Tormented

Bert I. Gordon

Ernest Laszlo

Bert I. Gordon
  • Vishnar

Americká duchařina o jazzovém klavíristovi, který se má během několika dní oženit. Do všeho se vloudí ale chybička a to, že na ostrov, na kterém se děj odehrává, se dostane i jeho bývalá přítelkyně, která nechce dovolit, aby si vzal jinou ženu, protože patří pouze a jen jí. Pohádají se ve starém majáku a dojde k tragédii, při které dívka zemře. Normálně by to znamenalo zmizení překážky k manželství, ale ona dívka se nevzdá svého milého ani po smrti a tak dělá vše pro to, aby svatbu zničila.(6.7.2008)

• Campbell

Ty vole Gordone co to má bejt? Já tě vždycky uznával jako režiséra parádních monster béčkových filmů a ty natočíš tohle? Tormented je bezduchá slátanina která se snaží být horor ale je snad více romanticko mysteriozní vřed. Chodí se tu často po pláži, často se tu lidi cicmaj a objímaj. No prostě peklo. Těšil jsem se že Gordon natočí něco víc než jsem dostal.(11.12.2013)

Milí páni chtiví ženby, poriadne si vyjasnite vzťahy so svojimi prechádzajúcimi družkami. Nenechávajte to na poslednú chvíľu a už vôbec nenechajte svoju bývalú spadnúť z útesu do rozbúreného mora. Pretože sa vám môže ľahko stať, že vás bude navštevovať vaša stará láska i po jej smrti. Presne to sa prihodilo Tomovi Stewartovi, hlavnému hrdinovi tohto duchárskeho horroru. ***(26.9.2008)

• Oktavianus

To tedy bylo zklamání. Když člověk vidí na pozici režiséra Berta I. Gordona, který proslul nádhernými monster bijáky s přerostlými lidmi či tvory, očekává, že dostane to, na co je zvyklý. Ale ono ne. Bertík Gordon sice neopustil řádně béčkové vody laciných příběhů, ale místo příšer naservíroval pomstychtivého ducha. Ani to by nemuselo být špatné, kdyby se to tvářilo nějak vážně - ale já si většinu stopáže nebyl jistý, jestli to je jako vážně míněný (i když nestrašidelný) horor, anebo komedie na duchařské téma. Většinou to totiž osciluje mezi vážnou polohou a jakousi nezávaznou legrací (když se zjevují šlápoty, ruka nebo hlava mrtvé milenky). Takže výsledný dojem je nepřesvědčivý v každém směru. Ani ono "majákové téma", které mě vždycky baví (majáky a jejich obyvatelé mě z neurčitých příčin fascinují), je kromě klišé na začátku a na konci naprosto nevyužito. Jediné, co z filmu za zapamatování opravdu stojí, jsou vynikající jazzové melodie (hrdina je jazzový muzikant) především v první polovině filmu. Kromě toho jde však o naprosto zapomenutelnou blbinu.(21.6.2015)

• - Časť hudby k filmu pochádza z hororu House on Haunted Hill (1959), ktorý do kín uviedla spoločnosť Allied Artists rok predtým. (beso74)