Náhľad na moderného informačného Prométea, ktorý sa postavil pomyselným bohom z Olympu, a musel za to zaplatiť vysokú cenu. Film pôsobí skôr ako pokus diskreditácie osoby Juliene Asanga, s postoja jeho bývalého priateľa a priateľov z USA. Nie je ústrednou myšlienkou poukázanie na pseudodemokratickú vládu USA a jej nedemokratických medzinárodných aktivít plných krvi. Hlavne že Asange je psychicky narušený, chronický klamár a sexuálny násilník ktorému sú ukradnuté životy amerických informátorov. Za to Americkej diplomatke sa pomaličky vykotúľa slza z oka keď zachráni svojho obľúbeného informátora v Líbyi. Vyrovnaný film vrelo odporúčam...(7.10.2015)

J. S. Mill ve svém díle On Liberty píše, že lidé by měli názory slyšet od těch, kteří jim věří, protože jen tak budou prezentovány v té nejvěrohodnější, nejpřesvědčivější podobě. A nehledě na to, zda osobně s Assangem souhlasím nebo ne, jsem si během The Fifth Estate několikrát pomyslela, jak lepší by ten film mohl být, kdyby se na něm podílel někdo, kdo se s myšlenkami hlavního hrdiny ztotožňuje. (Oliver Stone je samozřejmě první osobou, která mi přišla na mysl.) A také někdo, kdo má alespoň trochu vypravěčského talentu a ví, jak strukturovat příběh. Takhle je z toho totiž jen nevýrazné, zmatené dílko se zbytečnými metaforickými scénami. Benedict Cumberbatch se v něm sice své role zhostil dobře, s lepším scénářem mohl být ale geniální.(24.10.2013)

Když se oprostím od toho, jak moc je anebo není tenhle film reálnej, protože jak jeho trefnej závěr sám uznal, pravda neexistuje, existuje jen úhel pohledu a ten má každý jinej (hmm, hluboká myšlenka :-), tak tu máme perfektně natočené politické drama s příměsí thrilleru, jedno z nejlepších, co jsem v letošním roce viděl, Na čemž má velkou zásluhu (jak taky jinak) Benedict Cumberbatch a Daniel Brühl (potěšila ještě přítomnost oblíbených Davida Thewlise a Petera Capaldiho). Líbí se mi ten akční tón, film, který by mohl chtít jednoho nudit (pořád tam jsou sklonění nad notebookama a zuřivě do nich mydlí), tak prostě nemá šanci, přestože trvá nad dvě hodiny... Což už je samo o sobě výmluvné. O samotné problematice WikiLeaks však budete muset zapátrat jinde (na to je film až moc názorově nevyhraněný a soustředí se spíš na profesní vztah dvojice Assange - Domscheit-Berg). A ještě se mi líbilo, jak tam Ben nosí tričko s potiskem The Pirate Bay, vtipné :-)(22.11.2014)

Vědění je moc. Příběh jedné myšlenky na pozadí několika konfliktů: střet internetových pionýrů a tradičních umírajících médií, práva na informace a práva na soukromí, australského podivínského samorosta a rakouského idealistického hackera. Film trochu jako Wikileaks: kopa informací a balastu na jednom místě, ale vybírat, třídit a analyzovat je musíte po vzoru Popelky sami, nikdo vám v tom nepomůže. Ani brilantní duo Cumberbatch-Bruhl.(23.10.2013)

Promarněná šance na 'fikční' thriller a ujištění, že další Social Network opravdu jen tak nebude. Na Khana Holmese Šmaka se klasicky baví dívat, ale odbarvenou hlavou a chladně inteligentním projevem už prostě nepřekvapí. Assangeův dopis pro Cumberbatche(15.10.2013)

• - Film silně krityzoval Julian Assange. Prý nepopisuje podstatu serveru WikiLeaks a je shovívavý k americké vládě. (morgos)

• - Server WikiLeaks vznikl v roce 2006 a od začátku se zaměřoval na zveřejňování tajných vládních dokumentů a dalších citlivých dat. (morgos)

• - Do úlohy Daniela Domscheit-Berga bol obsadený James McAvoy, ktorý však kvôli účinkovaniu v divadelnej hre Macbeth musel odstúpiť. Nahradil ho Daniel Brühl. (ti88na)