The Smell of Us

Math je prázdný, avšak dobře vypadající kluk, který své tělo nabízí jako gay escort. Líbí se kamarádovi JP, který se ho snaží sbalit. Mezi ně se chce dostat jejich kamarádka Marie, jenže Mathovi jsou všichni ukradení. Film o sebedestruktivních skateboardistech v Paříži, o prázdnotě, drogách, sexu, prostituci, penězích a nevyhnutelnému údělu, ke kterému někteří směřují. (Gaytitulky.info)

tron

Ďalší temný Larry Clark a jeho mierne povedané pochmúrny pohľad na mládež. Ten je mimochodom rovnaký, ako v jeho debute Kids v roku 1995, čo znamená alebo to, že sa zasekol v 90. rokoch a je odtrhnutý od reality, alebo to, že sa mládež posledné dve desaťročia prakticky vôbec nezmenila . Ale v podstate je to fuk, keďže výsledkom je šmejdový film s nesympatickými postavami a len s minimum sexu. Sú tu dve dlhšie inkriminované scény, jedna heterosexuálna, druhá homosexuálna a potom už len more nudy a nechutností. ()

Aluska88

Larry Clark, renomovaný odborník na zpracování životů "zlaté mládeže" si tentokrát vzal na paškál francouzské teenagery, kteří vedou své nudné, povrchní a prázdné životy den co den stále stejně. Přináší tak svůj další počin, který se však ničím neliší od jeho nejznámějších snímků, jako Ken Park či Šikana. A není zdaleka ani tak šokující, explicitní, či drsný, ani nedokáže nabídnout nikterak zajímavé postavy. Až na vztah hlavního hrdiny, který disponuje po celý film jediným apatickým a nezúčastněným výrazem a jeho kámoše. Mládež bez budoucnosti, protože sama nedokáže využít ani přítomnosti. Mládež ztracená v moderním světě, plném jednoduchého povyražení, bezduché zábavy a techniky, která dělá z lidí něco jako "zombie moderní doby." Lid bez cílů, hodnot. Na tom přece nezáleží, že. Cigára a drogy nabídnou více. Jak je ve filmech Larryho Clarka zvykem, dočkáme se chlastu, drog, sexu, válení se a nějakých těch lehkých zvrhlostí. ()

Radko

Potenciál mladých ľudí mi dáva nádej, uviedla Michell Obamová (2007). A ešte titulka článku v denníku SME (1997): Nádejou každého národa je jeho mládež. The Smell of Us Larryho Clarka tieto slová plne potvrdzuje. Nuž a za režisérove cameo zanedbaného, starého a pomočeného bezdomovca s menom Rockstar, ktorého skateboardisti používajú ako živú prekážku, filmu zaslúžene pridávam jednu hviezdičku. ()

castor

Tak Larry Clark si nedá pokoj a doufá, že jeho výlety mezi mladé ještě někoho zajímají. Živočišnost, odvrácená strana lidského bytí, lidé na okraji společnosti, zkažená mládež. Homosexuálové, skejťáci, nadržení důchodci, zanícení footfetišisté. Clark znovu provokuje, znovu dokazuje, že nezvládne natočit film, ve kterém by spolu zběsile nesouložili mladí herci, znovu dokazuje, že mu nevadí, že to ve skutečnosti moc nedrží pohromadě. Otevřených záběrů hraničících s lehkou pornografií se dočkáme dost, ale znovu opakuju, zda to ještě někoho zajímá. Mě teda už určitě ne. ()

vegetol.mp

Tak člověk se musí smát. Jestli je Clark v něčem opravdu dobrej, pak v tom, jak s naprosto kameným výrazem umí lidi nasrat. A ty troubové mu na ty jeho provokace skáčou jak malý děcka a píšou o tom pohoršený komentáře, zatímco on se jim směje do ksichtu. Pokud někdo zná tvorbu Larryho Clarka, ví do čeho jde. Jeho styl, ve kterým s oblibou ukazuje lidskej hnus a živočišnost se léty příliš nemění, takže pokud někdo viděl jeho předchozí filmy jako Kids nebo Ken Park, už ho tady nic nepřekvapí. Prostě plno dobrejch mladejch herců, drog a sexu. To vše nasnímaný zručně, takže člověk vlastně neví, jestli ještě kouká na umění nebo na erotickej film bez vyšších uměleckých ambicí. Osobně považuju za nejlepší Clarkovo filmy Feťáky a Šikanu. Tohle je taková rutina, kterou Clark zvládne levou zadní. Kdyby to pojmenoval Kids 2, udělal by nejlíp. ()

Martin741

Nemam rad Larryho Clarka a jeho uchylarny. Clark ma rovnako temny pohlad na dospievajucu mladez ako vo filme Kids 1995. A jak pozeram, zase dostal vo filme priestor miestny pornokrotitel cokohadov, to je ale uchylka a tie ja nenavidim : 5 % ()

mira007

Ode dneška koukám na skateboardisty trochu jinak :-) ,,, film o bezcílné mládeži s prkny, kteří nemají jiný nápad, než si přivydělávat homosexuální prostitucí. Syrové, sexuálně otevřené, beznadějné. Scéna s nahatou sedmdesátiletou matkou - šílenost ( asi nikdy jsem neviděl starší nahou herečku ...herečku?) ()

Gore

Larry Clark ani v 70ti letech nezklamal a natočil opět svou obvyklou variaci na jeho nejslavnější prvotinu Kids. Kids byly ve svý době jedinečný a nezapomenutelný. Zde se to již pomalu míjí účinkem, ale i přesto jde o zajímavou sondu do života spodiny "dětí", tentokrát francouzské, kteří vyloženě šukají s důchodcema, jezdí na skateboardu, fetují a myslí si, že to je život. Režisér si zde střihnul malou roli bezdomovce, co se pomočí a překvapila mě účast Michaela Pitta a pochopitelně potěšila. Filmy Larry Clarka mi vždycky přivodí stísněný depresivní pocit plný beznaděje a je mi z nich špatně, ne jinak je to i tohoto filmu. ()

jiri.twist

Film mi nesedl, ale to neznamená, že je to brak. Zřejmě tímto počinem chtěli tvůrci něco sdělit, jen mě nezasáhli tím správným směrem. Záměrem byla asi ta rozvláčnost, rozdrobenost, i když spojovací prvek tam byl. Povadlá těla nehezkých mladíků, prdících celé dětství doma u počítačů, je realita současnosti. Ta jeho matka by snad mohla být jeho prababička, kde tu vyštrachali. Možná ještě před padesáti lety někde stála na rohu mávajíc kabelkou. A jak mu ten dědek vycucával palec u nohy se špínou za nehtem ... přitom měl "hlavní hrdina" přeroslé nechutné nehty na nohách jako zvířecí pařáty, v tu chvíli se mi zvedl kufr a málem jsem hodil šavli na monitor. To byl také záměr? Hodně reálně drsné, ale doufám, že takový není celý svět ... 4464 ()