Země zítřka

Krajina zajtrajška

Mysteriózní / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA / Španělsko, 2015, 125 min

• JJ.Gibson

No bohužel jsem teda zklamán! Už dlouho se mi nestalo, aby mě předpříprava na film tolik dostala - Clooney, sci-fi a poměrně slušný trailer. Takže jsem to dál neřešil a hurá na film do kina. Ale pak se z toho vyklubala nepříjemně dětská disneyovka! A s tím šlo i veškeré kouzlo do háje! Přitom se mi základní nápad líbil, svět kde si vědci můžou dělat co chtějí atd. Kdyby se z toho udělalo temné sci-fi a Clooney by byl o něco příjemnější, tak si myslím, že by to tento snímek vystřelilo někam kamsi k Jupiteru, ale takhle se z toho stala pouze promrhaná příležitost! Přitom některé nápady, především raketová Eiffelova věž byla brilantní! Tak či onak, tohle spláče nad výdělkem...(26.5.2015)

Podle hodnocení jsem čekal velmi průměrnou scifárnu, ale výsledek byl neskonale dobrý! Opravdu jsem nenašel jedinou chybičku a zdejší hodnocení vůbec nechápu. Děj se mi moc líbil, postavy také, všechno tu sedělo jak by mělo. Tohle mě prostě dostalo a je vidět, že se stále dokáže udělat dobrý film, který stojí za to!(24.1.2016)

• Pepinec

No ty vole Pepiku, na co jsme to zase jednou přes dvě hodiny koukali? Pan Pták hodil na pánvičku všecko, co našel v lednici a prskalo to až ke mně do třetí řady. Možná se na plátně střídaly vizuálně dokonalé obrázky, ale trhací kalendář já už doma mám, víme? Navíc z kalendáře na mě neteče takový slovní průjem poselství a propagandy boje za lepší zítřky, trvat to o něco déle, tasil jsem z batohu MP trojku. Jo a český dabing? Kdyby bylo stejně kvalitní moje kolo, zahodím ho do pangejtu.(1.6.2015)

Film cílený především pro děcka, ale s nepochopitelně překombinovanou druhou polovinu, ve které jsem měl problémy najít logiku já sám, natož malý divák. Sic je pointa taková klasická (prostě Disney), nemůžu si pomoct, scénář je prostě špatnej, zkratkovitej a vůbec nevyužívá zajímavého námětu. Na ty tři hvězdy to vytahuje především moc pěkný vizuál, Britt Robertson a Dr. House.(21.9.2015)

70% Náhodou, mňa to bavilo. Síce tu ide viac o myšlienku ako nejaký scenár, ale fakt sa mi páčila dravosť filmu. Naháňačky s robotmi boli ako za čias MATRIXU a mladá Raffey Cassidy je rovnako cool ako bola kedysi Chloe v KICK-ASS. Clooney a Robertson možno hrajú až príliš predpisovo svoje šablónovité postavy (zatrpknutý vedec, naivná teenagerka), ale fakt to odsýpa. Aj to posolstvo mi sadlo...(3.2.2017)

• - Ve scéně v obchodu s komiksy je možné v jednou okamžiku jasně vidět figurku Pana Úžasňáka z animovaného filmu Úžasňákovi (2005), který, stejně jako tento film, natočil režisér Brad Bird. (Dracconnis)

• - Hlavnú úlohu Casey Newton odmietla Shailene Woodley, nakoniec bola obsadená Britt Robertson. Do role bola zvažovaná aj Naomi Scott. (willy1)

• - Brad Bird bol zvažovaný ako prvá voľba režiséra Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015), avšak túto ponuku s úctou odmietol, aby mohol pracovať na filme Tomorrowland. K tomu uviedol, že keď dostanete vzácnu šancu pracovať na originálnom filme ako je Tomorrowland, využijete túto príležitosť aj napriek tomu, že ste veľký fanúšik Star Wars. (ScooobyDooo)