Reklama

Reklama

Planeta oceán

  • Francie Planète océan (více)
Trailer
Dokumentární / Dobrodružný
Francie / Velká Británie, 2012, 93 min

Obsahy(1)

Film režisérů Yanna Arthus-Bertranda, Michaela Pitiota a týmu podmořských kameramanů ze všech koutů světa vznikl ve spolupráci se společností OMEGA a za vědecké podpory Tara Expeditions. Snímek odhaluje tajemství některých z největších záhad přírody a zdůrazňuje důležitost harmonického soužití lidstva a oceánů. Planeta oceán slouží jako připomínka existence pouta mezi člověkem a přírodou, stejně jako povinnosti lidstva chránit a respektovat naši planetu. Yann Arthus-Bertrand, velvyslanec dobré vůle pro program životníh o prostředí při OSN, představil film hlavám světových velmocí na konferenci v Riu v červnu 2012. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (47)

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Bertrand mě potěšil už s Home, kdy mi ukázal planetu z naprosto jiného úhlu než ostatní dokumentaristé. Planety Oceán je logicky věnována pouze mořím, nicméně jsem musel při sledování seznat, že tak poučný dokument jsem asi nikdy neviděl. Akorát mě ta voda až tak nezajímá, takže plný počet z toho nebude. 90% ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Velká bezmoc a zoufalství, ani navrhovaná řešení na konci mě neuklidnily, protože jsou z říše sci-fi. Zajímalo by mě, kdo asi tak půjde říct miliardovým nadnárodním korporacím: "Hele už toho rybolovu nechte, rozvrátili jste v oceánech ekosystém." Je to čirá depka. Já se toho možná už naštěstí nedočkám, ale obávám se, že moje děti budou na mnoho druhů ryb koukat už jen v dokumentárních filmech a oceány zaplaví medůzy. A bude ještě hůř: jen pro zajímavost, v roce 1960 nás byly 3 miliardy, dnes je nás skoro 7 a půl miliardy a neustále populace lidí roste....a kdo zredukuje nás? ()

Reklama

kinghome 

všechny recenze uživatele

Asi nejhorší dokument, ktrej jsem kdy viděl. Kdyť pořád jen brečel! Byl to hnus. " Udělejte z 1% chráněnýho oceánu 20%, bude to žůžo a každej z vás to dokáže" a další SRAČKY. Nebo mě pobavilo "Zabíjíme sardinky a proto umřeme až je všechny vyzabíjíme" Božínku co budeme dělat? Už jsem strachy posranej. Chápu třeba globální oteplování,ale stejně, co nám je do toho? Oukej za dalších 100 let se země oteplý o nějakejch dalších 5 stupňů. A koho to kurva zajímá, když už budu dávno po smrti? Tohle je vážně zbytečnej dokument pro zelený človíčky co se hned vydaj zachraňovat oceán tim, že nebudou jezdit autem a přestanou žrát sardinky. TLESKÁM třeba nějakou dutou hlavu přesvědčíte, ale pro mě to byla sračka. 1* za pár hezkejch záběrů, toť vše. ()

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Počas sledovania som menil názor na konečné hodnotenie. Najpr som chcel udeliť 3* za kvalitné zábery, ale bral som to ako bežný dokument. Po polovičke som chcel udeliť 5*, akože výborny dokument, ale znechutili ma tie moralisticke reči okorenené na záver radami a toho som už presýtený. Kto najviac zasiera planétu? No predsa svätá trojica USA, Británia a Francúzsko. Najprv nech si upracu doma a potom sa strajú o iných. Zmienili v dokumente Brazíliu, Panamu, Čile, Mauretániu, Japonsko, Kóreu a kadekoho, len akosi zabudli na západnu európu a severnú ameriku. Samozrejme najviac si zobrali na starosť miliardovu Čínu, ktorá zásobuje polovičku populácie. Kde by bola vyspelá európa s amerikou bez tej lacnej pracovnej sili, ktorá im všetko lacno zabezpečí? Naši civilizovaný kolegovia z divokého západu natrepali hromadu jadrových bômb do oceánu a zamorili ovzdušie. Samozrejme žiju vysoko nad možnosti planéty a to tak, že ak by tak chceli žiť všetci, potrebovali by sme aspoň päť planét. Dúfam, že hlúpy slovania so strednej európy si teraz budu lámať hlavu ako šetrnejšie žiť, aby zachránili planétu. Problém je za atlantikom a nie chudáci v afrike, čo majú holé zadky, alebo zkrachovaná južná amerika. Číňanov je viac ako američanov spoločne s obývateľmi EU, takže treba nakŕmiť hladné krky a okerem toho mám pocit, že na ních stojí hospodárstvo a ekonomika celej EU, aby sme sa tu akože dobre mali. Niekto by sa tu mal zobudiť a uvedomiť si, že hlavný Ekoterorista su USA!! Žial oni hladajú hovno, ktoré majú pod nohama a ostatný zaslepene spoločne s nimi. Nič to nemení na tom, že planéta ma ťažký zápal pľúc a my ju nútime behať maratón. ()

zbyshek 

všechny recenze uživatele

Naprosto úchvatný a zároveň velmi znepokující film. Po shlédnutí jsem si začal uvědomovat všechno to akutně hrozící riziko, k tomu také byl film natočen. Splnil naprosto účel a doufám, že dokáže přesvědčit na té konferenci hlavy států, že se jedná o bezprostřední ohrožení, a že je potřeba zakročit!!! ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama