Šílený terorista

• USA The Mad Bomber (více)

William Dorn (Chuck Connors) bol milujúcim otcom, ktorý celú svoju lásku dával jedinej dcére. Prišiel však rozvod, dcéra si začala s drogami, predávkovala sa a zomrela. Dorn zahorel hnevom voči spoločnosti a rozhodol sa potrestať ju. Najprv si to odniesla škola, do ktorej jeho dcéra chodila, potom i nemocnica, kde sa v čase smrti liečila zo svojich psychických problémov. Nástrojom jeho pomsty sa stávajú podomácky vyrobené bomby. Los Angeles sa ocitá v strachu; nikto nevie, kto za tým všetkým stojí. No, takmer nikto, je tu predsa len jeden človek, ktorý má nejaké tie vedomosti o identite šialenca. Je ním George Fromley (Neville Brand), muž, ktorý sa špecializuje na znásilňovanie žien. On je jediným tromfom v rukách detektíva Geronima Minneliho (Vince Edwards), ktorý pracuje na tomto prípade. (beso74)

Karlos80

Zoufalý muž ve válce se světěm! Skvělý, skvělý, skvělý exploitation béčko s velkým kusem špinavosti a ohavnosti, sexu - nahoty a grafického násilí - smutné že na ženách a pak zcela na nevinných lidech - obětech. Příběh pomsty jednoho šíleného psychotického atentátníka - pomstychtivého otce (skvělý a znepokojující Chuck Connors), který se rozhodl vyčistit hříšnou společnost (kterou viní za smrt své milované dcery, která se předávkovala drogami, a i za rozpad jeho manželství) v LA, za pomoci podomácku vyrobených výbušnin! Vince Edwards tu hrají průměrného policajta, který je bombometčíku a násilníku na stopě. Nevím, ale zdálo se mi jako kdybych film kdysi dávno už někde viděl, a snad dokonce tady u nás v televizi (?), připomněla mi to zřejmě ona nezapomenutelná hrůzná a špinavá finální scéna (dokonalá policejní past), která byla zároveň opravdu velmi znepokojivá. Pokud ano, tak zase nejspíš v TV šla cenzurovaná - zkrácená verze. Film má jednoduchý ale dobrý příběh, je tu ale opravdu dostatek napětí, akce, a různých vychytávek (identifikace totožnosti pachatele za pomoci různých obličejů bylo docela povedené), které tento velmi efektivní snímek nedělají vůbec nudným. Film je opravdu velmi příjemný ke sledování, ale zároveň na druhou stranu i velmi znepokojující a strašidelný, prostě nemocný ve všech směrech. Podle mě jde o jeden z lepších Bert I. Gordon's filmů, který je znám především svými lacinými "zvířecími horory" a "béčkovými scifi", tohle bylo úplně něco jiného, film který byste tomuto režisérovi nejspíš nikdy nepřisoudili. Doporučuji všem grindhouse fanouškům! ()