z rodu Meganeura). Když se profesor Blake při manipulaci s rybou nechtěně poraní o její zuby a kontaminaci znásobí ponořením ruky do vody, v níž byla, promění se v jakési pravěké monstrum, křížence člověka a opice. Když pak sám zkouší sérum z ryby dobrovolně na sobě, připomene klasickou postavu doktora Jekylla, byť samotná proměna spíše vypadá, jak zmiňuje zde Oktavianus, jako z filmů o vlkodlacích. První část filmu sází především na dialogy a monstrum samotné není vidět, druhá část už přibírá více napětí a akce, poslední čtvrtina má slušný spád a názornou ukázku práce maskérů. Spíše pro skalní fanoušky. Zklamán jsem nebyl, ale čekal jsem od J. Arnolda přeci jen něco onačejšího. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Obával som sa béčkového strašenia plného teenagerov, ale ide o smutný príbeh jedného vedca pracujúceho na univerzite. Arnold skrátka točil inteligentné monster filmy a tento je obzvlášť komorný. A najviac tragický. Monštrum sa ukáže v plnej kráse až v poslednom akte, čo je rozhodne plus a predznamenáva tak to, čo urobil Spielberg v Čeľustiach. Triky a masky sú priemerné a dnes nechcene smiešne, ale aj v tom je kúzlo mnohých scifícok z päťdesiatok. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama