Země zítřka

Krajina zajtrajška

Tomorrowland

Mysteriózní / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA / Španělsko, 2015, 125 min

Jsem překvapen z toho hodnocení, které tady tomu dáváte.... Za mě jedna z nejlepších hraných Disneyovek, co jsem kdy viděl. Naprosto fantastický scénář, kvalitní režie, efekty na oscara, úžasné herecké obsazení; (Má oblíbená Britt Robertson, George Clooney a Raffey Cassidy v hlavní roli naprosto výborní) a v neposlední řadě hlavně velmi originální a povzbudivý námět a pointa celého filmu - Everything is possible, you just have to believe in it; Vše je možné, jen v to musíš věřit. Mylsím, že v poslední době mnoho diváků přestalo oceňovat myšlenky filmů, které jsou často, v případě správného naservírování i důležitější než celý film. Tento film má kvalitní zpracování i dobrou myšlenku, kterou rozvíjí po celý průběh děje. Za mě jednoznačný plný počet. 100%(16.8.2016)

No tohle byla ale blbost. Je to vážně slabé. První hodinu se skoro nic nestane. Je to asi určené spíš dětem. I když si tou cílovkou nejsem úplně jistý... Celý svět je sice zajímavě vymyšlený, ale nepřináší nic nového. Taky není tak veselý, jak by člověk čekal. Takže Casey Newton hraje vyvolenou, která má zachránit celou Zemi. Ta tomu sice ze začátku nevěří, ale nakonec se svého úkolu zhostí. Pomáhá jí v tom George Clooney. Ten hraje starého nerudného vědce, který už se dávno vzdal všech nadějí. Hugh Laurie tu trochu netypicky hraje záporáka, ale moc mu to nejde. Až na pár zajímavých scén a nápadů opravdu není o co stát. Asi jsem čekal něco trochu jiného. Konec je až přehnaně optimistický. "Jsou to roboti?"(27.10.2015)

Trošku som sklamaný. Alebo možno ani nie sklamaný, ale proste mi to nejako nesadlo. Bolo vidieť, cítiť a doslova to kypelo s Tomorrowland, že to robil Brad Bird, ktorý sa vždy prezentuje svojou hravosťou a nápaditosťou. Podobne bolo tomu aj tu a bavilo ma to, ale aj keď postavy boli dobre obsadené nejako ma nelákalo naháňať sa s nimi za ďalšími, dobrodružstvami a nástrahami. Pekná Britt Robertson, pekná hudba a vizuál, ale možno keby to bolo kratšie ma to o niečo viac upúta. 70% - 3*(1.11.2015)

Země zítřka měla určitě dobrý nápad i krásnou vizuální stránku,ale co se týče konečného příběhu a obsazení některých pubertálních děvčat....(což je dnes v módě) a doktora Hause se celý můj pohled snižuje.Je to opravdu škoda,protože tu mohlo být zaděláno na nové sci-fi,ale tyto aspekty tomu opravdu neprospěli.Navíc závěrečné vyznění celého příběhu je taky jak z pohádky po 5 leté děti (Nic proti těmto příběhům,ale zde jsem čekal něco jiného).Za mě celkově 50% a tři hvězdy.(1.11.2015)

Určitě jsem letos viděl více nepodařené snímky než Tomorrowland. Vlastně to zase tak špatné není. Clooney je stále takový sympaťák, který si nás dokáže omotat kolem prstu a o Britt Robertson ještě v budoucnu bude určitě hodně slyšet. Největší problém snímku vidím jak v přístupnosti, tak v nedostatku kulervoucích scén. Těch počítačových výtvorů jsme už prostě trošku přejezení. 60%(12.10.2015)