Reklama

Reklama

Upír ve věžáku

(TV film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Láďa je malý kluk, co rád čte brakovou literaturu a má velkou fantazii. Usmyslí si, že přítel jeho sestry Evy je upír, a tak ho spolu s bratrem podrobí různým zkouškám, které ve svém důsledku způsobí, že se Eva s přítelem opravdu rozejde. Že to nakonec musí Láďa dát zase do pořádku, je v téhle komediální hříčce nasnadě. Zvídavého Láďu si v komedii zahrál Tomáš Holý, už navždy herec dětských rolí, jeho sestru Dagmar Veškrnová a nápadníka Josef Abrhám. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (49)

kingik 

všechny recenze uživatele

Tohle bylo nápadité. Dokonce to umělo pracovat s atmosférou a zanícení dvou kluků do upírské tematiky, bylo podáno dost přesvědčivě. Kvalitní dětský televizní film, ve kterém jsou všechny složky vzácně vyvážené. Kdyby to bylo ještě více strašidelnější, tak bych se nezlobil. Jenže dneska v přívalu opravdových hororů, tohle nemá šanci. 60% ()

Cesty timem 

všechny recenze uživatele

Pro některé upíry (hlavně muzikálového Dráculu) mám slabost a stejně i pro Tomáše Holého, který neměl a stále nemá mezi dětskými herci konkurenci. Jeho reakce, kukuč do zrcadla nebo "pan Růžička je asi vysavač" nebo "...že ji chce na pití a ne za ženu..." (tedy rozuměj v příběhu upír Abrhám svou Veškrnovou) .... "nechce ani dceru ani syna, chce krev.... je to úúúpír.... no vám to není jasný?" :-)) .... a další a další - prostě super. ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Milá, vtipná, úsměvná, oddechová záležitost. Tomáš Holý je prostě jen jeden, ať už jeho šibalský úsměv, překvapené oči nebo zadumaný výraz "přemejšlim a potřebuju klid" je nenapodobitelný. Ve vymýšlení způsobů, jak se zbavit potenciálního švagra-upíra, mu zdatně sekunduje filmový bratr a zastaví je až tatínkův pásek: "Copak jsem jim to nevysvětlil? Celou noc museli spát na břiše." ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Tohle je spíš taková úsměvná bakalářská povídka. Halucinace pro zasvěcené fanoušky československého filmu - Větrovec má fousy, Bohdalová je uklizená do pozadí, Veškrnová hraje praštěnou uťáplou učitelku s brýlemi a Abrhám hraje místo obvyklého zkušeného svůdníka plachého starého mládence také s brýlemi! Snaha byla. Za zmínku stojí, že film zaznamenává klasická paneláková patra a byty, nostalgie kulminovala :) A nelze opomenout, že v tomhle filmu se každou chvíli obědvá nebo večeří, až už jsem měl chuť na řízek se salátem. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Tahle luxusní hodinovka dokáže pobavit vždycky. Tomáš Holý a jeho hlášky prostě nelze nemilovat, stejně tak atmosféru a rekvizity konce sedmdesátých let (tu pokladničku jsem měl taky doma). Kdykoliv film vidím, vždycky se parádně bavím. A to už od malička. Ludvík Ráža byl režisér, který jemný humor uměl točit jako nikdo jiný a herci s ním vždy rádi pracovali. A ve výsledku je to stoprocentně vidět. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama