Sedm policistů, sedmí dní, sedm smrtelných hříchů - a ostrá jízda silnicemi současné Varšavy může začít. Silný a dramatický námět kriminálního thrilleru umocňuje jeho formální zpracování: mozaikovitá struktura vyprávění a využití různých technologií natáčení včetně průmyslových kamer a mobilů. (Letní filmová škola)

Trailer

Enšpígl

Dokud si film drží vyprávěcí linii v rámci subkomunity dopravních policistů je hodně silný a prakticky bezchbyný. Bohužel někdy v půlce uhne na kriminální žánr a ten už mě příliš nebavil. V téhle části mě totiž teorie pravděpodobnosti mávala leda tak z jinýho filmu. Záverečný finále už zase zapne motory. Pokud umíte počítat do nekonečna, možná spočítate i to, kolikrát se ve filmu řekne slovo "kurva". ()

Cervenak

Je to také to klišé "obvinili ho z vraždy, utiekol a dokázal, že je za tým konšpirácia". Ale ohromí to tým, ako frajersky a suverénne je to natočené a zahraté. Ožranská skoro-komédia sa rýchlo preklopí do tvrdého thrilleru a celé to nečakane dobre funguje, nikdy to nevypadne z koľají do takého toho "no jasné, Poliaci sa pokúšajú o žánrovku". U českého a slovenského filmu to vždy nevyhnutne príde, tentoraz nie. Pekná prácička. ()

Fr

,,JSOU STÁTY, KDE BY VÁM ZA POKUS O ÚPLATEK DALI ŽELÍZKA.“ … ,,ALE NAŠTĚSTÍ ŽIJEME V POLSKU, A U NÁS VYSTUPUJE LIDSKÝ FAKTOR. MÁM PŘED SEBOU ČLOVĚKA A NE STROJ. JE TO TAK, PANE ŠTÁBNÍ SERŽANTE? NO A PROTO NAVRHUJI …“ /// Angažovanej polskej příspěvek k tématu o současný policii, jejichž největším problémem jsou oni sami. Dále se zúčastní šlapky, vožralci s imunitou, kolegyně, který potřebujou komín vyčistit, chlast (chlast a chlast), a v neposlední řadě korupce. Toť takovej 40ti minutovej úvod. Pak – vražda (smrt, zabití), kupa prachů v kufru (auta) a Ryszard až po hubu (vod krve) v problému. Jinak natočená kriminálka. Sázka na prohnilost (tolik úplatnejch kurev jsem naposledy viděl v Chorvatsku. Ovšem ani ti Rusáci …), drsný dialogy, zajímavá filmařina i herci – všechno připomíná realitu, který by se jeden bál… Hodně mě to baví. Nejvíc asi ty kurevsky drsný černý okamžiky (ty vole, já se smál!). No a jak může takovej příběh, vodehrávající se ve světě sráčů, co maj v jednom kuse čuráka v nějaký držce a matematicky se ustálili na milionovejch cifrách skončit? Hustě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímám se ,,Corruption Perception Index“. 2.) Chystám se dělat na dopravním. (doporučuju Polsko!) 3.) Thx za titule ,,risi1234“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ** ()

EvilPhoEniX

Smarzowski je další výborný Polský režisér ( Volyň, Klér) a Dopraváci je dalším jeho solidním zářezem. Příběh se detailně zaměřuje na práci dopravních policistů a je jasné, že se jedná o nevděčnou práci ( Mafiáni, šlapky, politici, vydírání, úplatky). Jakmile jeden ze sboru zemře jeden z nich je zároveň obviněn začíná poměrně strhující a napínavá jízda, která nepoleví až do konce. Napínavé, dobře zahrané, místy brutální ( Scéna s ukousnutým penisem, kde krev stříká po celém autě na to jen tak nezapomenu) a finále je dostatečně šokující. Skvělý film. 8/10. ()

DaViD´82

Jakmile se to překlopí do hitchcockovského syžetu, tak to ztrácí punc svébytnosti "j(e)deme si kurwa vlastní cestou". Začne se totiž hrát na dobře známé žánrové struny, u kterých je až příliš jasné, jak budou znít. Ne že by to snad šlo v jakémkoli ohledu do kopru, to ne, ale přeci jen se to stává poněkud standardním, byť i tak je to i nadále dostatečně své, nekompromisní a špinavá zrcadla nastavující, aby se to nestalo jen další zaměnitelnou či s náběhem závěrečných titulků zapomenutelnou žánrovkou. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho celé natáčanie prebiehalo v poľskej metropole Varšava a jej blízkom okolí. (MikaelSVK)