Im Stahlnetz des Dr. Mabuse

F.B.I. contro dottor Mabuse

Return of Dr. Mabuse, The

Krimi / Mysteriózní / Thriller / Horor

Západní Německo / Francie / Itálie, 1961, 89 min

Druhý díl série mysteriozních kriminálek s ústředním "hrdinou" Dr. Mabusem, které v šedesátých letech obnovily slávu tohoto tajuplného zločince. Celkem solidní porce obvyklých vražedných úkladů, mysteriozních vražd. Ady Berber zaujme jako vraždící monstrum, Gert Fröbe jako celkem důvtipný vyšetřovatel, Daliah Lavi jako hlavní kráska. Třešničkou na dortu je pak Lex Barker jako americký agent, který se dokonce pokouší o trochu dvojznačnější postavu. Moc mu to ale nejde a obligátně správňáckým dojmem působí od začátku do konce.(23.8.2006)

Dostať sa do ocelovej siete doktora Mabuseho nie je žiaden problém, ak sa nad mestom nesie zvesť, že za všetkým je obávaná mŕtvy zločinec... Prácu nad kriminálkou prevzal skúsený Harald Reinl a na rozdiel od predchádzajúceho Tisíc očí doktora Mabuseho je natočená osvedčených rýchlym tempom. Do vyšetrovania bol opätovne prizvaný Gert Fröbe ( síce s iným menom ako v predchádzajúcom filme ) a táto skutočnosť sa pri záverečných scénach ukázala ako dômyselná.(26.5.2011)

Takový starosvětský kriminální škvár, který obsahuje ještě dost rodokapsové romantiky. Proto pro něj mám taky slabost. Pobavil Gert Fröbe v své kreaci bodrého obtloustlého komisaře, kterého doma obskakuje bodrá obtloustlá manželka, což vytváří přímo maloměšťanskou idylu. A takový kondelíkovský typ má lapat dr. Mabuseho, muže tisíce tváří. Ještě že má k ruce Old Shatterhanda, ten nezklame. Daliah "Bílá holubice" Lavi, se zde sice nekoupe nahatá, ale za podívaní stejně stojí.(27.8.2017)

Našim otcom a matkám, by sa snímok páčil. A to aj v dnešnej dobe. Je to presne podľa šablóny štylizovaná kriminálka, ktorá nepotrebuje ohromujúce akčné, či trikové scény, ale len starý dobrý, napínavý príbeh plný vrážd, vyšetrovania a stíhania zločincov. Stačí to. Ale Fritz Lang mal predsa len v rukách lepšiu taktovku.(18.11.2017)

Německý bratránek Fantomase: tajemný, maskovaný a nepolapitelný zločinec, využívající vědy a techniky k dosažení svých nekalých záměrů. Nechybí ani neohrožený komisař, elegantní agent a kráska v nesnázích. Vražd je dost a jsou poměrně originální, atmosféra díky černobílému obrazu slušně temná, a ústřední trio sympatické. Místy to bylo dokonce i trochu napínavé. Příjemně mě překvapil Gert Fröbe, který hraje komisaře - a nikoli parodii na komisaře. Lex Barker podává standardní výkon, jakkoli se snaží koketovat s temnou stranou Síly, a Daliah Lavi je prostě fantasticky krásná.(16.9.2011)

Dlho som vedel, ze Gert Frobe je legendarny Goldfinger, a tu je aj vysetrovatel Lohmann, ktory je na stope Dr. mabuseho. Dialogy su perfektne, tempo na urovni, film nenudi ani na chvilu : 89 %(12.8.2017)