Peklo Manitoby

• Západní Německo Die Hölle von Manitoba (více)

Děj se točí kolem slavnosti v městečku Glory City, jejíž součástí tradičně musí být střelecký souboj. Osud proti sobě staví Clinta Brennera (Lex Barker) a Reese (Pierre Brice). Oba soupeři se však spřátelí a navíc je spojuje společný nepřítel, bandita Villain se svými kumpány. Jejich závěrečný duel tak vyústí v nečekanou koncovku... (Mariin)

Cervenak

Tu sa ukázalo, že Brice bol omnoho lepší herec ako Barker. Kým Lex štandardne strieda dva výrazy (zaťaté zuby pri vážnych situáciách a úsmev č. 3 pri čomkoľvek inom), Pierre je plnokrvný. Bohužiaľ, film je zábavný iba tým, že Winnetou tu chľastá whisky, mastí karty, žmurká na ženské a nocí kolt prekliate nízko. Inak je to hrozný blábol, ktorý sa odohráva v jednom mestečku (presnejšie v jednom saloone), zrejme ho celý natočili za týždeň a scenár rozhodne písali počas natáčania. Dej je taký riedky, že 70% filmu je iba žvatlanie o ničom, aby sa to natiahlo na celovečernú stopáž. Vďaka aspoň za dve/tri prestrelky a dokonalú buddy chémiu, tí dvaja museli byť fakt kamaráti, alebo to aspoň vedeli predstierať. "Stretneme sa ešte?" "Určite!" ()

tron

„Uvidíme sa ešte niekedy?“ – „Určite.“ Ako sa prejavuje skutočné priateľstvo? Keď po 5. spoločných filmoch s kolegom a zároveň kamarátom dobrovoľne hráte ešte v šiestom. Peklo Manitoby nemá peckový scenár, réžia je unavená, akcie je málo. Ale viete čo? Vôbec to nevadí, pretože na filme je krásne vidieť, akí boli Lex Barker a Pierre Brice veľkí kamoši a v ich spoločných scénach to medzi nimi parádne iskrí; stačí, aby sa na seba pozreli a už vidíte, akí to boli aj v reálnom živote, nielen pred kamerami, priatelia a ako si ľudsky sadli, našli sa. Musím priznať, že sa mi veľmi príjemne pozeralo na ich úsmevy, žmurkania atď. Obaja herci tú majú aj pár oddelených scén, v ktorých sú povedzme štandardní (u Bricea je osviežujúce nevidieť ho v úlohe diplomatického Indiána), ale akonáhle sa objavia bok po boku, doslova ožijú a vidno, ako si jeden druhého vážia a cítia sa v jeho spoločnosti úžasne uvoľnene. Fakt to nie je príliš vydarený film, ale práve vďaka chémii oboch hercov by som sa nečudoval, ak by Peklo Manitoby bolo pre niektorých divákov ich najobľúbenejším filmom, ktoré vznikli zo spolupráce Barker/Brice. ()

novoten

Než jsem se dostal postavám pod kůži a dal si dohromady, co má mít asi tak který charakter za význam, byla skoro polovina filmu za mnou. Když pak scénář střídá jenom dvě polohy - zmatenou nebo naivní - zdálo by se, že je na katastrofu zaděláno. Jenže jsou tu dva důvody proti. Lex Barker a Pierre Brice s přehledem dokazují, že parťácká chemie z Vinnetoua nefunguje náhodou a jejich společné scény jsou pro každého fanouška klasických Mayovek úsměvným pohlazením po duši. Díky nim je tak z Manitoby relativně příjemná oddychovka pro všechny, kdo chtějí dva nezapomenutelné idoly vidět i v jiném vztahu než jako pokrevní bratry. ()

liquido26

Tři hvězdy za samotný film, který nebyl ničím jiným než pomalým upovídaným, kulisovým westernem s mizerně natočenými rvačkami nebo souboji (prostě se mi to zdálo strašně neopravdový). Poslední hvězdu přidávám za to, jak neskutečně dlouho a neúspěšně jsem tento film sháněl a strašně ho chtěl vidět, až se mi to dnes zcela náhodou zadařilo a prostě vidět Pierra Brice a Lexe Barkera spolu v jednom filmu (a není to Vinnetou), tak to je pro mě zážitek - dokonalá dvojka sympaťáků, kteří k sobě prostě sedí. Škoda, že společně nenatočili víc nevinnetouovských filmů. No a ještě je třeba zmínit dabing, který se sice téměř nedal poslouchat, ale aspoň pobavil. Ale je to tím, že když dáte k Bricovi a Barkerovi jakejkoliv jinej hlas než Fischera a Ráže, tak to vždycky bude působit pěkně divně. ()

argenson

Lex Barker: "Hele, Pierre, já letos točim osm filmů a už mě nebaví ta poloha Káji Maříka. Pojďme si jen tak ze srandy natočit něco, kde nebudeme oba takoví mamlasové z čítanky. Nemusí to bejt žádný veledílo, nemusí to stát moc peněz, vlastně to klidně může bejt docela nuda, ale třeba to lidi ocení vidět tě jinak než jako Vinnetoua." Asi takhle nějak podle mě vznikl koncept Pekla Manitoby. ()

• Jedná se v pořadí již o šestý film, kde si spolu zahráli hlavní role Lex Barker a Pierre Brice. (Armin82)