Příběh jedné jízdy

• USA Along the Roadside

Dva mladí lidé z různých částí světa a úplně rozdílných kultur se náhodně setkají a vyrazí na cestu přes Kalifornii. Afroameričan Varnie je z Oaklandu a Nena je turistkou z Německa. Oba mají vlastní důvody: Varnie utíká před těhotnou přítelkyní a Nena se chystá na koncert své oblíbené kapely. Stráví na společné cestě dost času přemítáním o sobě a rozhovory týkajících se různých témat - rasizmu, kultury, společenské odpovědnosti atp.
Film byl po premiéře na filmovém festivalu v Mill Valley 2013 oceněnen v kategorii "nejunikátnější film roku". (TV JOJ)

George Stobbart

Príjemný road trip o totálne rozdielnej boy & girl dvojke, ktorá sa náhodou stretne a strávi spolu kus času na spoločnej ceste... Fajn predstavitelia, reálne ale zaujímavé životné situácie, viacero ozvláštňujúcich vedľajších postáv (vrátane M.Madsena, vďaka ktorému som na ten film natrafil), vydarená road atmosféra a podmanivá hudobná stránka... Neskutočná pohodovka, obzvlášť na to, koľko problémov sa tam vlastne preperie a s akým pôsobivým vyznením to nakoniec diváka zanecháva. Skvelý nezávislák, ktorému sa dúfam dostane väčšej pozornosti. ()

Moredogs odpad!

Najunikatnejsia volovina. Tie pseudointelektualske kecy, nelogickost a postavy na hovno sa postarali o velku nudu, no dakujem pekne, dobre som si dosral štedry den. Prečo sa taketo blbosti stale točia. ()

KapitanKuraz

Za sranie na poludnie tri*, bez srania napoludnie 1/5*. Popravde mi najviac vadila kamera, to u mňa uberie moc moc veľa a keď je dobrá hudba, tak krátka. Reči ktoré u ľudí môžu film zhadzovať sú trochu suché, sám denne vyprodukujem toľko verbálneho pseudo intelektuálneho hnoju a kde to ešte s kamošmi, že by sa Zoran mohol učiť. No ale napriek všetkému sa to oplatí kuknúť. ()