poster

Na okraji pouště

 • USA

  Mojave

 • Slovensko

  Na okraji púšte

 • Velká Británie

  Mojave

Thriller

USA, 2015, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  Celkem dobré předpoklady pro to, aby to mohl být zajímavý film, ale jelikož se od thrilleru čeká alespoň trocha toho napětí, film se celkem minul účinkem. Napínavé to není, jen čekáte, co z toho nakonec vyleze. No a ono z toho nevyleze nic moc. Relativně nudná podívaná se zajímavými herci a nevyužitým potenciálem.(19.1.2016)

 • Loki_Six
  *

  "You're not a talker. I like that. You know, you meet people out here and they just...well, they tell you what they want you to think they are, which is bad enough, or what they really think they are, which is worse. Where they think they're from, where they think they're going, or... where they meant to go. I mean, you meet a guy, and he tells you..."I have a child. I have a beautiful home." And he tells you that, right? And maybe he believes it's true, but I think, in what sense does he have a house and child? I mean, these basics. Bank has a house. Wife has a child. You see if she doesn't. Bank has a house, brother. You pay the bank, don't pay your taxes, you see who owns your house. You rent it from the government."(17.5.2018)

 • sedm.1
  *

  Doslova neuvěřitelným způsobem mě iritují filmy, u kterých vůbec nenacházím smysl a důvod pro jejich existenci. Jako se mi to stalo právě u Mojave. Jaký to celé mělo vlastně význam? Co tím tvůrci vůbec zamýšleli? Žánrově by tedy asi mělo jít skutečně o thriller, kde ale hlavním vraždícím nástrojem je lavina bezvýznamných, „duchaplných“ slov, které by zlikvidovali i slona. Zápletka je jedno velké neštěstí, kde se dějí takové věci, že kdyby se tam v průběhu filmu najednou objevil kačer Donald, tak by mě to ani nepřekvapilo a ani bych se tomu nedivil, všechny postavy jsou pak podány neuvěřitelně cool, samozřejmě v tom nejhorším slova smyslu a zároveň to jsou takový filozofové a chytrolíni, že si musí divák připadat jako totální idiot, ikdyž ono idiotství pochází spíš z jiného zdroje. Celý film jinak působí šíleně nudně, krom těch blábolů se tam ani neděje nic moc jiného, ústřední konflikt mezi dvěma ústředními postavami je navíc vyvolán laciným, naivním a v podstatě i vyloženě divným způsobem, o jeho průběhu pak ani nemluvě, no a samotné finále, respektive pointa je, jak se říká, nekompromisní výstřel do prázdna, kdy si tak akorát může každý říct, „a jako co?, to bylo jako všechno?“. Hledat pak nějaké další filmové prvky, jako atmosféra, styl, napětí, emoce, nic z toho nemá smysl, v tomto ohledu je film naprosto prázdným, nepopsaným listem, a tak vlastně jedinou výraznější položkou Mojava je herecké obsazení, kvůli kterému jsem do tohoto snímku vlastně ale vůbec i šel, hlavně tedy samozřejmě kvůli Wahlbergovi, ten se tu ovšem dle očekávání vyskytoval dohromady tak tři minutky, takže alespoň díky za poměrně výraznější part Oscara Isaaca, který byl jediný přesvědčivý a vlastně v podstatě i poměrně zábavný. Celkově jde ale skutečně o naprostou zbytečnost, kterou vážně nelze upřímně nikomu doporučit.(29.9.2017)

 • POMO
  **

  Priemerný thriller s Oscarom Isaacom, nevhodne obsadeným do role vraha. Garrett Hedlund možno pritiahne diváčky blonďatou hrivou, ale sympatie čoby hlavný hrdina v ohrození nevzbudí. Zápletka "kdo z koho” a chémia medzi nimi by mali film poháňať, ale je to celé bez šťavy a nedomyslené. Zlá práca s postavami.(18.1.2016)

 • Xmilden
  **

  Monahan kdysi spolupracoval s Ridleym Scottem a toho se měl rozhodně držet, protože jím vyprodukované filmy za mnoho pozornosti nestojí. Tady jasně platí pravidlo, že co se rozehraje v poušti, má se tam také dohrát nebo to v opačném případě bohužel odskáče Wahlberg. Isaac opět nezklamal. Ovšem často nezajímavá režie a hodně rozvláčné tempo snímku mu rozhodně nepomáhají. 45%(15.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace