Země zítřka

Krajina zajtrajška

Mysteriózní / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA / Španělsko, 2015, 125 min

• Pilda17

Bohužel trochu zklamání. Efekty jsou pěkné, dále už se nedá nic moc vyzvednout. Zápletka nemastná, herecké výkony také nejsou kdovíjak oslnivé a pramálo akce. Chybí tomu šťáva a nějaký náboj. Potenciál na kvalitní dílo by byl, ale zcela nevyužit. Víc než mírný podprůměr se z toho vyždímat nedá .. 4/10 = 45%(11.10.2015)

První teaser opravdu nadchl a vyvolal ve mně pocit naděje, potom přišly trailery a moje veškerá naděje šla tatam. Říkal jsem si, typický disney pro děti, navíc s Clooneym, Laurie taky nevypadal, že by byl zrovna nadšenej plus digitálně vypadající prostředí. No konečně jsem se k tomu dostal a nakonec jsem příjemně překvapen, protože jsem čekal obrovský propadák. Poměrně dost věcí funguje zhruba do půlky filmu, vizuál se povedl, zajímavé vychytávky, ucházející příběh nebo očekávání, co se ještě stane nového. No potom už filmu tak nějak došel čas a chýlil se k nevýraznému konci v porovnání s předchozím dějem. Paradoxně největší problém jsem měl s hlavní postavou, která se chovala jako osina v zadku, možná i proto mi Clooney přišel docela v pohodě, když jí měl taky po krk. Laurie nakonec taky mile překvapil. Moje hodnocení tři hvězdičky je tedy v tomto případně pozitivní, protože jsem si opravdu myslel, že budu schopný jít klidně až na odpad. akce:3*, příběh:3*, napětí:2*, vizuál:4* (25.9.2015)

• kobejn

Fuj, tady si musí člověk ulevit, jaká to byla nechutnost. V tom Hollywoodu prostě nemají naprosto zábrany dát někomu 200 mega, aby natočil totální nekoukatelnou blbost podle hesla, čím víc to bude stát, tím větší hrůza to bude. Jediný, co mě trochu uspokojilo byl fakt, že s tim u Disneyho tentokrát krutě pohořeli, bylo to moc i na normální lidi, natož na nenormální. Takže megadrahej propadák, to je aspoň trochu fér.(5.10.2015)

"Když jsem byl kluk, budoucnost byla jiná." Jsem optimista, takže věřím, že to se Zemí dopadne skvěle a to ve všech myslitelných časech i prostorech. Mně se zkrátka na Zemi zítřka líbilo, pobavil mne zejména ignorační protokol Atheny, Caseyino bloudění s odznakem po polích, Frankovo zabezpečené bydlení a křečovitý úsměv robotického agenta taky stál za to.(19.5.2016)

Pěkně odvedená práce za kamerou a s vizuálními efekty. Dějová rovina je ale značně kostrabatá, lehce zmatená a s ne úplně jasným záměrem a právě ta nevyváženost a nezpracovanost příběhu tomu strašně podkopla nohy. Díky tomu a jasné inspiraci v terminátorovi z toho vypadlo velmi průměrné rodinné scífko s přestřelenou stopáží.(5.10.2015)

• - V scéne, keď prinesie Casey (Britt Robertson) odznak do obchodu so sci-fi predmetmi, položí ho na časopis s názvom "Black Hole". Jedná sa rovnako o film z produkcie Walt Disney z roku 1979. (fefee)

• - Film Země zítřka je založen na stejnojmenné atrakci v Disneylandu. (Stoka)

• - Ve scéně v obchodu s komiksy je možné v jednou okamžiku jasně vidět figurku Pana Úžasňáka z animovaného filmu Úžasňákovi (2005), který, stejně jako tento film, natočil režisér Brad Bird. (Dracconnis)