• Tom_Lachtan
  ***

  televizní dialogovka, plná nacistických generálů, co by všichni nejraději demokratický proces a odsouzení strýčka Adolfa a jedinými nazzi-padouchy jsou tu páni esesáčci, kteří jsou všichni bez vlasů a s padoušskými zlopohledy, které by jim mohl závidět leckterý béčkový padouch. Nechápejte mě špatně, jsem rád, že tu jsou obě tváře důstojnictva, ale tady je to přespříliš černobilé a je to škoda, protože většina generálů, co se zde vyskytují jsou hodně zajímavé osobnosti. PS: Hitler je tu naprosto směšná figurka, co si kreslí antické sloupořadí do notýsku a herecky je zcela nezvládnutý, takový (absolutně neodceněný a zde notně vysmívaný) Pavel Kříž v Lídě Baarové je asi dvousetkrát lepší Adolf(25.12.2017)

 • Morholt
  ***

  Jestliže jsou Němci často chváleni za to, jak se na plátnech či obrazovkách dokážou postavit čelem k vlastní minulosti, tak tady to neplatí. Ani by mi tak nevadilo idealizování Rommela, které má ostatně dlouhou tradici a to nejen v Německu, ale tady mi to přišlo jako obhajoba kompletní generality wehrmachtu a to neberu. Vlastně tu nenajdete jediného vysokého důstojníka, kterému by nebyla situace na západě jasná a který by se nechtěl se spojenci domluvit. Stejně tak mi připadalo, že tu všichni do jednoho souhlasí s atentátem na Hitlera. V opozici stojí složky SS, kde jsou prozměnu všichni záporáci jak vyšití, což by mi sice nevadilo, pokud by tu ale nebyli v tak kontrastním postavení. Nicméně i tak mě tyhle mluvící hlavy docela bavily, protože pokud pominu výše zmíněné, tak tu bylo celkem věrně zachycené dění ve štábech před a po invazi. Sedlo mi to i herecky a Tukur byl pro roli Rommela trefou do černého. Jediný, kdo se moc nepovedl, byl Hitler, kterému totálně chybělo charisma a asi nejvíc ze všeho připomínal Chaplinovo pojetí. 60%(24.9.2018)

 • nascendi
  ***

  Čítal som o Rommelovi, videl som Valkýru, aj nejaké dokumentárne filmy, ale tajne som dúfal, že tento životopisný film mi prinesie nejaké nové informácie, nové pohľady na úlohu legendárneho Rommela v závere II. svetovej vojny. Nepriniesol. Bola to taká televízna inscenácia, v ktorej sa motali vysokí vojenskí hodnostári v nažehlených uniformách a deklamovali texty, ktoré vypotil snaživý scenárista. Sledovanie filmu nepovažujem za stratený čas, ale ťažko by som si vybavil, čo ma na filme najviac zaujalo. Asi iba to mizerné stvárnenie Hitlera.(22.9.2018)

 • klúčik
  ***

  Tvorcovia filmu sa nás snažili presvedčiť , že Rommel bol ten dobrý .... Môžeme povedať, že Rommel bol výborný vojak, organizátor a stratég, ale mal jednu veľkú smolu, že bol generál nacistického, fašistického vojska. Je len málo pravdepodobné, že nevedel čo sa deje na obsadených územiach ?? Bol to generál, ktorý slúžil veľkému vodcovi, a určite zo začiatku veril v jeho schopnosti... Teraz o filme - film bol celkom zaujímavý a aj preto ho hodnotím 70%.(19.1.2019)

 • Volodimir2
  *****

  V prvom rade si musíme uvedomiť, že toto nie je film o operácii Valkýra aj keď veľká časť filmu sa jej venovala. Celkovo sa javil ako takmer dokumentárny film. Prvýkrát je tu skúmaný vnútorný konflikt Rommel Hitler. Kto má záujem o históriu 2. svetovej vojny tak tento film mu to uľahčí. Je takmer úplne presný. Nerozoberá detaily a v kocke poukazuje na vtedajšie problémy Nemecka. Generál poľný maršal Erwin Rommel bol najuznávanejší veliteľ nemeckej armády. Preto ho v januári 1944 Hitler vymenoval za veliteľa armádnej skupiny "B" v severnom Francúzsku. Snažil sa Atlantickým valom vytvoriť vážnu prekážku pre spojencov. V dôsledku strategických nezhôd s veliteľom celého vojenského zoskupenia vo Francúzsku poľným maršalom Rundstedtom však nebol vypracovaný jediný plán na obranu západnej hranice ríše. To viedlo k nezvládnutiu situácie nemeckých vojsk v dobe vylodenia sa spojencov v Normandii 6. júna 1944. Jeho mýtus sa dostáva do konfliktu s jeho svedomím a lojalitou k nacistickému režimu. Film končí krátko po rozhovore, ktorý bol uvedený na začiatku filmu. Erwin Rommel sa lúči s rodinou a cestuje s generálmi v aute, kde pod nátlakom spácha samovraždu. Tento film má nemeckú známku kvality, sú tu použité dobové snímky a dokumentárne filmy z obdobia vojny vrátane filmu z pohrebu Erwina Rommela.(31.1.2018)

 • - Film byl poprvé uveden na stanici Das Erste dne 1. listopadu 2012, čtrnáct dní před 121. výročím Rommelova narození. Sledovanost dosáhla 6,38 milionu diváků. (vangobseck)

 • - Ulrich Tukur byl za svůj výkon v hlavní roli Rommela oceněn v rámci Bambi Awards. (vangobseck)

 • - V úvodu se objeví citát Hannah Arendtové „Wir sind auch für unseren Gehorsam verantwortlich“, který lze přeložit jako „Jsme zodpovědni za naši poslušnost“. (vangobseck)