Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aslan
  ***

  Náhľad na moderného informačného Prométea, ktorý sa postavil pomyselným bohom z Olympu, a musel za to zaplatiť vysokú cenu. Film pôsobí skôr ako pokus diskreditácie osoby Juliene Asanga, s postoja jeho bývalého priateľa a priateľov z USA. Nie je ústrednou myšlienkou poukázanie na pseudodemokratickú vládu USA a jej nedemokratických medzinárodných aktivít plných krvi. Hlavne že Asange je psychicky narušený, chronický klamár a sexuálny násilník ktorému sú ukradnuté životy amerických informátorov. Za to Americkej diplomatke sa pomaličky vykotúľa slza z oka keď zachráni svojho obľúbeného informátora v Líbyi. Vyrovnaný film vrelo odporúčam...(7.10.2015)

 • StarsFan
  ***

  J. S. Mill ve svém díle On Liberty píše, že lidé by měli názory slyšet od těch, kteří jim věří, protože jen tak budou prezentovány v té nejvěrohodnější, nejpřesvědčivější podobě. A nehledě na to, zda osobně s Assangem souhlasím nebo ne, jsem si během The Fifth Estate několikrát pomyslela, jak lepší by ten film mohl být, kdyby se na něm podílel někdo, kdo se s myšlenkami hlavního hrdiny ztotožňuje. (Oliver Stone je samozřejmě první osobou, která mi přišla na mysl.) A také někdo, kdo má alespoň trochu vypravěčského talentu a ví, jak strukturovat příběh. Takhle je z toho totiž jen nevýrazné, zmatené dílko se zbytečnými metaforickými scénami. Benedict Cumberbatch se v něm sice své role zhostil dobře, s lepším scénářem mohl být ale geniální.(24.10.2013)

 • Pítrs85
  ****

  Když se oprostím od toho, jak moc je anebo není tenhle film reálnej, protože jak jeho trefnej závěr sám uznal, pravda neexistuje, existuje jen úhel pohledu a ten má každý jinej (hmm, hluboká myšlenka :-), tak tu máme perfektně natočené politické drama s příměsí thrilleru, jedno z nejlepších, co jsem v letošním roce viděl, Na čemž má velkou zásluhu (jak taky jinak) Benedict Cumberbatch a Daniel Brühl (potěšila ještě přítomnost oblíbených Davida Thewlise a Petera Capaldiho). Líbí se mi ten akční tón, film, který by mohl chtít jednoho nudit (pořád tam jsou sklonění nad notebookama a zuřivě do nich mydlí), tak prostě nemá šanci, přestože trvá nad dvě hodiny... Což už je samo o sobě výmluvné. O samotné problematice WikiLeaks však budete muset zapátrat jinde (na to je film až moc názorově nevyhraněný a soustředí se spíš na profesní vztah dvojice Assange - Domscheit-Berg). A ještě se mi líbilo, jak tam Ben nosí tričko s potiskem The Pirate Bay, vtipné :-)(22.11.2014)

 • Nathalie
  ***

  Vědění je moc. Příběh jedné myšlenky na pozadí několika konfliktů: střet internetových pionýrů a tradičních umírajících médií, práva na informace a práva na soukromí, australského podivínského samorosta a rakouského idealistického hackera. Film trochu jako Wikileaks: kopa informací a balastu na jednom místě, ale vybírat, třídit a analyzovat je musíte po vzoru Popelky sami, nikdo vám v tom nepomůže. Ani brilantní duo Cumberbatch-Bruhl.(23.10.2013)

 • KlárkaS
  ***

  Promarněná šance na 'fikční' thriller a ujištění, že další Social Network opravdu jen tak nebude. Na Khana Holmese Šmaka se klasicky baví dívat, ale odbarvenou hlavou a chladně inteligentním projevem už prostě nepřekvapí. Assangeův dopis pro Cumberbatche(15.10.2013)

 • - Film silně krityzoval Julian Assange. Prý nepopisuje podstatu serveru WikiLeaks a je shovívavý k americké vládě. (morgos)

 • - Server WikiLeaks vznikl v roce 2006 a od začátku se zaměřoval na zveřejňování tajných vládních dokumentů a dalších citlivých dat. (morgos)

 • - Do úlohy Daniela Domscheit-Berga bol obsadený James McAvoy, ktorý však kvôli účinkovaniu v divadelnej hre Macbeth musel odstúpiť. Nahradil ho Daniel Brühl. (ti88na)