Země zítřka

Project T

Mysteriózní / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA / Španělsko, 2015, 125 min

• MrHlad

Když už sakra musím sedět v kině skoro dvě a čtvrt hodiny u příběhu s nudnými postavami, okoukanými zvraty a koncem, co nedává moc smysl, tak by bylo fajn, kdyby bylo alespoň na co koukat. Ze Země zítřka tu je ale dohromady asi tak patnáct minut. Ve zbytku se většinou jezdí starým autem po okreskách a blábolí o ničem. Asi to měl být rodinný film pro všechny, vyloženě líbit se ale nejspíš nebude nikomu.(18.5.2015)

• Praxis

Je to jako když máte orální sex a na penis jste si nasadil šest prezervativů a holka je oblečená do skafandru. Nebo, abych byl slušnější, jako když lížete lízátko v obalu. Celé dvě bolavé hodiny jsem se těšil, že dostanu něco z tajemného Světa zítřka, nějakou zábavnou číčovinku, kterých v tomto neobvyklém future světě je hafo. Jenže nedostal. Těch vydařených náborářských 5 minut na jeden "záběr" mě opravdu neuspokojilo. Co jsem ale dostal, byla nezajímavá dialogovka, ve které se scénář začal z celkem slušného počátku podivně rozblemcávat, až do totálně nesmyslného konce, kdy vlastně vůbec nepochopíte, co se vám tvůrci snažili sdělit. Přidejte si totálně prkneného Cloneyho spolu s okolními sidekicky, kteří byli nudní, jako uvaděči v IMAXu (no, i když těm bych možná zbytečně křivdil). Kam se poděla akce? Kam se podělo napětí? Toho všeho spolu s městem jsem si vychutnal asi tak na 10 minut všeho všudy (výtečná akce v geekovském obchodě s roztomilým pomrkáváním na fanoušky sci-fi žánru v první půlhodině byla asi akčním vyvrcholením celého filmu, což je hodně smutný). Takže si to shrňme - opravdu podařený vizuál města, kterého tu bylo jako filmového šafránu, nesmyslné blábolení o konci světa, minimum akce, nudní hrdinové. Kam ten rozpočet proboha šel???? 45%(21.9.2015)

Evidentně nepochopený, ale moc krásný návrat k idealizované sci-fi estetice ála Spielberg 70. a 80. let. Možná ne tak důsledný a režijně pevně uchopený, jako třeba Abramsovo Super 8, ale i Bird přináší hezky plynoucí nostalgickou podívanou, která si primárně nezakládá na povrchních atrakcích, ale především na samotném vyprávění, které je chytře vystavěné, oproti moderním blockbusterům (do kterých má daleko) má originální strukturu a je mnohem sebeuvědomělejší, než se může na první pohled zdát. A rozhodně si nemyslím, že by na filmu nebyl vidět jeho velký rozpočet, který je možná využitý jiným způsobem, než na velké akční scény, ale o to účelněji. Kašlat na rozpačité reakce, Tomorrowland je výborné dobrodružství, které je hravé, chytré a hlavně úplně jiné než 90 % současné produkce. Což je třeba ocenit. 80 %(27.5.2016)

• MartinezZ

[Spoilery!] Proč ne, dětské sci.fi pro odrostlejší drobotinu s dosud nezkaženými sny, no. Britt bych sice asi pětadvacet netipoval, ale taky bych ji rozhodně netipoval na "dospívající dívku", což byla jedna z věcí, která tu nebyla úplně domyšlená. Podobně jako s jeden a půl hodinovým rozjezdem (!!!) kdy mají hrdinové už je půlhodinu na rozehrání toho zajímavého z příběhu a nějakých dvacet minut na poražení oponenta, který vlastně ani není "Evil", takže jeho konec taky byl jaksi... zbytečný, stačilo vzít náramek, přinejhorším místo nohy (nohou) ruku s náramkem, a ukázat mu znovu se rozjíždějící nábor a z něho vznikající dobro (nebo tak něco). Krom toho, že konec dával naději na jakési pokračování, tedy díky závěru vlastně film vyzněl jako hodně drahý a přetažený pilot televizního seriálu, ve kterém budeme postupně, ála Heroes nebo Sense8 sledovat osudy a přispění oněch z pole se vynořujících postav, mohl také být znám případný protivník v tomhle pokračování/seriálu (Hugh zavřený kamsi s tím, že pokud procitne, bude vítaným spolupracovníkem /protože až na robota nikomu v podstatě neublížil/). Prostě hraná dětštější sci-fi od Disneyho, který, zase, nijak zvlášť nezklamal - prostě jen další film od Disneyho (zase).(19.9.2015)

Úvod filmu ve mě probudil dítě a hltal jsem každý záběr. Bavilo mě postupné rozkrývání záhady Země zítřka i hravý vizuál. Nechci říct, že závěr filmu vše předchozí zabíjí, ale minimálně mrví. Proč se slibně rozběhnutý děj musí zvrtnout v totální agitku, která nepřijde blbá asi jen americkým lobodivákům a ještě to musí být tak strašně natahované. Obrovská škoda, ale tak si to pusťte třeba do půlky a pak si představujte, jak by to mohlo dopadnout.(26.5.2016)

• - V scéne, keď prinesie Casey (Britt Robertson) odznak do obchodu so sci-fi predmetmi, položí ho na časopis s názvom "Black Hole". Jedná sa rovnako o film z produkcie Walt Disney z roku 1979. (fefee)

• - Film Země zítřka je založen na stejnojmenné atrakci v Disneylandu. (Stoka)

• - Brad Bird bol zvažovaný ako prvá voľba režiséra Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015), avšak túto ponuku s úctou odmietol, aby mohol pracovať na filme Tomorrowland. K tomu uviedol, že keď dostanete vzácnu šancu pracovať na originálnom filme ako je Tomorrowland, využijete túto príležitosť aj napriek tomu, že ste veľký fanúšik Star Wars. (ScooobyDooo)