Smrt z laboratoře (TV film)

Krimi / Psychologický

Československo, 1987, 49 min

Televizní detektivka, kdy kvůli kariéře a úspěchu jsou schopni lidi udělat ty nejhorší činy! Vyčnívající Vašut je zde na pěst, ale aspoň to nebylo tak nudný a ospalý. 50%(16.8.2015)

Vynikající Vašut!(17.11.2013)

• Schlierkamp

Československý televizní kriminální film odehrávající se na ostravském vědeckém virologickém pracovišti, kde se tým odborníků pod vedením doktora Gala snaží objevit vakcínu proti novému původci encefalitidy. Členkou týmu je i mladá stážistka Kateřina (L. Kucharská), která onemocní chřipkou, avšak později vyjde najevo podezření na nebezpečnou infikaci zkoumanými viry. Současně se na pracovišti vyšetřuje ztráta morfia, ve které má prsty mladý dokumentarista, starající se o technické zajištění výzkumu. Tohoto volnomyšlenkářského mladíka majícího potíže s uznáváním autorit ztvárnil svým typickým frajerským způsobem M. Vašut a jeho postava byla jediná, ve které jsem rozpoznal jméno jejího představitele, neboť do ostatních rolí byli obsazeni neznámí herci z ostravského divadla. Ve snímku se také objevila novinářka M. Logojdová, která se vyptávala vedoucího výzkumu na různé informace, a když se nedozvěděla potřebné údaje, zkusila tahat rozumy z Vašuta, u něhož se mimo jiné zajímala, kde by mohla sehnat morfium. Záhy se ukázalo, že domnělá novinářka, jež se nechala pro zisk informací i Vašutem umělecky nafotit, je tajná agentka veřejné bezpečnosti. V závěru se vztahy na pracovišti mezi vedoucím výzkumu a dokumentaristou vyhrotili do té míry, že se všechny prohřešky včetně nákazy nebohé stážistky vyjasnily. Přestože se zapomenutý snímek režiséra F. Mudry odehrává v zajímavém vědeckém prostředí, ne úplně srozumitelný příběh i herecké výkony mě nechaly až příliš chladným, čemuž odpovídá i podprůměrné hodnocení.(12.9.2019)

Vašut v jedné ze svých klasických rolí namistrovaného pitomce, ale tady mu to kupodivu sedlo a tahle detektivka byla vlastně jen díky němu docela koukatelná.(13.5.2016)

Zručně natočená televizní detektivka z prostředí výzkumné chemické laboratoře. Rozmanité charaktery postav udržují správné pnutí, až do samotného konce a dávají vyniknout dobrému hereckému obsazení. Z něho zaujme jednoznačně nejvíc Marek Vašut.(28.1.2013)