poster

Planeta oceán

 • Francie

  Planète Océan

 • Velká Británie

  Planet Ocean

 • Slovensko

  Planet Ocean

  (festivalový název)

Dokumentární / Dobrodružný

Francie / Velká Británie, 2012, 93 min

Scénář:

Michael Pitiot

Hrají:

Josh Duhamel
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ivan bohatyr
  *****

  Možná až moc takové výhružné - rychle se všichni změňme nebo do pár let lidstvo umře hladem na zdecimované planetě. Dnes 5 let od natočení filmu žádné zásadní problémy nevidím, tuňáky jíme stále dál. Stejně co s tím může průměrný člověk udělat - odpad třídím, co dál? Co se týče znečištění pořád zmiňovaná jen Čína, no tak hlavně tam by se to mělo vysílat. No ale výborné záběry, kolikrát člověk kroutí hlavou jací živočichové na té naší planetě žijí.(21.4.2017)

 • heyda
  *****

  Velká bezmoc a zoufalství, ani navrhovaná řešení na konci mě neuklidnily, protože jsou z říše sci-fi. Zajímalo by mě, kdo asi tak půjde říct miliardovým nadnárodním korporacím: "Hele už toho rybolovu nechte, rozvrátili jste v oceánech ekosystém." Je to čirá depka. Já se toho možná už naštěstí nedočkám, ale obávám se, že moje děti budou na mnoho druhů ryb koukat už jen v dokumentárních filmech a oceány zaplaví medůzy. A bude ještě hůř: jen pro zajímavost, v roce 1960 nás byly 3 miliardy, dnes je nás skoro 7 a půl miliardy a neustále populace lidí roste....a kdo zredukuje nás?(25.4.2016)

 • kaposlav
  ****

  Počas sledovania som menil názor na konečné hodnotenie. Najpr som chcel udeliť 3* za kvalitné zábery, ale bral som to ako bežný dokument. Po polovičke som chcel udeliť 5*, akože výborny dokument, ale znechutili ma tie moralisticke reči okorenené na záver radami a toho som už presýtený. Kto najviac zasiera planétu? No predsa svätá trojica USA, Británia a Francúzsko. Najprv nech si upracu doma a potom sa strajú o iných. Zmienili v dokumente Brazíliu, Panamu, Čile, Mauretániu, Japonsko, Kóreu a kadekoho, len akosi zabudli na západnu európu a severnú ameriku. Samozrejme najviac si zobrali na starosť miliardovu Čínu, ktorá zásobuje polovičku populácie. Kde by bola vyspelá európa s amerikou bez tej lacnej pracovnej sili, ktorá im všetko lacno zabezpečí? Naši civilizovaný kolegovia z divokého západu natrepali hromadu jadrových bômb do oceánu a zamorili ovzdušie. Samozrejme žiju vysoko nad možnosti planéty a to tak, že ak by tak chceli žiť všetci, potrebovali by sme aspoň päť planét. Dúfam, že hlúpy slovania so strednej európy si teraz budu lámať hlavu ako šetrnejšie žiť, aby zachránili planétu. Problém je za atlantikom a nie chudáci v afrike, čo majú holé zadky, alebo zkrachovaná južná amerika. Číňanov je viac ako američanov spoločne s obývateľmi EU, takže treba nakŕmiť hladné krky a okerem toho mám pocit, že na ních stojí hospodárstvo a ekonomika celej EU, aby sme sa tu akože dobre mali. Niekto by sa tu mal zobudiť a uvedomiť si, že hlavný Ekoterorista su USA!! Žial oni hladajú hovno, ktoré majú pod nohama a ostatný zaslepene spoločne s nimi. Nič to nemení na tom, že planéta ma ťažký zápal pľúc a my ju nútime behať maratón.(2.1.2015)

 • HAL
  ****

  Je nutno se smířit s faktem že jde spíše o agitaci než o dokument jako takový, nicméně i tak je to dílo kvalitní, a ta agitace - byť čistokrevně jednostranná - není vyloženě hloupá ani hysterická. Vizuálně samozřejmě dokonalé, a i zajímavých informací je zde dost. (což říkám s tím že jsem prokapitalisticky založený člověk, kterého toto vede hlavně k myšlence že v budoucnu bude třeba se ne ve velkém omezovat a vracet se zpátky na stromy, ale zavést v obřím měřítku promyšelné geoinženýrství - dokument v tomto se mnou nijak zvlášť nekontradikuje, takže dobrý)(9.11.2015)

 • BarryLyndon
  ***

  Tenhle dokument si to uplně nezaslouží, protože je z nich v topce asi nejlepší. Ale to už je docela na poblití ty propagantistické eko dokumenty. Co mne na tom nejvíc štve je, že ty obrázky jsou prostě nádherný, ale argumenty nula nula nic. Neříkám, že se k planetě Zemi chováme ideálně, ale neuměl by mi to někdo vyargumentovat informačně a bez emocí? Šílený byl voiceover Joshe Duhamela, ještě že to šlo přepnout na noname českou dabérku, která byla o 100% lepší. Kdo moc nefandí ekologii a kydání si hnoje na hlavu za něco za co nemůže, nemusí, tak ať si to pustí bez zvuku a k tomu nějakou pěknou hudbu, bude to lepší zážitek. 5/10(2.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace