Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ****

  Ryszard Król je jedným z Varšavských dopravákov. So svojimi kolegami si napriek tomu, že je ženatý, rovnako ako väčšina z ostatných, užíva života naplno. Alkohol, lacné ženy, ale aj branie úplatkov pri prejednávaní priestupkov v doprave sú fakty, ktoré všetkých neodmysliteľne spájajú. Zlom nastáva, po jednom z mnoha "flámov". Na brehu rieky je nájdené mŕtve telo kolegu Lisowského. Nakoľko Królovi zahýbala manželka práve so zavraždeným, podozrenie padá na neho. Dokáže v tomto kolobehu špinavostí dokázať svoju nevinu? Spočiatku veľmi odľahčená komédia sa razom mení na slušný krimi thriller. Film mi bol odporučený mojim "ČSFD kamarátom" psy.chom. Nečítal som obsah a tak ma zápletka príbehu milo prekvapila. Ozaj som to po úvodnej polhodinke nečakal. Spočiatku sranda, následne dramaticky zmenený osud človek, bojujúceho za očistenie svojho mena. Film je veľmi dobrý. Až na maličkosti, pôsobí dostatočne realisticky. Záver napriek tomu že bol mierne očakávaný, šokoval. Režisér mal odvahu natočiť takýto film.(26.2.2014)

 • Slarque
  ***

  Hutná atmosféra, při které divák skoro cítí, jak moc je celá společnost prostoupená všudypřítomnou korupcí. Agresivní krátké a rychlé prostřihy záběrů jakoby z mobilních telefonů. Pár scén (které víceméně nesouvisejí s hlavním dějem), které se divákovi vryjí do paměti. Ta kriminální linie je vlastně méně zajímavá než to, co je ukazováno jako běžné fungování dopravní policie. Škoda, že u nás není nikdo, kdo by dokázal natočit podobně nekompromisní žánrový film. :-/ (70%)(12.4.2014)

 • Fr
  *****

  ,,JSOU STÁTY, KDE BY VÁM ZA POKUS O ÚPLATEK DALI ŽELÍZKA.“ … ,,ALE NAŠTĚSTÍ ŽIJEME V POLSKU, A U NÁS VYSTUPUJE LIDSKÝ FAKTOR. MÁM PŘED SEBOU ČLOVĚKA A NE STROJ. JE TO TAK, PANE ŠTÁBNÍ SERŽANTE? NO A PROTO NAVRHUJI …“ /// Angažovanej polskej příspěvek k tématu o současný policii, jejichž největším problémem jsou oni sami. Dále se zúčastní šlapky, vožralci s imunitou, kolegyně, který potřebujou komín vyčistit, chlast (chlast a chlast), a v neposlední řadě korupce. Toť takovej 40ti minutovej úvod. Pak – vražda (smrt, zabití), kupa prachů v kufru (auta) a Ryszard až po hubu (vod krve) v problému. Jinak natočená kriminálka. Sázka na prohnilost (tolik úplatnejch kurev jsem naposledy viděl v Chorvatsku. Ovšem ani ti Rusáci …), drsný dialogy, zajímavá filmařina i herci – všechno připomíná realitu, který by se jeden bál… Hodně mě to baví. Nejvíc asi ty kurevsky drsný černý okamžiky (ty vole, já se smál!). No a jak může takovej příběh, vodehrávající se ve světě sráčů, co maj v jednom kuse čuráka v nějaký držce a matematicky se ustálili na milionovejch cifrách skončit? Hustě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímám se ,,Corruption Perception Index“. 2.) Chystám se dělat na dopravním. (doporučuju Polsko!) 3.) Thx za titule ,,risi1234“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **(2.3.2014)

 • mat.ilda
  ***

  Kdyby nic, tak nevídaná forma se musí varšavským dopravákům tedy uznat... to, co předvedli, by nevydržel ani Chuck Norris... přitom je evidentní, že posilují pouze pravou ruku ve zdvihu trhem, na což navazuje prudký záklon hlavy, a dál věnují pozornost už jen pánevní oblasti, nutno však říct, že tyto pohybové aktivity provozují s chutí a neuleví si ani na den. Také jsou náruživými amatérskými filmaři, jen tak, pro radost ze vzpomínek, stejně jako pro pracovní účely... to muselo být ale výběrové řízení, kterým prošli - pro přijaté by se možná pod hlavičku lejstra o přijetí hodilo varování: "Zanechte naděje, kdo vstupujete" Ještě, že (skoro) na každého jednou dojde... Dost dobrá mnohožánrovka v uprchlickém stylu, nicméně, můj útlocit nedopustí překročit mez tří hvězd, ti, kdož nejsou podobně postižení, nechť si přimyslí jednu navíc.(23.2.2015)

 • emma53
  ***

  Tak tady máme zase trochu té špíny, bahýnka, korupce, spoustu fuckování, vše bez jakýchkoliv příkras a dost drsně předložené, tentokrát v polském hávu z prostředí dopravní policie. Poslední dobou rostou filmy s touto tématikou jak houby po dešti, takže kdybych neměla ten pocit již několikrát viděného, tak těm Polákům jednu hvězdu přihodím, obzvlášť za tu druhou polovinu, která se mně zdála přece jen trochu víc ucelenější a zaměřená na postavu Riszarda, kterého si bezvadně střihnul Bartek Topa. Jediný chtěl přijít na kloub celé téhle neblahé aféře, ale jak už to tak bývá v jakýchkoliv nezákonných oblastech a situacích, kde je angažováno víc složek, tak není až tak moc překvapivé, kam se bude celá tahle aféra odebírat. Jo jo, souhlas, taky mně trochu připomínal Jožo Ráže :-)(7.7.2014)

 • - Rovnako ako dej filmu, tak aj  jeho celé natáčanie prebiehalo v poľskej metropole Varšava a jej blízkom okolí. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace