Vinnetou a míšenka Apanači

Winnetou and the Crossbreed

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Itálie / Jugoslávie, 1966, 87 min

• rakovnik

Je až neuvěřitelné, kolika faux-pas se scénáristé dopustili. Děj tohoto filmu je vyloženě pitomý, nebo pro úplně malé děti (ale to asi tvůrci úplně nezamýšleli). Ačkoli je pohromadě Vinnetou i Old Shaterhand, nepřebije přítomnost obou "bratrů" chyby a hlouposti ve filmu. Navíc obecně nemám rád filmy, kde jsou statečné děti a mladé dívky. Záporáci jsou nemastní - neslaní a ve verzi, kterou jsem zhlédl, je i naprosto zoufalý dabing. Prostě až na pár světlých momentů bohužel skoro vše špatně.(29.7.2015)

Až na několik ubíjejících nesmyslů je "Vinnetou a Míšenka Apanači" celkem obstojnou mayovkou s povedenými přestřelkami. Dvě silné výhrady bych ale přeci jen měla. Tou první je Götz George (nechápu, proč musí hrát ve dvou dílech dvě různé postavy), tou druhou je český dabing (nechápu, proč musí jeden dabér mluvit šest postav).(20.7.2011)

ČT1 HD - Nejslabší díl z "klasické série" Mayovek o Vinnetouovi. Nemám tedy na mysli Žut, Kurdistán nebo orientální sérii. Dabing občas trhá uši, nejenom Olda, ale také vedlejší postavy, které mluví pár herců. Jednou dokonce jednu postavu mluví 2 herci během pár vteřin :) Neseděla mi také humorná vložka. No ale šlo to, mám pro Máyovky slabost. 67% (with J.)(17.8.2016)

• Wacoslav1

Fuj! zumpa nejvetsiho kalibru uplne stejny kulisy a zabery vykradeny z minulych dilu kdyz prijizdi takzvani kejovove muzete zahlidnout apace vedeny Incucunou trapny pokusy o humor to pak potapi definitivne tohle byla snad komedie cilena to neni jinak mozny proste ujeta hrozna groteska kam klesli mayovky pod reziserem Phillipem to sem nezral nezachrani to ani zaporaci ti stoji taky za prd a o tom dabingu snad uz radeji nepsat jenom sem cekal kdy zacne Barkera mluvit nekdo jinej protoze to z Razem jeblo mluvil jak v poslednim tazeni Stepnicka tu zase namluvil asi 15 postav a komicky bylo jak nekdo koho daboval a nekdo dalsi k tomu se tyto dve postavy hadali a on se tak hadal sam se sebou a najednou plesk dalsi zaber a mluvi to najednou nekdo jinej co zas namluvil 10 jinych postav?! no to mne dorazilo a byla to schnila tresnicka na tomhle vyblitym dortu pokud milujete mayovky tomuhle se vyhnete a nekazte si dojem je to fakt prasecina(23.6.2012)

• Xmilden

Určitě nejslabší díl, ve kterém se objevuje Old Shaterhand. Děj je plný nelogičností a zmatků. Bantiti první propustí vězně aby je pak vzápětí zase chtěli chytit. Vinnetou zachrání hořícího banditu tím že jej hodí do sudu s vodou a následně jej uspí úderem. Scéna kdy Vinnetou zavelí společně s dělníky k útoku na město bez jakéhokoliv krytí za bílého dne si taky říká o návštěvu v psychytrické léčebně. Hlavní padouch je tentokráte zlikvidován svým komplicem (to nebývalo zvykem), který na konci skoná nesmyslně, když jej přejede vlak a on nějak zapomene uhnout. Pak už jsou perličky vypůjčené scény z jiných dílů. Jinak ační scény nejsou špatné. PS: Abych nezapomněl na neuvěřitelně blbě namluveného Sama Hawkinse.(2.6.2007)

• - Film je v pořadí šestým snímkem, ve kterém si společně zahráli Pierre Brice a Lex Barker. (hippyman)

• - Uvažovalo se o dalších dvou filmech. Měli nést názvy "Vinnetou na cizích stopách" a "Vinnetouova sestra". (Stocki)

• - Kromě těch Mayovek natáčených v Jugoslávii mělo dojít i k Mayovce, která by byla natáčena ve Spojených státech amerických a v Kanadě. V roce 1967 nabídl producent Horst Wendlandt hlavní roli Pierru Briceovi už s hotovým konceptem příběhu. Brice předběžně souhlasil, ovšem požadoval možnost aby se později mohl k hotovému scénáři vyjádřit. Wendlandt ale neměl pro hercův požadavek pochopení, oba se pohádali a k natáčení nikdy nedošlo. (Stocki)