Sci-fi príbeh Borealis, ktorý je sondou do budúcnosti, sa odohráva na severe planéty vystavenej globálnemu otepľovaniu. V roku 2045 sa ľadovce na póloch roztopili, čo umožnilo prístup k posledným rezervám ropy a zemného plynu na planéte, nachádzajúcim sa ďaleko na severe Kanady. Nie je to prekvapivý vývoj, keďže vedci ho predpovedali už pred niekoľkými desaťročiami. Blízko nálezísk je založené mesto Borealis podobné mestečkám z čias zlatej horúčky. Je to miesto, ktoré môže človeku dať všetko, čo potrebuje. Samozrejme, iba pod podmienkou, že za to zaplatí primeranú cenu, ktorá neraz nebýva vôbec nízka. (Incantator)

PerToon

Pilot k seriálu, kterého se evidentně nedočkáme, a kdybychom se ho dočkali, minimálně já bych asi po pár dílech zapomněl, že ho sleduju. O jeho existenci jsem se dozvěděl přes Michelle Harrison, co mi v paměti utkvěla kdysi dávno svými štěky ve Výplatě a Hvězdné bráně, a možná i proto byla její postava jediná, která mě víc zaujala. Plusem je tak ještě prostředí, takhle vypadá opravdová Kanada, aspoň ta arktická. Jenže to je tak všechno co ve mě shlédnutí zanechalo. Samotný pilot se hodnotí těžce, takže slabší 3*, kdoví ale jak by na tom byl seriál. [originál] ()