Děj se točí kolem slavnosti v městečku Glory City, jejíž součástí tradičně musí být střelecký souboj. Osud proti sobě staví Clinta Brennera (Lex Barker) a Reese (Pierre Brice). Oba soupeři se však spřátelí a navíc je spojuje společný nepřítel, bandita Villain se svými kumpány. Jejich závěrečný duel tak vyústí v nečekanou koncovku... (Mariin)

Untentrauer

Mayovkám přicházím na chuť teprve teď - "na stará kolena". Nikdy jsem je nečetl (a číst je ani nebudu) a ani je moc nesledoval. Nicméně Barkera a Brice jsem s nimi měl natolik spojené, že mě tento film doslova přepadl a nadchl. Možná začínám páprdovatět, ale scéna, kdy se Barker a Brice potkají u táboráku, prohodí spolu pár frází a jdou s obezřetností spát se mi prostě moc líbila. Jako protiváha tomu je pak povedená rvačka v hotelu. Tyto scény mluví za vše. Mezi těmito herci funguje skvělá chemie a tak není třeba dlouhých dialogů, ani vysvětlování, proč si zrovna oni padli do oka a to jak v soukromí, tak i jako postavy jimi ztvárněné v tomto filmu. Nemohl jsem se zbavit pocitu jakési westernové klasiky, kdy jsou od začátku mince prakticky rozdané a vy celý film čekáte jen na jednu jedinou vrcholnou přestřelku. Je to velmi jednoduchá zápletka a pokud jsou dobří herci, pak se většinou povede. Podle mého soudu si BaB v tomto filmu odpočinuli od stereotypu. Z celého projektu pak vyzařuje jistý klid a jistota. I děj tomu odpovídá, jelikož se až po dlouhých 40ti minutách dozvíme o co vlastně přesně jde. Oba hrdinové se zde krásně doplňují a opakuji, je cosi uklidňujícího na tom sledovat je při práci a poslouchat jejich nevinné špičkování a poznámky. Na úplný konec filmu si nechali dokonce i trochu napětí. P.S. To, že druhého pistolníka hraje Brice mi došlo až v polovině filmu. Jinak jsem si říkal, sakra ten chlap je mi povědomej.... ()

Mr.Bulanek

Napeti ktere trvalo od prvnich minut az do poslednich. Lex a Pierre v jinych rolich ale opet sehrani asi leta praxe a odrikani :-). U tohoto filmu jsem se vyborne bavil a divim se ze jsem na ten film nenarazil driv ale lepsi pozde nez jeste pozdeji. Lex ma stejneho kone na kterem se prohanel po kurdistanu a Pierre ukazal ze se prece jenom umi tvarit jinak nez vazne. ()

liquido26

Tři hvězdy za samotný film, který nebyl ničím jiným než pomalým upovídaným, kulisovým westernem s mizerně natočenými rvačkami nebo souboji (prostě se mi to zdálo strašně neopravdový). Poslední hvězdu přidávám za to, jak neskutečně dlouho a neúspěšně jsem tento film sháněl a strašně ho chtěl vidět, až se mi to dnes zcela náhodou zadařilo a prostě vidět Pierra Brice a Lexe Barkera spolu v jednom filmu (a není to Vinnetou), tak to je pro mě zážitek - dokonalá dvojka sympaťáků, kteří k sobě prostě sedí. Škoda, že společně nenatočili víc nevinnetouovských filmů. No a ještě je třeba zmínit dabing, který se sice téměř nedal poslouchat, ale aspoň pobavil. Ale je to tím, že když dáte k Bricovi a Barkerovi jakejkoliv jinej hlas než Fischera a Ráže, tak to vždycky bude působit pěkně divně. ()

arcticsky

Ani jsem donedávna nevěděl o existenci tohoto filmu. Je jasné, že bez hlavních protagonistů by tento spaghetti (?) western měl o dva body méně. Ale pro fanoušky mayovek je to skoro lahůdka. Lex s Pierrem zde popíjejí whisky a zvláště "Vinnetou" je zde usměvavý a skoro se dá říci špičkující narozdíl od jeho zachmuřeně - patetického výrazu v mayovkách. ()

novoten

Než jsem se dostal postavám pod kůži a dal si dohromady, co má mít asi tak který charakter za význam, byla skoro polovina filmu za mnou. Když pak scénář střídá jenom dvě polohy - zmatenou nebo naivní - zdálo by se, že je na katastrofu zaděláno. Jenže jsou tu dva důvody proti. Lex Barker a Pierre Brice s přehledem dokazují, že parťácká chemie z Vinnetoua nefunguje náhodou a jejich společné scény jsou pro každého fanouška klasických Mayovek úsměvným pohlazením po duši. Díky nim je tak z Manitoby relativně příjemná oddychovka pro všechny, kdo chtějí dva nezapomenutelné idoly vidět i v jiném vztahu než jako pokrevní bratry. ()

• Jedná se v pořadí již o šestý film, kde si spolu zahráli hlavní role Lex Barker a Pierre Brice. (Armin82)