Rozpočet $190miliónovTržby USA $93,436,322Tržby Celosvetovo $209,154,322Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,362,618Tržby za predaj DVD v USA $6,013,232║ V tomto sa Brad Bird tematický našiel, dokáže využívať potenciál snímky, má to dobré postavy, hravosť, vizuál, akciu a hlavne silné posolstvo. /80%/(26.9.2015)

Včera jsem vcelku ocenil Jurský svět. Nechápal jsem ale v čem přesně tkví jeho úspěch. Dneska zase nechápu, v čem vězí selhání Země zítřka. Protože co do dobrodružství a originality právě ta vítězí! Jakoby se do kina chodilo už jenom na remaky a restarty a prequely a sequely a fucking bůhvícoještě, ale na nový a originální projekty jakoby se velce sralo a k tomu se na ně kydal hnůj, že nestojí ani za zmáčknutí tlačítka ovladače, natož pak za těch pár stovek za vstupný. No tak já si Tomorrowland užil sakra dost už jenom z lásky k fyzice, kterou sice ne vždycky úplně chápu, zato jí zatraceně obdivuju. O tom sci-fi přece je! Tahle podívaná je nápaditá, plná odkazů, parádních výkonů a výbornejch efektů, který jsou nejen lepší, než u letošních dinosaurů, ale dávají i smysl. Velkým mínusem tak pro mě je opět soundtrack Michaela Giacchina, kterej jak nemá koho kopírovat, není schopen stvořit zajímavou hudbu (to jeho fidlání už mě fakt unavuje). Nuže ač Tomorrowland není zdaleka bez chyb, rozhodně si zaslouží hodnocení vyšší, když i debilní letošní Terminátor může mít hnedle 70%! Už se těšim na Zejtra.(24.9.2015)

Podle hodnocení jsem čekal velmi průměrnou scifárnu, ale výsledek byl neskonale dobrý! Opravdu jsem nenašel jedinou chybičku a zdejší hodnocení vůbec nechápu. Děj se mi moc líbil, postavy také, všechno tu sedělo jak by mělo. Tohle mě prostě dostalo a je vidět, že se stále dokáže udělat dobrý film, který stojí za to!(24.1.2016)

• Fr

„NAPADLO TĚ, CO BY SE STALO, KDYBY SE VŠICHNI GÉNIOVÉ, UMĚLCI, VĚDCI, TI NEJKREATIVNĚJŠÍ LIDÉ NA SVĚTĚ, ROZHODLI SVĚT ZMĚNIT?…“ /// Ten jejich svět budoucnosti je pastvou pro voči. Je tady snad víc nápadů, než v Bessonově Pátým elementu. Kdybych se mohl jenom „divit“, jako v tý první hoďce, bylo by to fajn. Jenže vono to místo zvyšení votáček začíná nudit. Každej se snaží něco říct, padoušskej někaolikaminutovej (trochu kecám!) monolog je jistě srozumitelnej dětem bez rozdílu věku a jestli Země přežije je patrně jedno i scénáristům, hlavně prej ať už to maj (všichni) nějak za sebou. Takže, jestli rádi posloucháte a bojíte se o Zemi při každým hromu a blesku – je vaše volba jasná! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Se slzou v oku vzpomínám na robota (kuchyňskýho? Ale vono je to vlastně jedno…). 2.) Mám anténu, která zachytává subprostorové i transdimenzionální frekvence. 3.) Thx za titule „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(31.10.2015)

Brad Bird nemá núdzu o nápady. Každé jeho dielo je veľká jazda, nešetrí emóciami, tie núkajú hrdinov na milovanie, neraz prekvapí prostredím. Tomorrowland spadá do tejto kategórie, aj pri 125 minútach neustále valí vpred a dokáže vás držať v očakávaní a vrství ďalšie odhalenia. Až pri spätnom obzretí sa začnú vynárať určité pochybnosti a biele miesta v scenári či celom zážitku. Určite sa vám vryje do pamäti atmosféra, tá mieša všetko možné. Nie nadarmo bol pôvodný názov 1952, Tomorrowland má posolstvá ako spred 60 rokov a to pochopíte z finálnej scény. Znalci filmov 80. rokov môžu zase tvrdiť, že takto mohla vyzerať detská sci-fi Spielberga v roku 1985. Old-school štýl i výprava preváži všetko moderné, jedine kamera je moderná, ostatné je až archaické - vrátane hudby. PS: Z Britt Robertson čoskoro vyrastie neskutočná Milfka.(10.6.2019)

• - V obchode so sci-fi figúrkami je možné vidieť mnoho Star Wars predmetov, ktoré patria pod spoločnosť Walt Disney. Vo viacerých záberoch je možné vidieť okrem Stormtroopera, Dartha Vadera, rôznych SW plavidiel aj známeho robota R2-D2. (fefee)

• - Kdy Frank (George Clooney) vystupuje z autobusu na světové výstavě v New Yorku, děj se má odehrávat v roce 1964, ovšem vystupuje z autobusu s typovým označením GMC S6H4503A Skyview, který se začal vyrábět až v roce 1969. (PAULOO)

• - Film Země zítřka je založen na stejnojmenné atrakci v Disneylandu. (Stoka)