Old Firehand

Thunder at the Border

Western / Dobrodružný

Západní Německo / Jugoslávie, 1966, 91 min

• Tosim

Do natáčení mayovek vstoupili američtí producenti (Columbia), přibyli noví scénáristé a herci...a Old Firehand vypadá jak Brežnev :))) Jenom ta zasraná nuda zůstala a evidentně nezmizela chronologickými přemety a oživením Nšo-či, která má trapný milostný románek s nějakým Tomem, no fuj :))) Jedině, když si z toho všeho děláte legraci, zapomenete i na ten příšerný (rychlo)dabing - ano, pane Ptáčku, zase jste posral, co se dalo. Děkujeme :-( No jo a chybí Lex Barker!!!(20.4.2003)

Nechápu vás...skvělá akce, dobrá hudba a skvělý herecký výkon Roda Camerona....na Grangera sice nemá ale pořád je hodně slušný.....film by se podle mě obešel i bez Brice, protože v těch posledních filmových mayovkách už jen zoufale hlavním hrdinům přicmrndává a navíc to ani dobře neumí....oproti knižní předloze ale stejně nepochopim proč tvůrci postavu Vinnetoua tak oškubaly a ubraly z příběhu...to už se na to mohly vykašlat a nedávat tam nablblý Bricovy camea...za Camerona a výbornou akci ale čtyři hvězdičky...(5.11.2009)

• donkocicak

Celkem slušný western, kdyby nešlo o film s Vinnetouem, možná bych dal o jednu hvězdu více. Vinnetou je zde opět na vedlejší koleji ( jako v Old Surehandovi ), škoda. Firehand je mi sympatičtější než Surehandova postava, ale přesto jde o slabší mayovku. Byť některé bojové scény jsou napínavé a hudba je vynikající. Za povšimnutí stojí postava, kterou hraje Rik Battaglia, ve všech ostatních mayovkách hrál vždy padouchy, zde je za klaďase. Tvůrci si zřejmě mysleli, že upadající sérii oživí vzkříšením mrtvé Nšo - či. Nepovedlo se a mayovky pomalu, ale jistě spěly ke svému konci.(15.1.2009)

• Wacoslav1

No nemyslím si, že by tahle Mayovka byla úplně vyloženě špatná určitě je kvalitnější než ty prasečiny z Grangerem pod taktovkou Haralda Phillipa. Old Firehand je celkem v poho hrdina. Záporák taky ujde. Jenom škoda, že spousta dialogů mimo akční scény je tu úplně mimo (možná je to tím šášovským dabingem) každopádně místy dost WTF a nuda a Bataglia jako klaďas tomu říkám fail. aspoň ty přestřelky celkem ušli.45%(21.6.2014)

• eFOXsize

Nebude náhoda, že zpracování od Alfreda Vohrera nejsou to pravé ořechové. On prostě neumí ve filmu vynahradit L. Barkera a čarovného ducha Pokladu a Vinnetou... Všechny zpracování od něho mi přijdou nedostatečně promyšlené, odfláknuté za vidinou peněz. ádoby romantická zápletka Nšo-či mě přinutila se spíše zamračit a ignorovat, Old Firehand mě také nenadchnul. Skutečně je zde cítit jakási tendece amerického westernu, ale dámy a pánové - mně se to sem nehodí. Za mě nejhorší Mayovka.(19.7.2013)

• - Natáčení provázely četné bóry. Jednou se v prudkém ledovém větru splašilo 110 koní odpočívajících v ohradě, tu prorazili, mnozí koně popadali a přitom se poranili. Jeden musel být utracen. (hippyman)

• - Natáčení začalo v pondělí 15. srpna 1966 scénou, v níž bandité přepadnou apačské bojovníky. Poslední klapka padla o 66 dní později, 20. října 1966. (hippyman)

• - Tento film je poslední mayovka, která vznikla pod produkcí Horsta Wendlanta, Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti již točil Artur Brauner. (Filcooper)