Star Trek: Renegades (TV film)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2015, 88 min

Ještě než nakousnu zbytek, tak je nutno podotknout jedno: Nemohlo to být blbější než Into Darkness , v tom měl tenhle pilot seriálu nesmírnou výhodu a skvělou startovní pozici. Ale k věci: Samozřejmě záleží na tom, s čím k Renegades přicházíte. Rozhodně nelze čekat nějaké vysoce kvalitní efekty či herecké výkony, byť těmi efekty místy dokázali tihle "amatéři" překvapit a některé herecké ksichty je milé zase vidět. Asi nelze ani čekat nějaké extra vyprávění a zvraty, ačkoliv poslední vysokorozpočtový Star Trek (2013) ukázal, že klesat je také kam. Ale není to myšlenkou vyloženě blbé a pokud to budu brát jako svým způsobem amatérský fanfilm, tak rozhodně proč ne. Když se star Treku nejsou schopny ujmout velmí televizní tvůrci a společnosti, musí si je prostě lid vytvářet sám. A klidně to může být ve stylu podomácku hračičkářských Renegádů. Uvidíme, kam laťku posune Axanar.(30.9.2015)

• Trisis

Nasvietené ako lacné porno, efekty snáď ešte horšie ako v úplne prvom ST seriály z pred 50tich rokov, hlúpe dialógy, nudné akčné scény, herecké výkony sú... rovnaké ako je to nasvietené... dalo by sa pokračovať vo výpočte sklamaní z tohto počinu. Dúfam že sa nebude pokračovať v seriály v tejto "produkcií". Skôr by som povedal že fanúšikovia sa snažia týmto počinom seriálový ST definitívne pochovať, než ho vrátiť na obrazovky. V roku 2015 je podobný počin na zaplakanie. A obávam sa, že keby to vzniklo pred 40timi rokmi, moje hodnotenie by nebolo o nič vyššie. Odpad.(29.9.2015)

Hodnotím jenom pilotní film - který je dost možná taky tím posledním, co v téhle sérii vznikne. Podmínky, ve kterých Renegades vznikali, jistě nebyly lehké, a je to potřeba vzít do určité míry v úvahu. Obdiv zaslouží ti, kdo sehnali do jednotlivých rolí herce z originálních Star Trek seriálů, méně už ale ti, kteří se podíleli na scénáři, a už vůbec ne ti, kteří to celé sestříhávali dohromady. Upřímně nechápu, jak se můžou v jedné osmdesátidvouminutovce sejít tak vizuálně propracované scény jako v podstatě všechny souboje vesmírných lodí, s odletem padouchů z likvidované těžařské planety. Seriálu by slušelo víc rozmyslu a umírněnosti, protože na nás okamžitě vychrlí doslova hromadu postav, z nichž ty nové jsou povětšinou chodícími žánrovými klišé (ano, včetně Khanovy "dcery";)), a z naprosto neznámého důvodu navlékne všechny do úplně nového - ovšem setsakra retro - designu uniforem. Kdybych to celé měl shrnout jedním slovem, bylo by to "nevyváženost", protože dobré nápady se tu pravidelně míchají s nepochopitelnými až vyloženě špatnými. Netvrdím, že pokud by se Renegades udrželi, že bych jim nedal šanci, ale rozhodně se bez nich bez problémů obejdu. Neutrálních 50%.(16.1.2016)

• Lacike

Novy amatersky Star Trek ide bohuzial v stopach Abramsovych Star Trekov. Takze namiesto nejakej vznesenej myslienky na zamyslenie tu mame mnozstvo prestreliek. Vesmirne suboje su na amaterske podmienky spickove. Horsie to je s interierovymi scenami v ktorym ma srali divne uhly kamery aj pri obycajnych dialogoch. Ale uplny debakel je dejova stranka. Zapletka je primitivna, ale je zahltena takym mnozstvom zbytocynch postav, ze pôsobi neprehladne a po chvili zacnete stracat prehlad o co kazdej z nich ide. Väcsinou o nic a je tam len kvôli vystupu nejakeho Star Trekoveho veterana alebo kvôli ucasti znamej rasy. Zo vsetkych tych postav ma bavil jedine Pavel Chekov. Zvysok mi bol ukradnuty. Takze kvôli nemu davam 1* a navrch davam este pol hviezdicky za snahu. Ale vysledok bohuzial za vela nestoji. Napriek kvalitnym trikom to je jeden z tych slabsich Star Trek fanfilmov. 3/10.(27.6.2016)

Tak jako - snažili se. To je jim třeba přičíst k dobru. Ale bohužel, vydali se i přes poměrně mohutnou crowfundingovou kampaň, trochu špatným směrem. Děj byl místy trochu překombinovaný, v podstatě jsem nepochopil některé dějové kličky a už jsem vůbec netušil, jak a proč se tam některé postavy vyskytují, aby zase rychle zemřeli. Potěší vidět staré dobré známé ksichtíky, herci se snažili, a to i pán s velkým P - Walter Koenig. Ethan Phillips hraje zase nějakého pošuka - ostatně jako vždycky a Tim Russ je prostě Tuvok. Efekty - přiznávám, dají se udělat lepší, ale na druhou stranu nechápu výtky některých zde přítomných honičů trik a "trekkies". CGIčka nebyly špatné a v rámci daného lowcost žánru mě teda rozhodně neurazily. Na druhou stranu spíš průměr, nevím, jestli se jim po tomto výkonu ještě podaří schrastit prachy na seriálové pokračování, pokud by mělo být v tomto duchu, nevím nevím, jestli bych se na nějaký další díl podíval. 55%(21.10.2015)