Tak tady máme zase trochu té špíny, bahýnka, korupce, spoustu fuckování, vše bez jakýchkoliv příkras a dost drsně předložené, tentokrát v polském hávu z prostředí dopravní policie. Poslední dobou rostou filmy s touto tématikou jak houby po dešti, takže kdybych neměla ten pocit již několikrát viděného, tak těm Polákům jednu hvězdu přihodím, obzvlášť za tu druhou polovinu, která se mně zdála přece jen trochu víc ucelenější a zaměřená na postavu Riszarda, kterého si bezvadně střihnul Bartek Topa. Jediný chtěl přijít na kloub celé téhle neblahé aféře, ale jak už to tak bývá v jakýchkoliv nezákonných oblastech a situacích, kde je angažováno víc složek, tak není až tak moc překvapivé, kam se bude celá tahle aféra odebírat. Jo jo, souhlas, taky mně trochu připomínal Jožo Ráže :-)(7.7.2014)

Dokud si film drží vyprávěcí linii v rámci subkomunity dopravních policistů je hodně silný a prakticky bezchbyný. Bohužel někdy v půlce uhne na kriminální žánr a ten už mě příliš nebavil. V téhle části mě totiž teorie pravděpodobnosti mávala leda tak z jinýho filmu. Záverečný finále už zase zapne motory. Pokud umíte počítat do nekonečna, možná spočítate i to, kolikrát se ve filmu řekne slovo "kurva".(29.3.2015)

Přijde mi zajímavé, že se v jednom roce sešly v kinech dva filmy podobného ražení, které ukazovaly tak nelítostný a deziluzivní pohled do světa policie - kromě Dopraváků mám na mysli snímek Sviňák , který se ale na rozdíl od Dopraváků dostal do české distribuce a tím i do širšího diváckého povědomí. Dopraváci jsou u nás oproti tomu vcelku neznámí (ostatně i já jsem se k nim náhodou dostal až po dvou letech od jejich natočení), a co je hlavní - nikdy bych nevěřil, že to bude možné - ale v mnoha směrech zašli mnohem dál než zmíněný Svińák, který byl přece jenom v první řadě komedií postavenou na hodně nekorektním humoru a svérázné poetice Welshovy předlohy. V Dopravácích je oproti tomu humoru spíše jenom jako šafránu (zato ale jde o humor, který může leckomu připadat už docela hodně za čarou, jako třeba v naprosto neuvěřitelné scéně s "nepodařenou felací" v autě - kdo viděl, ten ví :) a prim zde hraje teskná nota - ten film je nesmírně závažnou obžalobou systému, v němž jsou zkorumpovaní naprosto všichni, a kde i hlavní hrdina není žádný svatoušek. Systému, kde peníze jsou na prvním místě a kde si mocní nenechají sahat na svá privilegia. Film je v tomto ohledu velmi deziluzivní, až depresivní, a hodně lidí nemusí ten nekončící příval morálního marasmu a všudypřítomné bezvýchodnosti rozdýchat - Dopraváci určitě nejsou film pro každého, ale pokud se naladíte na jejich vlnu, dostane se vám neobyčejně silného zážitku - závěr člověka roztrhá na cucky, aby ho vyburcoval z letargie. Naléhavý a velmi silný film!(26.8.2015)

Ryszard Król je jedným z Varšavských dopravákov. So svojimi kolegami si napriek tomu, že je ženatý, rovnako ako väčšina z ostatných, užíva života naplno. Alkohol, lacné ženy, ale aj branie úplatkov pri prejednávaní priestupkov v doprave sú fakty, ktoré všetkých neodmysliteľne spájajú. Zlom nastáva, po jednom z mnoha "flámov". Na brehu rieky je nájdené mŕtve telo kolegu Lisowského. Nakoľko Królovi zahýbala manželka práve so zavraždeným, podozrenie padá na neho. Dokáže v tomto kolobehu špinavostí dokázať svoju nevinu? Spočiatku veľmi odľahčená komédia sa razom mení na slušný krimi thriller. Film mi bol odporučený mojim "ČSFD kamarátom" psy.chom. Nečítal som obsah a tak ma zápletka príbehu milo prekvapila. Ozaj som to po úvodnej polhodinke nečakal. Spočiatku sranda, následne dramaticky zmenený osud človek, bojujúceho za očistenie svojho mena. Film je veľmi dobrý. Až na maličkosti, pôsobí dostatočne realisticky. Záver napriek tomu že bol mierne očakávaný, šokoval. Režisér mal odvahu natočiť takýto film.(26.2.2014)

Pokud by někdo viděl mé hodnocení polských filmů, mohl by mě podezřívat z jejich protežování. Já si ale nemohu pomoci, pokud jsem někdy viděl jeden, dva špatné polské filmy, tak to je už je moc. Ale na víc než jeden si snad ani nevzpomínám. Dopraváci jsou v první půlce neskutečná jízda, nestíhal jsem ten rychlý střih vůbec vnímat. Pak tempo přece jen zvolní a divák spíše upadne do podivně známé deprese z drsné a bolestné reality. Když jsem vynášel do nebes polský film před jedním polským kolegou, tak pokyvoval na Holland nebo Wajdu, ale vehementně tvrdil, že současná polská režisérská jednička je Smarzowski, neodporoval jsem mu a po zhlédnutí Dopraváků to určitě neudělám ani při příštím setkání.(4.12.2014)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj  jeho celé natáčanie prebiehalo v poľskej metropole Varšava a jej blízkom okolí. (MikaelSVK)