Země zítřka

• slovenský

Krajina zajtrajška

Mysteriózní / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA / Španělsko, 2015, 130 min

No tohle byla ale blbost. Je to vážně slabé. První hodinu se skoro nic nestane. Je to asi určené spíš dětem. I když si tou cílovkou nejsem úplně jistý... Celý svět je sice zajímavě vymyšlený, ale nepřináší nic nového. Taky není tak veselý, jak by člověk čekal. Takže Casey Newton hraje vyvolenou, která má zachránit celou Zemi. Ta tomu sice ze začátku nevěří, ale nakonec se svého úkolu zhostí. Pomáhá jí v tom George Clooney. Ten hraje starého nerudného vědce, který už se dávno vzdal všech nadějí. Hugh Laurie tu trochu netypicky hraje záporáka, ale moc mu to nejde. Až na pár zajímavých scén a nápadů opravdu není o co stát. Asi jsem čekal něco trochu jiného. Konec je až přehnaně optimistický. "Jsou to roboti?"(27.10.2015)

Kdyby to jenom nebylo tak strašně roztahané a překombinované, navíc s neustálou snahou, se dále pouštět do dalšího a dalšího vysvětlování, komplikací a složitostí :-( Vizuálně solidní, zápletkou překombinované a v kinech bohužel a jedině v českém dabingu, bez možnosti volby orig. znění s titulky :-( Škoda...(23.5.2015)

• MrHlad

Když už sakra musím sedět v kině skoro dvě a čtvrt hodiny u příběhu s nudnými postavami, okoukanými zvraty a koncem, co nedává moc smysl, tak by bylo fajn, kdyby bylo alespoň na co koukat. Ze Země zítřka tu je ale dohromady asi tak patnáct minut. Ve zbytku se většinou jezdí starým autem po okreskách a blábolí o ničem. Asi to měl být rodinný film pro všechny, vyloženě líbit se ale nejspíš nebude nikomu.(18.5.2015)

• Fr

„NAPADLO TĚ, CO BY SE STALO, KDYBY SE VŠICHNI GÉNIOVÉ, UMĚLCI, VĚDCI, TI NEJKREATIVNĚJŠÍ LIDÉ NA SVĚTĚ, ROZHODLI SVĚT ZMĚNIT?…“ /// Ten jejich svět budoucnosti je pastvou pro voči. Je tady snad víc nápadů, než v Bessonově Pátým elementu. Kdybych se mohl jenom „divit“, jako v tý první hoďce, bylo by to fajn. Jenže vono to místo zvyšení votáček začíná nudit. Každej se snaží něco říct, padoušskej někaolikaminutovej (trochu kecám!) monolog je jistě srozumitelnej dětem bez rozdílu věku a jestli Země přežije je patrně jedno i scénáristům, hlavně prej ať už to maj (všichni) nějak za sebou. Takže, jestli rádi posloucháte a bojíte se o Zemi při každým hromu a blesku – je vaše volba jasná! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Se slzou v oku vzpomínám na robota (kuchyňskýho? Ale vono je to vlastně jedno…). 2.) Mám anténu, která zachytává subprostorové i transdimenzionální frekvence. 3.) Thx za titule „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(31.10.2015)

Podle hodnocení jsem čekal velmi průměrnou scifárnu, ale výsledek byl neskonale dobrý! Opravdu jsem nenašel jedinou chybičku a zdejší hodnocení vůbec nechápu. Děj se mi moc líbil, postavy také, všechno tu sedělo jak by mělo. Tohle mě prostě dostalo a je vidět, že se stále dokáže udělat dobrý film, který stojí za to!(24.1.2016)

• - Ve scéně v obchodu s komiksy je možné v jednou okamžiku jasně vidět figurku Pana Úžasňáka z animovaného filmu Úžasňákovi (2005), který, stejně jako tento film, natočil režisér Brad Bird. (Dracconnis)

• - Hlavnú úlohu Casey Newton odmietla Shailene Woodley, nakoniec bola obsadená Britt Robertson. Do role bola zvažovaná aj Naomi Scott. (willy1)

• - Společnost The Walt Disney přinutila pořadatele Tomorrowland festival přejmenovat festival v USA na TomorrowWorld. Pořadatelé Tomorrowlandu festival vrací úder a tak podali k belgickému soudu návrh na zastavení distribuce filmu v zemích Beneluxu, protože společnost Walt Disney použila značku festivalu pro svůj film bez jejich souhlasu. (Yorkcz)