poster

Upír ve věžáku (TV film)

Komedie / Rodinný

Československo, 1979, 60 min

Režie:

Ludvík Ráža

Scénář:

Karel Čabrádek
(další profese)
 • Padme_Anakin
  ****

  Milá, vtipná, úsměvná, oddechová záležitost. Tomáš Holý je prostě jen jeden, ať už jeho šibalský úsměv, překvapené oči nebo zadumaný výraz "přemejšlim a potřebuju klid" je nenapodobitelný. Ve vymýšlení způsobů, jak se zbavit potenciálního švagra-upíra, mu zdatně sekunduje filmový bratr a zastaví je až tatínkův pásek: "Copak jsem jim to nevysvětlil? Celou noc museli spát na břiše."(23.7.2018)

 • sharka.68
  ****

  naposledy jsem tuto komedii viděla jako dítě, ve věku TH. (jsme stejný ročník)..docela mne to bavilo. Tak jsem se podívala včera a řezala se smíchy... tolik krve u knihovníka Tomáše (Abrháma), jsem taky nečekala, ale nejvíc mne dostala četba pohádky O sedmero krkavcích,na konci filmu...to mne velice pobavilo... TH skvěle sekundoval Míra Batík....(9.3.2020)

 • BoredSeal
  ***

  Tohle je spíš taková úsměvná bakalářská povídka. Halucinace pro zasvěcené fanoušky československého filmu - Větrovec má fousy, Bohdalová je uklizená do pozadí, Veškrnová hraje praštěnou uťáplou učitelku s brýlemi a Abrhám hraje místo obvyklého zkušeného svůdníka plachého starého mládence také s brýlemi! Snaha byla. Za zmínku stojí, že film zaznamenává klasická paneláková patra a byty, nostalgie kulminovala :) A nelze opomenout, že v tomhle filmu se každou chvíli obědvá nebo večeří, až už jsem měl chuť na řízek se salátem.(10.12.2009)

 • Cesty timem
  ****

  Pro některé upíry (hlavně muzikálového Dráculu) mám slabost a stejně i pro Tomáše Holého, který neměl a stále nemá mezi dětskými herci konkurenci. Jeho reakce, kukuč do zrcadla nebo "pan Růžička je asi vysavač" nebo "...že ji chce na pití a ne za ženu..." (tedy rozuměj v příběhu upír Abrhám svou Veškrnovou) .... "nechce ani dceru ani syna, chce krev.... je to úúúpír.... no vám to není jasný?" :-)) .... a další a další - prostě super.(5.4.2018)

 • ostravak30
  ***

  Pro mě na pomezí dvou a tří hvězd, ale scéna, kdy bratr Ládi předvádí svou chorobu u oběda a Josef Abrhám se toho hned chytí, je vrcholem tohoto filmečku. Skvělé obsazení tuhle blbůstku mírně vylepšuje. Jiný herec - možná jen Menšík nebo Sovák, než Abrhám by asi nedokázali tak přesvědčivě takového ňoumu zahrát. A Tomáš Holý byl jako kluk prostě geniální herec, žádné tak přirozené dítě se podle mě neobjevilo ani do té doby ani od té doby.(9.3.2020)