Kali-Yug, déesse de la vengeance

• Západní Německo

Kali Yug: Die Göttin der Rache

• Itálie

Kali Yug, la dea della vendetta

Kali Yug časť prvá: Bohyňa pomsty

Vengeance of Kali

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Francie / Západní Německo / Itálie, 1963, 92 min

Pro mě absolutně neznámý ale nostalgicky příjemný dobrodružný snímek, který je i přes minimální rozpočet a viditelnou TV produkci, překvapivě velkolepý a dobrodružný.(20.3.2013)

Nejde o klasický dobrodružný film, ale spíše o drama s kriminální zápletkou. Příběhu chybí odlehčená romantika a silnější idealizace dobra, hrdinství, cti a lásky, tak jak jsme zvyklí z klasických dobrodružných filmů pro mládež. Ovšem vše se odehrává v exotickém indickém prostředí, což má svůj půvab. Některé pasáže jsou (na tu dobu) filmově zvláště povedené jako např. hon na tygry se slonem. Lex Barker zde hraje, bohužel, jen podřadnou roli majora Forda. Charakterem bych tento titul přirovnal k -rovněž poměrně realistickému- filmu „Sulejčin poklad“, tento je však o stupeň lepší. Přesněji tři a půl...(15.3.2008)

Žádná velká dobrodružná divočina se nekoná, Lex Barker tentokrát na straně špatných (i když za to zatím nemůže, je to neinformovaný major). První díl končí v okamžiku, kdy nic není jasné, takže nezbývá než se vydat na druhou část. Viděno ve slovenském dabingu neurčitého stáří.(27.2.2013)

• vesper001

Uprostřed prachu a bídy Indie předminulého století se ometá vyfešákovaný britský doktůrek, který chudým dává a bohaté balí, a ve volném čase si hraje na detektiva. Postavy jsou zoufale ploché i na papundeklovou pohádku, a zápletka působí vybledle jako seprané sárí. Nejprotivnější je ale jiná věc – totiž mrhání hereckými hvězdami. Lex Barker dostal prostor jen pro pár replik a dva výrazy, Claudine Auger se sem tam zavlní a Klause Kinski člověk musí hledat, aby ho našel.(18.12.2013)

Klasický dobrodružný príbeh.(17.2.2007)