Země zítřka

Krajina zajtrajška

Mysteriózní / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA / Španělsko, 2015, 125 min

• KarelR

No, tak tenhle risk nevyšel. Země zítřka chce být hrozně moc oslnivá, zábavná a inspirativní, ve výsledku ale jde o mohutnou blockbusterovou tragédii. Člověk se celou dobu těší na to, že ho čeká návštěva promyšleného futuristického města, ve kterém se budou dít nevídané věci. Místo toho se ale servíruje děsně utahaná dialogovka (kam ty prachy přišly?!?), která uteče k idiotské podzápletce a z ústřední atrakce neodhalí skoro nic. Lindelof už by vážně potřeboval proplesknout. A výjimečně si zaslouží políček i všichni ostatní, protože ani jinak není kde brát. Všechny postavy jsou nezajímavé až běda. Akce je možná slušně natočená, ale je jí zoufale málo. A v neposlední řadě ani nepochopíte, o čem to celé vlastně bylo, protože po pár zmatených vysvětlovačkách prostě rezignujete. Takže další průšvih z ranku Johna Cartera? Ani ne, John Carter byl totiž velkolepou a docela povedenou dobrodružnou podívanou. Tohle je jen nevýrazná vata, která možná vznikala s těmi nejlepšími úmysly, ale bohužel selhala v jejich překlopení do celovečerního filmu. (5/10)(18.5.2015)

• Pilda17

Bohužel trochu zklamání. Efekty jsou pěkné, dále už se nedá nic moc vyzvednout. Zápletka nemastná, herecké výkony také nejsou kdovíjak oslnivé a pramálo akce. Chybí tomu šťáva a nějaký náboj. Potenciál na kvalitní dílo by byl, ale zcela nevyužit. Víc než mírný podprůměr se z toho vyždímat nedá .. 4/10 = 45%(11.10.2015)

Jsem překvapen z toho hodnocení, které tady tomu dáváte.... Za mě jedna z nejlepších hraných Disneyovek, co jsem kdy viděl. Naprosto fantastický scénář, kvalitní režie, efekty na oscara, úžasné herecké obsazení; (Má oblíbená Britt Robertson, George Clooney a Raffey Cassidy v hlavní roli naprosto výborní) a v neposlední řadě hlavně velmi originální a povzbudivý námět a pointa celého filmu - Everything is possible, you just have to believe in it; Vše je možné, jen v to musíš věřit. Mylsím, že v poslední době mnoho diváků přestalo oceňovat myšlenky filmů, které jsou často, v případě správného naservírování i důležitější než celý film. Tento film má kvalitní zpracování i dobrou myšlenku, kterou rozvíjí po celý průběh děje. Za mě jednoznačný plný počet. 100%(16.8.2016)

• honajz

Takových dvacet minut se jelo podle jednoho scénáře, pak zafoukal vítr, něco se přinesl ze sousední filmové lokace, kde se točili Transformers, pár stránek přilétlo ze Stargate, a tohle pak celé dohromady přestalo dávat smysl. Na začátku sledujeme zemi budoucnosti, zemi techniků a vynálezců, a ano, i snílků, kam rekrutují ty nejlepší z lidí. Zajímavá premisa, avšak nikam nedotažená, nijak pořádně zpracovaná a nikam nedotažená. Vlastně jsem nechápal, když sem doletí posléze raketou, proč je ta země jiná, když s naší Zemí není vlastně propojená. Akční vložky, jak třináctiletá holka kope první full contact karate ligu proti robotům, mi přišly už směšné, u vyznání lásky to zavánělo pedofilními sklony. Motivace postavy Hugh Laurie je vlastně nejasná, nepochopil jsem, proč dělá, co dělá, když je to proti smyslu toho, co dělal předtím. Celé je to navíc zdlouhavé, nevtipné, sterilní, bez emocí, a vlastně bez kompaktního příběhu, který by někam vedl.(5.7.2015)

Ze začátku se mi sice zježily všude chlupy jak jsem uslyšel Český dabing a viděl produkci Walt Disney, ale nakonec film předčil má nízká očekávání a bavil jsem se nadprůměrně. Do první půlky jsem byl lehce dezorientován kvůli retrospekci, ale poté jsem si zvykl a přistoupil na tvůrčí hru, že se jedná o Teen Sci-fi, nikoli o temný trhák, v kině převažovaly děti. Slušné efekty, úchvatný svět zítřka ( Obdivuhodné atrakce a nápady), poměrně neokoukaný námět, příjemní herci a slušné tempo. Highlightem byl definitivně útok robotů na Georgeův dům, který svými vynálezy a vychytávky všechny přechytračil. PS: Potěšilo cameo Keegena Michaela Keye. 70%(26.5.2015)