The Munsters' Revenge (TV film)

Komedie

USA, 1981, 96 min

Takže Munsterovic rodinka téměř po dvaceti letech vrací úder. Nebylo to tak hrozný, jak jsem čekal, ale je tu mnoho velkých ALE ... :-) Herci a postavy: Z původního obsazení se z pochopitelných důvodů vrátila pouze trojice Gwynne, DeCarlo a Al Lewis. Eddie a Marylin byli ztvárněni jinými herci. U Marylin mi to nevadilo, protože to byla ještě větší kočka než předtím, ale ten Eddie prezentovaný jako nesympatický puberťák mi příliš neseděl. Kromě starých známých se nám krátce představí také noví členové rodiny - bratranec Fantom opery, kterého hraje Bob Hasting, jenž byl v původním seriálu jedním ze dvou herců, kteří si zakrákali "Nevermore" v roli Havrana z hodin, dále čarodějnice Elvíra, Frankensteinova nevěsta, Fu Manchu a pár dalších, ale ti všichni až na Fantoma a Elvíru jsou pouze nemluvící miniroličky. Fantom byl docela příjemným oživením. Kromě nich se seznámíme také s Igorem, dědovým pomocníkem na hradě v Transylvánii. ___ Barva: Bylo celkem zajímavé vidět známou černobílou rodinku v barvě, ale příliš se to tam nehodilo. Ubíralo to tomu na tý správný atmosféře. ___ Příběh: Asi největší kámen úrazu. V kostce jde o to, že Munsterovi při návštěvě muzea voskových figurín objeví svoje napodobeniny (kromě Marylin samozřejmě). Jenže tyto nejsou jen tak ledajaké voskové figuriny, ale roboti, které majitelé muzea využívají k loupežím. Hermann a děda jsou za tyto loupeže potom zatčeni, ale prchnou z vězení a rozhodnou se dokázat svou nevinu. Ze začátku mi přišel docela zábavný - třeba Herman, jak demoluje policejní stanici jenom proto, že má panickou hrůzu z mouchy, která po něm lezla anebo to, jak s dědou prchají z basy. No ale myslím, že délka byla zbytečná a takto jednoduchý scénář neutáhla. Např. scénka v pizzérii byla vyložená a trapná vata. Celkově je tam několik hluchých míst a kdesi v prostředku jsem měl tendenci to radši zabalit a jít spát. Nakonec jsem to dokoukal a ke konci to bylo zase docela fajn. Nicméně myslím, že 75-80 minut by bohatě stačilo. ___ Munsterům zkrátka mnohem víc sedí krátký seriálový formát, černobílá barva a atmoška 60. let.(16.3.2011)

• - Bratranec Fantom je parodií Fantoma opery Lona Chaneyho z roku 1925. (liquido26)

• - Bob Hastings, který v původním seriálu občas mluvil Havrana žijícího v hodinách, si v tomto snímku zahrál bratrance Fantoma opery. (liquido26)

• - Pro záběry domu rodinky Munsterových byly znovu použity záběry z předchozího snímku Munster, Go Home!. Na autě je z boku vidět nápis "England or Bust". (liquido26)