Země zítřka

Tomorrowland

Mysteriózní / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA / Španělsko, 2015, 125 min

• Wacoslav1

Přesně jak jsem očekával, tak tohle mě vůbec nebavilo. Už dle trailerů to působilo jako supernudnej blockbuster pro zvídavá émerická děťátka a přesně takhle to i dopadlo. Jestli je tohle země zítřka, tak jsem teda upřímně rád, že se jí nedožiju. Ze začátku je hlavní téma filmu zajímavě nakousnuto, ale pak totálně nedořešeno. Takže 2* snad jenom za částečnej nápad, občasnou akci a slušnej vizuál. Toť vše.30%(20.6.2015)

Miloučký, přihlouplý, neurážlivý…co více k Zemi zítřka dodat. Je sice vidět, že film měl velké ambice, protože digitálně si se Zemí zítřka docela vyhrál a George Clooney by se také kdejakému fušérovi neupsal, ale celý ten příběh je tak zvláštní, až je vlastně fajn, že film skončil u jednoho filmu. Na jedno shlédnutí dětským okem v pohodě, na podruhé už jedině s klapkami na oči.(22.11.2016)

• KarelR

No, tak tenhle risk nevyšel. Země zítřka chce být hrozně moc oslnivá, zábavná a inspirativní, ve výsledku ale jde o mohutnou blockbusterovou tragédii. Člověk se celou dobu těší na to, že ho čeká návštěva promyšleného futuristického města, ve kterém se budou dít nevídané věci. Místo toho se ale servíruje děsně utahaná dialogovka (kam ty prachy přišly?!?), která uteče k idiotské podzápletce a z ústřední atrakce neodhalí skoro nic. Lindelof už by vážně potřeboval proplesknout. A výjimečně si zaslouží políček i všichni ostatní, protože ani jinak není kde brát. Všechny postavy jsou nezajímavé až běda. Akce je možná slušně natočená, ale je jí zoufale málo. A v neposlední řadě ani nepochopíte, o čem to celé vlastně bylo, protože po pár zmatených vysvětlovačkách prostě rezignujete. Takže další průšvih z ranku Johna Cartera? Ani ne, John Carter byl totiž velkolepou a docela povedenou dobrodružnou podívanou. Tohle je jen nevýrazná vata, která možná vznikala s těmi nejlepšími úmysly, ale bohužel selhala v jejich překlopení do celovečerního filmu. (5/10)(18.5.2015)

• Pilda17

Bohužel trochu zklamání. Efekty jsou pěkné, dále už se nedá nic moc vyzvednout. Zápletka nemastná, herecké výkony také nejsou kdovíjak oslnivé a pramálo akce. Chybí tomu šťáva a nějaký náboj. Potenciál na kvalitní dílo by byl, ale zcela nevyužit. Víc než mírný podprůměr se z toho vyždímat nedá .. 4/10 = 45%(11.10.2015)

První teaser opravdu nadchl a vyvolal ve mně pocit naděje, potom přišly trailery a moje veškerá naděje šla tatam. Říkal jsem si, typický disney pro děti, navíc s Clooneym, Laurie taky nevypadal, že by byl zrovna nadšenej plus digitálně vypadající prostředí. No konečně jsem se k tomu dostal a nakonec jsem příjemně překvapen, protože jsem čekal obrovský propadák. Poměrně dost věcí funguje zhruba do půlky filmu, vizuál se povedl, zajímavé vychytávky, ucházející příběh nebo očekávání, co se ještě stane nového. No potom už filmu tak nějak došel čas a chýlil se k nevýraznému konci v porovnání s předchozím dějem. Paradoxně největší problém jsem měl s hlavní postavou, která se chovala jako osina v zadku, možná i proto mi Clooney přišel docela v pohodě, když jí měl taky po krk. Laurie nakonec taky mile překvapil. Moje hodnocení tři hvězdičky je tedy v tomto případně pozitivní, protože jsem si opravdu myslel, že budu schopný jít klidně až na odpad. akce:3*, příběh:3*, napětí:2*, vizuál:4* (25.9.2015)